۱۳ مهر ۱۳۹۶

پس از جدایی چه اتفاقی در بدن می افتد

۱۳ مهر ۱۳۹۶ 2656 بازدیدکننده 0 نظر
پس از جدایی چه اتفاقی در بدن می افتد در این مقاله می خوانید

جدایی برای شما سخت است. اما باید دانید بعد از این اتفاق بدن شما نیز به نوعی واکنش طبیعی فیزیکی نشان خواهد داد. ...

پس از جدایی چه اتفاقی در بدن می افتد

درد فیزیکی دارید

پس از یک ضربه ی عاطفی مانند جدایی بدن شما درد فیزیکی خواهد داشت. داروهای تسکین درد برای آرام کردن این دردها نیز استفاده می شوند. زمانی که شما استرس داشته یا ضربه ی روحی می بینید حساسیت بدن به دردهای فیزیکی نیز بیشتر خواهد شد.

 

احساس کمبود دارید

شکست در رابطه ی شما با فردی که با او صمیمی هستید می تواند علائمی مانند ترک یک داروی آرام بخش را در پی داشته باشد. روابط عاطفی می توانند باعث شوند مغز هورمون هایی تولید کند که احساس شادی به فرد داده و برای او موادی شادی زا تولید می کند که تاثیری مانند کوکائین دارند.

 

کاهش یا افزایش وزن

اگر وزن اضافه کنید علت هورمون استرس در مغز به نام کورتیزول است که با زیاد شدن آن شما تصور می کنید نیز به خوردن یک تکه پیتزای دیگر دارید. از طرف دیگر بدن ممکن است سرشار از آدرنالین شود که سطح کورتیزول را بسیار بالا برده و بر اثر آن بسیاری از افراد اشتهای خود را از دست داده و دچار کاهش وزن می شوند.

 

استرس می گیرید

هورمون های استرس مانند کورتیزول در بدن آزاد شده و به مرور باعث کاهش عملکرد ایمنی در بدن گشته و مشکلات بسیار در سلامت فرد ایجاد می شود. بدن شما پس از یک شکست عشقی بسیار ضعیف تر خواهد شد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040