۳ آذر ۱۳۹۵

سپاسگزار بودن چه اثری بر بدن شما دارد

۳ آذر ۱۳۹۵ 2141 بازدیدکننده 0 نظر
سپاسگزار بودن چه اثری بر بدن شما دارد در این مقاله می خوانید

اگر بدانید تمرکز روی چیزهای مثبت چقدر برای زندگی شما خوب است مطمئناً بیشتر سپاسگزار  چیزهایی که دارید خواهید بود. ...

سپاسگزار بودن چه اثری بر بدن شما دارد

قلبتان سالم تر است

افراد سپاسگزار و شاکر از نظر فیزیکی سالم تر از کسانی هستند که این خصلت را ندارند. جالب است چگونه یک تغییر کوچک می‌تواند روی سلامت شما اثر بگذارد، خصوصاً سلامت قلب. انسان‌های شاکر در بدن خود التهاب کمتری دارند و ضربان قلبشان سالم تر است. هر دو این فاکتورها باعث سالم تر ماندن شما می‌شود. اگر این دلایل برای شما کافی نبود باید بدانید حس سپاسگزاری حتی می‌تواند باعث شود کمتر چربی بخورید!

 

بهتر می‌خوابید

اگر برای شما پیش آمده باشد که یک شب نتوانید بخوابید می‌دانید بی‌خوابی چقدر سخت است. اغلب این زمان است که مغز ما شروع به فکر کردن در مورد چیزهایی می‌کند که باید روز بعد انجام  دهیم و نگران کارها می‌شود. این تنها باعث ترسیدن و اضطراب ما خواهد شد.

دفعه‌ی بعدی که بی‌خوابی به سراغتان آمد برای خود شروع به ساختن لیستی از نعمت‌هایی کنید که بابت آن‌ها سپاسگزارید. این کار باعث خوابی عمیق تر و طولانی تر برای شما خواهد شد. همچنین در روز بعد حس بهتری خواهید داشت. نمی‌دانید از کجا باید شروع کنید؟ تنها نگاهی به اطراف اتاق خود بیندازید. می‌توانید برای تخت راحت، خانه‌ی امن و حتی لوله‌کشی گاز در خانه سپاسگزار باشید. اهمیتی ندارید روی چه چیزی تمرکز می‌کنید، تنها باید این حس واقعی سپاسگزاری به سراغ شما بیاید.

 

اعتمادبه‌نفس بیشتری خواهید داشت

داشتن حس سپاسگزاری باعث می‌شود احساسی عالی داشته باشید اما بیان این قدردانی باعث بالا رفتن اعتمادبه‌نفس در شما خواهد شد. به فردی فکر کنید که روی زندگی شما تأثیر مثبتی داشته است و از او تشکر کنید. این کار را می‌توانید با فرستادن یک کارت یا یک تماس تلفنی انجام دهید. این زمان کوتاه برای تشکر کردن باعث می‌شود هردو شما حسی عالی داشته باشید.

 

شادتر خواهید بود

سپاسگزاری ثابت شده است حس شادی در فرد را زیاد کرده و میزان افسردگی را کاهش می‌دهد. سخت است با داشتن تمرکز روی نکات مثبت باز هم احساس ناراحتی کنید. راه داشتن احساسات خوب این است که مرتباً تمرین سپاسگزاری کنید.

 

انعطاف‌پذیرتر می‌شوید

تمرکز روی تمامی جنبه‌های مثبت زندگی در روزهای سخت به کمک شما خواهد آمد. اینکه در بین  یک بحران در زندگی خود را مجبور به تمرکز روی نکات مثبت کنید تا حدی غیرعادی است. شاید با تلاش برای سپاسگزار بودن برای چیزهای کوچک در زندگی نتوانید به حالت عادی برگردید اما می‌توانید اوضاع را بهتر کنترل کنید. همیشه چیزی برای شکرگزاری وجود دارد و تمرکز روی آن کمک زیادی به شما خواهد کرد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040