۵ آبان ۱۳۹۵

رفتارهایی که دیگران را جذب شما می کند

۵ آبان ۱۳۹۵ 2365 بازدیدکننده 0 نظر
رفتارهایی که دیگران را جذب شما می کند در این مقاله می خوانید

میزان جذابیت یک فرد برای دیگران به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. شما باید رفتارهای کلیدی تأیید شده برای جذب دیگران را بشناسید. ...

رفتارهایی که دیگران را جذب شما می کند

شنونده‌ی خوب بودن

اگر به دنبال جذب دیگران هستید این قدرت گوش دادن شماست که می‌تواند شما را جذاب کند. زمانی که شما کاملاً به شخص دیگری گوش دهید در واقع به او اهمیتش برای شما و مهم بودن حرف‌هایش را می‌گویید. با گوش دادن واقعی به چیزی که فرد مقابل می‌گوید شما در او اعتماد ایجاد کرده و به نوعی ارتباط میان خودتان برقرار می‌سازید.

 

توجه به اشارات شفاهی و غیرشفاهی

شما نباید تنها به حرف‌های فرد مقابل گوش دهید بلکه باید روی حرف‌های او تمرکز داشته باشید. برای مثال آیا او فریاد می زند، نفس‌های سنگین می‌کشد، آرام برای شما چیزی را زمزمه می‌کند یا  در حال شکایت از موضوعی است؟ اگر هدف شما جذاب بودن است این یعنی باید مانند گوش‌ها با چشمان خود نیز بشنوید. بعلاوه برای تأثیر بیشتر توانایی شنوایی خود باید قادر باشید با صحبت یا حرکات نسبت به حرف‌های فرد مقابل واکنش نشان دهید.

 

مهربان باشید

نه تنها مهربان بودن و اهمیت دادن به دیگران باعث می‌شود همه سریع جذب شما شوند بلکه تحقیقات نشان داده‌اند زنان و مردان بیشتر ترجیح می‌دهند با کسانی در ارتباط باشند که رفتاری نوع‌دوستانه دارند و این برخورد آن‌ها را جذاب و خواستنی تر می‌کند. خیرخواه بودن نسبت به دیگران می‌تواند بر ظاهر شما نیز تأثیر داشته باشد و کمک کند از لحاظ فیزیکی نیز جذاب تر به نظر برسید.

 

لبخند زدن

لبخند زدن یکی از ساده‌ترین، راحت‌ترین و پایه‌ای ترین رفتارهایی است که شما می‌توانید انجام دهید و قدرتمندترین توانایی برای جذب دیگران است. لبخند زدن نه تنها باعث آزاد شدن اندروفین و سروتونین در بدن شما می‌شود، که وضعیت روحی‌تان را بهتر می‌کند، بلکه می‌تواند به بهبود روحیات و احساسات کسانی که  در اطراف شما هستند نیز کمک کند. دیدن یک صورت خندان می‌تواند باعث برانگیختن بخشی از مغز شود که با شاد بودن مرتبط است و این یعنی دیگران نیز می‌توانند احساس رضایت و شادی بیشتری یا بودن در کنار فردی که لبخند می زند داشته باشند.

 

خندیدن

خنده نه تنها فواید بسیاری برای سلامت روحی و جسمی شما دارد بلکه برای اطرافیانتان نیز بسیار مفید است. زمانی که یک فرد می‌خندد به بهبود گردش خون، دریافت اکسیژن و حالت روحی کلی خود کمک کرده و همچنین میزان استرس و درد در بدنش را کاهش می‌دهد. با این‌ها عجیب نیست همه دوست دارند بیشتر در کنار افراد خندان باشند.

 

قابل‌اعتماد بودن

قابل‌اعتماد بودن  باعث می‌شود شما بتوانید روابطی عمیق و طولانی با دیگران برقرار کنید و باعث می‌شود میزان صمیمیت افراد و جذب آن‌ها نسبت به شما بیشتر شود. در حقیقت در بین رفتارهایی  که انسان‌ها در دوستی به دنبال آن هستند قابل‌اعتماد بودن و صداقت اهمیت زیادی دارد، حتی بیشتر از داشتن ظاهری زیبا و یا جذاب.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040