۲۷ دي ۱۳۹۵

ترفندهایی برای نفوذ بر دیگران

۲۷ دي ۱۳۹۵ 2516 بازدیدکننده 0 نظر
ترفندهایی برای نفوذ بر دیگران در این مقاله می خوانید

برخی فنون به شما می‌آموزند که روی افراد اطراف خود بتوانید نفوذ یابید. باید این کار بدون آسیب  رساندن به احساسات فرد انجام شود. ...

ترفندهایی برای نفوذ بر دیگران

اهداف بالاتر

برخی روان شناسان این راه را به  نوعی یک درب ورودی برای مذاکرات می‌دانند. در ابتدا شما یک درخواست بزرگ را مطرح خواهید کرد، چیزی که غیرمنطقی است و می‌دانید به احتمال زیاد او پاسخ منفی خواهد داد. بعد از آن می‌توانید خواسته‌ی اصلی خود را مطرح کنید. اغلب این راه باعث پذیرفته شدن خواسته‌ی اصلی شما خواهد شد.

 

استفاده از عنوان یا نام فرد

نام هر فرد بخشی از هویت او را می‌سازد. شنیدن نام خود از زبان فرد مقابل به شما این حس را خواهد داد که برای او پذیرفته‌شده‌اید و حسی مثبت در شما ایجاد خواهد کرد. این راه بسیار تأثیرگذار خواهد بود. با صدا زدن نام یا عنوانی که او دوست دارد در آن جایگاه باشد ذهنش را درگیر مزایای تبدیل شدن به فرد مورد نظرش خواهید کرد.

 

چاپلوسی

همه‌ی افراد دوست دارند در افکار و احساسات خود متعادل باشند. تملق و چاپلوسی در جلوی دیگران به نوعی به شخصیت آن‌ها بستگی دارد. کسانی که اعتمادبه‌نفس بالایی دارند تملق شما را بهتر پذیرفته و با شما احساس راحتی خواهند داشت. آن‌ها این تعاریف را صادقانه می‌بینند. اما برعکس، در مورد کسی که اعتمادبه‌نفس بالایی ندارد تمجید و چاپلوسی زیاد می‌تواند باعث ایجاد حالت تدافعی در او گشته و نتیجه‌ی برعکس داشته باشد.

 

آینه‌ی رفتار دیگران

برخی افراد به طور طبیعی از رفتارهای دیگران تقلید می‌کنند و به اصطلاح رفتاری آینه‌ای دارند. مثلاً وقتی کسی با شما با صدای آهسته حرف می‌زند صدا شما هم ناخودآگاه آرام‌تر خواهد شد. کپی کردن رفتارهای دیگران می‌تواند روش مؤثری برای نفوذ روی آن‌ها باشد. این کار باعث ایجاد حس خوبی در فرد مقابل می‌گردد.

 

استفاده از زمان خستگی

اگر درخواستی در زمان خسته بودن فرد مطرح شود احتمال پذیرفته شدن آن بالاتر خواهد بود. در این زمان خستگی شما تنها فیزیکی نیست بلکه باعث کم شدن انرژی بدن و کاهش قدرت تحلیل مسائل خواهد  شد. اغلب در این شرایط شما پاسخی قطعی دریافت نخواهید کرد و انجام کار به روز بعد موکول می شود. در واقع به دلیل خستگی زیاد می‌پذیرد بعداً این کار را برای شما انجام دهد.

 

پیشنهادات مناسب

در ابتدا پیشنهاداتی را مطرح کنید که زحمت زیادی برای فرد ندارند. از او در مورد چند موضوع نظرخواهی کنید. در این حالت به تدریج خواهید توانست درخواست‌های بزرگ‌تر خود را بیان کنید.

 

سکوت

سعی نکنید همیشه به دنبال اصلاح طرز فکر یا حرف‌های اشتباه فرد دیگر باشید. با او گوش دهید و سعی کنید یک نقطه‌ی اشتراک در حرف‌های او بیابید. حالا این نقطه را برای شروع بحث خود قرار دهید. نظرات خود را مطرح کنید و اشتباهات او را در طول حرف‌هایتان اصلاح کنید. مطمئن باشید او بیشتر متمایل است حرف‌هایتان را بشنود و حتی برخی افکار خود را تغییر خواهد داد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040