۱۵ مهر ۱۳۹۶

پس از جدایی چه اتفاقی در بدن می افتد 2

۱۵ مهر ۱۳۹۶ 2001 بازدیدکننده 0 نظر
پس از جدایی چه اتفاقی در بدن می افتد 2 در این مقاله می خوانید

جدایی عاطفی برای شما سخت خواهد  بود و در وضعیت فیزیکی و روحی بدن اثر منفی برجا خواهد گذاشت. ...

پس از جدایی چه اتفاقی در بدن می افتد 2

هورمون‌ها نامتعادل می‌شوند

آدرنالین و نوراپی نفرین دو هورمونی هستند که بدن برای مقابله با استرس تولید می‌کند. هردو این هورمون دکمه‌ی واکنشی بدن را فشار می‌دهند که باعث بالا رفتن ضربان قلب، انقباض ماهیچه‌ها، نفس‌های کوتاه و تعریق زیاد می‌شود. چیزی که شما احساس می‌کنید یک حالت خستگی شدید در بدن به همراه تنگی نفس، افکار پریشان و تپش قلب خواهد بود.

 

احساس خستگی زیاد

زمانی که از یک رابطه‌ی صمیمی جدا می‌شوید احساس خستگی خواهید داشت. به نظر می‌رسد شما یک ماراتون عاطفی را پشت سر گذاشته‌اید. این راهی است که بدن ما قبل از شروع دوباره کمی عقب‌گرد می‌کند. بگذارید کمی بیشتر استراحت کنید و بدانید این خستگی موقت است و به‌زودی انرژی قبل خود را به دست خواهید آورد.

 

احساس آرامش

بیایید صادق باشیم –گاهی جدایی برای شما یک احساس آرامش خواهد داشت. روابط پیچیده هستند. زمانی  که از یک رابطه‌ی مشکل‌دار جدا می‌شوید اغلب فوراً به‌نوعی احساس آرامش خواهید داشت که البته گاه ممکن است با احساس گناه برای حس راحتی رها شدن از مسئولیت‌های رابطه همراه باشد.

 

چگونه احساس بهتری داشته باشید

شاید بعد از یک جدایی شروع دوباره برای شما ساده نباشد اما چیزهایی هستند که می‌توانید در نظر داشته باشید. از حمایت دیگران خود را محروم نکنید حتی اگر حس کردید می‌خواهید تنها باشید. چیز جدیدی را امتحان کنید. حتی اگر می‌خواهید خودتان را در یک اتاق حبس کنید سعی داشته باشید به خود انگیزه‌ی شروع کار جدیدی را بدهید. شاید حالا بهترین فرصت برای شرکت در یک کلاس است که مدت‌ها قصد آن را داشته‌اید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040