۲ آذر ۱۳۹۵

کاهش استرس در کمتر از 5 دقیقه

۲ آذر ۱۳۹۵ 2909 بازدیدکننده 0 نظر
کاهش استرس در کمتر از 5 دقیقه در این مقاله می خوانید

اگر احساس می‌کنید اضطراب دارید کارهای زیادی برای آرام کردن خود می‌توانید انجام دهید. این تکنیک ها را امتحان کنید تا در کمتر از 5 دقیقه آرام شوید. ...

کاهش استرس در کمتر از 5 دقیقه

لبخند بزنید

کاهش استرس

لبخند زدن، حتی زمانی که شاد نیستید، می‌تواند وضعیت روحی شما را تغییر دهد. به جای آنکه دندان‌هایتان را روی هم بکشید یا لبتان را گاز بگیرید کمی آرام بوده و  لبخند بزنید.

 

به یک دوست زنگ بزنید

کاهش استرس

گاهی فقط باید با کسی صحبت کنید. شما دوستان یا نزدیکانی دارید که از استرستان کم می‌کنند. اغلب بیان کردن یک حرف می‌تواند کمک کند آرام شده و همه جیز را تحت کنترل بگیرید.

 

رایحه‌ی شیرین

کاهش استرس

برخی رایحه‌ها کمک می‌کنند آرام شده و انرژی بگیرید و رایحه درمانی نیز بر اساس همین اصل است. اسطوخودوس می‌تواند آرامش‌بخش باشد و نعناع تمرکز شما را بهبود می‌بخشد. مقداری از محصولات دارای رایحه‌ی دلخواه خود در خانه داشته باشید، مانند شمع، بخورهای خوشبوکننده‌ی هوا، گیاهان، گل‌ها یا روغن‌های معطر. 

 

تصور کردن

کاهش استرس

حتی اگر نمی‌توانید از محیط استرس زایی که در آن هستید خارج شوید می‌توانید از تصور آن در ذهن خود فرار کنید. همین حالا چشمان خود را بسته و زیباترین منظره را برای خود تصور کنید. این منظره می‌تواند برخورد موج‌ها با ساحل، یک تپه یا حتی اتاق کودکی باشد که دوستش دارید. 

 

مدیتیشن

کاهش استرس

نیازی نیست فردی ماهر باشید تا بتوانید یک مدیتیشن موفق داشته باشید. در مورد یک مکان، یک لغت یا ایده فکر کنید– هر چیزی که حواس شما را پرت کرده و کمک می‌کند افکار مزاحم را کنار بزنید. کمی مدیتیشن تأثیر زیادی بر حال روحی شما دارد.

 

ماساژ

کاهش استرس

فشار و درد در گردن، شانه‌ها، بالای کمر یا پیشانی می‌تواند نشانه‌های یک زندگی پر استرس باشد. اما باید برای آن کاری کنید. در ابتدا محل مورد نظر را تا جایی که می‌توانید فشار دهید و سپس تا حد ممکن به آرامی آن را رها کنید. با کمک دستانتان یک ماساژ سریع به خودتان بدهید و می‌بینید چقدر بدن و ذهن شما به آن خوب واکنش نشان می‌دهد.

 

حرکات کششی

کاهش استرس

آغاز یا به پایان رساندن روز با کمی حرکات کششی نرم کمک می‌کند استرس شما کم شده و در زمان نیاز آرامش داشته باشید. در محل کار می‌توانید این ترفند را در گردن، دست و قفسه‌ی سینه‌ی خود امتحان کنید.

 

موسیقی

کاهش استرس

هرکسی که در حین ورزش به موسیقی گوش می‌دهد می‌داند چقدر موسیقی می‌تواند روی وضعیت روحی اثرگذار باشد. موسیقی می‌تواند به شما انرژی داده و در کنار آن می‌تواند به آرام شدنتان نیز کمک کند. برای خود یک موسیقی آرامش‌بخش پیدا کنید.

 

چشمانتان را ببندید

کاهش استرس

گاهی حرکت ساده‌ی بستن چشم‌ها و کشیدن نفس‌های عمیق می‌تواند در یک روز پر استرس معجزه کند. شما می‌توانید این کار را چند بار در روز انجام دهید تا بدن و ذهنتان آرام شود.

 

قدم بزنید

کاهش استرس

ورزش، حتی اگر با تنبلی انجام شود، راهی عالی برای کاهش استرس و افزایش اندروفین در بدن است، ماده‌ی شیمیایی در مغز که باعث ایجاد حس خوب می‌شود. زمانی که احساس بی‌حوصلگی یا استرس زیاد دارید بیرون بروید و چند دقیقه قدم بزنید. 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040