۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷

طراحی فضایی خاص در خانه برای مدیتیشن

۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ 2176 بازدیدکننده 1 نظر
طراحی فضایی خاص در خانه برای مدیتیشن در این مقاله می خوانید

قرار دادن فضایی خاص برای مدیتیشن به شما کمک می‌کند در حین کار کمتر حواستان پرت شود. در نتیجه ماندن در زمان حال برای شما ساده‌تر خواهد بود. ...

طراحی فضایی خاص در خانه برای مدیتیشن

خودتان را محدود کنید

محدود کردن خودتان در فضایی خاص به شما کمک می‌کند از استرس‌های روزانه دور بمانید زیرا در این محیط خاص چیزهای کمتری هستند که حواستان را پرت کنند. همچنین باید حتماً از جایی استفاده کنید که در آن احساس راحتی دارید. زمانی که این فضا را می‌خواهید بسازید به مکان موردعلاقه‌تان در خانه فکر کنید.

 

 

بازی با بالشت‌ها

در زمان مدیتیشن شما باید تا حد ممکن احساس راحتی داشته باشد که این کار با استفاده از بالشت‌ها شروع می‌شود. بالشت‌های مدیتیشن طراحی‌شده‌اند تا کمک کنند فشار را از روی بخش‌های خاص از بدن بردارید، زیرا سخت است زمانی که پادرد دارید یا کمرتان راحت نیست به زمان حال تمرکز داشته باشید. با این بالشت‌ها بدنتان را در حالت راحتی قرار دهید.

 

 

استفاده از رایحه‌درمانی

روغن‌های معطر برای ایجاد حالت روحی خاص در شما ایجاد شده و مدیتیشن را برایتان ساده‌تر می‌سازد. رایحه‌درمانی راهی ساده برای از بین بردن استرس است و رایحه می‌تواند تجربه‌ی خوبی برای شما باشد. ترکیبات خاصی هستند که فواید متفاوتی دارند و حتی ایجاد عادت تنفس کردن یک رایحه به شما کمک می‌کند آرام شده و استرستان از بین برود.

 

 

فضای بیرون را امتحان کنید

شاید شما فردی طبیعت دوست باشید یا در خانه‌ی خود حیاط بزرگی دارید. چرا در بیرون از خانه جایی برای خودتان در زمان مدیتیشن درست نکنید؟ اگر صداهای بیرون زیاد است سعی کنید برای خودتان یک اتاقک مناسب بسازید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040