۷ آذر ۱۳۹۵

بایدها و نبایدها در تعیین هدف

۷ آذر ۱۳۹۵ 2599 بازدیدکننده 0 نظر
بایدها و نبایدها در تعیین هدف در این مقاله می خوانید

تعیین هدف می‌تواند برای شما یک مشکل باشد. اما با داشتن کمی استراتژی صحیح می‌توانید به اهداف خود دست یابید. ...

بایدها و نبایدها در تعیین هدف

برنامه‌ریزی

باید یک برنامه داشته باشید. نباید منتظر بمانید کسی این کار را برای شما بکند. تعیین هدف تنها گام اول است. دانستن اینکه کجا می‌خواهید بروید، چه منابعی نیاز دارید، چه کسی می‌تواند به شما کمک کند و از همه مهم تر چه برنامه‌ای باید داشته باشید لازم است.

 

آغاز کوچک

باید از چیزهای کوچک شروع کنید. نباید تمرکزتان را همزمان روی  چیزهای زیادی بگذارید. سعی کنید هر بار روی یک موضوع تمرکز کنید. از هدفی کوچک استفاده کنید که می‌دانید برای دو هفته‌ی دیگر هرروز آن را ادامه خواهید داد، مانند بیدار شدن بدون کوک کردن دوباره‌ی ساعت.

 

بنویسید

باید هدف خود را بنویسید. نباید گذاشتن یک مهلت زمانی را فراموش کنید. مهلت‌ها باعث تبدیل آرزوهای  شما به هدف می‌شوند. نوشتن  هدف به قدر کافی به شما نیرو می‌دهد تا متمرکز بمانید. بهتر است چیزی داشته باشید که هدفتان و یا تأثیر آن در زندگی‌تان را به شما یادآوری کند.

 

مشخص باشد

از لغاتی مانند " کمی " استفاده نکنید مثلاً من کمی  ورزش خواهم کرد یا کمی بیشتر سبزیجات خواهم خورد. این کار فضای زیادی برای سرپیچی به شما می‌دهد. با چیزهای قابل اندازه‌گیری که روی آن بتوانید کنترل داشته باشید هدف را بیان کنید. هیچ‌گاه از هرگز یا همیشه استفاده نکنید.

 

جایی برای اشتباه بگذارید

باید برای اشتباهات نیز فضایی در نظر بگیرید. از خودتان توقع عالی بودن نداشته باشید. پشتکار کلید شماست. این حقیقت را بپذیرید که در اولین تلاش همیشه به نتیجه نخواهید رسید.

 

دنبال  پیشرفت باشید

باید پیشرفت خود را دنبال کنید. نباید خود را به خاطر اشتباهات سرزنش کنید. حافظه‌ی ما می‌تواند اختیاری باشد. حافظه اغلب تلاش زیاد شما را فراموش می‌کند و چیزهایی را به یاد می‌آورد که هیچ‌گاه اتفاق نیفتاده‌اند. تنها راه برای اطمینان از دنبال کردن هدف این است که برای خود یک چک لیست داشته باشید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040