۲۲ تير ۱۳۹۶

راه های ساده برای آنکه دوست بهتری باشید

۲۲ تير ۱۳۹۶ 1869 بازدیدکننده 0 نظر
راه های ساده برای آنکه دوست بهتری باشید در این مقاله می خوانید

تلاش برای اینکه دوست بهتری باشید کار مهم و بزرگی است. اما غیرممکن نیست. ...

راه های ساده برای آنکه دوست بهتری باشید

گوش دهید

گوش دادن یک خصوصیت شخصیتی برای رابطه‌ی موفق است. گوش دادن بدون قضاوت قدرت زیادی خواهد داشت. گوش دادن تأثیرات مثبتی در رابطه‌ی شما بر جای می‌گذارد و این پیام را می‌رساند که شما به دوستتان علاقه دارید. خوب گوش دادن این فرصت را به شما می‌دهد تا دوست خود را بهتر بشناسید. سعی نکنید در طول مکالمه به این فکر کنید که بعد از حرف دوستتان به او چه بگویید،به‌جای این کار به حرف او گوش دهید.

 

رازدار باشید

زمانی که دوستتان چیزی خصوصی به شما می‌گوید، اهمیتی ندارد چقدر دوست دارید آن را به مادر یا همسرتان بگویید باید آن را نزد خودتان نگه‌دارید. رازداری اعتماد ایجاد کرده و اگر این اعتماد از بین برود برگرداندن آن سخت خواهد بود. یک دوست خوب هرگز بدون اجازه گرفتن راز دوست خود را به کسی دیگر نمی‌گوید.

 

سؤال بپرسید

بخشی از یک مکالمه‌ی واقعی پرسیدن سؤال و گوش دادن به پاسخ‌هاست. اگر شما زیاد روی چیزی که می‌خواهید بگویید متمرکز بمانید مکالمه یک‌طرفه خواهد شد. مرتباً از دوستان خود حالشان را بپرسید و در پاسخ به آن‌ها تنها به گفتن ممنونم اکتفا نکنید.

 

زمان بگذارید

یک رابطه‌ی دوستی عمیق نیاز به توجه و زمان دارد. البته گاهی مشغله‌ی زیادی دارید و زمانی که برای یک شام بیرون می‌خواهید را نخواهید داشت اما باید بدانید یکی از بهترین راه‌هایی که می‌توانید دوستی بهتری داشته باشید گذاشتن زمان برای دوستتان است.

برای دوستی بهتر شما باید زمانی را برای دوست خود بگذارید. با زیاد شدن سن و ایجاد تغییرات در  زندگی گذاشتن این زمان برای شما دشوار خواهد شد اما باید تمام تلاشتان را بکنید تا زمانی برای دیدار با دوست خود بگذارید.

 

نشان دادن قدردانی

فراموش نکنید به دوست خود نشان دهید چقدر او برای شما ارزش دارد. بیان قدردانی شما به دوستتان تفاوت زیادی در رابطه‌ی شما ایجاد خواهد کرد. شاید بتوانید علاقه‌ی خود را با کارهایتان نشان دهید اما باید حتماً دوستتان را بشناسید. همه‌ی افراد به یاد می‌آورند که شما چه حسی در آن‌ها ایجاد کرده‌اید و اگر این حس خوب باشد یک رابطه‌ی دوستی خوب ساخته‌اید.

 

پشت سرشان حرف نزنید

اگر می‌خواهید دوست بهتری باشید باید تبدیل به فردی شوید که هیچ‌گاه از لغات منفی در مورد دوست خود جلوی دیگران استفاده نمی‌کند. فردی باشید که به دوستش نشان می‌دهد برای جشن گرفتن روزهای خوب در کنارش هستید و می‌توانید شانه‌ای باشید که در سختی‌ها به شما تکیه کند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040