۲۴ مهر ۱۳۹۵

این 5 چیز شما را شادتر می کنند

۲۴ مهر ۱۳۹۵ 2385 بازدیدکننده 0 نظر
این 5 چیز شما را شادتر می کنند در این مقاله می خوانید

برخی عادات مثبت باعث ایجاد نگرش خوب در شما شده و دیدگاهتان نسبت به زندگی را تغییر می‌دهند. ...

این 5 چیز شما را شادتر می کنند

این عادت را داشته باشید

بیان قدردانی تأثیری فراتر از بهبود حالت روحی شما دارد. کسانی که در مورد چیزهای مثبت در زندگی خود می‌نویسند اغلب سالم تر، پر انرژی تر و با استرس و نگرانی کمتری هستند. در مورد داشتن عادات مثبت کمی فکر کنید. مثلاً هر شب قبل از خواب برای خود سه چیز خود در مورد آن روزتان را یادداشت کنید. این سه می‌توانند حتی چیزهای به ظاهر کوچکی باشند، مانند دوختن یک چیز جدید.

 

اطراف خود افراد مثبت داشته باشید

شادی مسری است. هر دوست شاد می‌تواند تا نه درصد میزان شادی شما را زیاد  کند. مغز ما سلول‌های عصبی کوچکی دارد که کمی چیزهایی که دیگران می‌گویند را تقلید می‌کند. بنابراین زمانی که شما نیاز به کمی رفتار شادتر دارید با کسانی در ارتباط باشید که آن را به شما می‌دهند.

 

مهربان باشید

تحقیقات نشان داده‌اند خرج کردن پول برای دیگران ما را بیشتر از زمانی شاد می‌کند که آن را همیشه خرج خود کنیم. حتی کوچک‌ترین کارها می‌تواند تأثیر خوبی روی روز ما برجا داشته باشد.

 

گذراندن زمان بیشتر با دوستان

داشتن دوست در زندگی می‌تواند برای شما خیلی خوب باشد. تعاملات اجتماعی کم مانند کشیدن 15 سیگار در روز بر سلامت شما اثر می‌گذارد و به اندازه‌ی چاقی برای سلامتتان بد است. اگر مشغله‌ی زیادی دارید بهتر است راهی برای برقراری ارتباط با کسانی که دوستشان دارید بیابید. از زمان غذا خوردن خود به عنوان فرصتی برای برقراری ارتباط با یک دوست خوب استفاده کنید و یا در صورت امکان کمی با هم به پیاده‌روی بروید.

 

تجربیات جدید داشته باشید

تحقیقات نشان داده‌اند کسانی که هزینه‌ی خود را صرف تجربیات جدید می‌کنند نسبت به افرادی که وسایل جدید می‌خرند شادترند. ما تجربیات خود را برای زمانی طولانی به یاد می‌آوریم و مغزمان می‌تواند دوباره آن‌ها را برایمان زنده کند. پس به جای خرید یک کفش جدید بهتر است کلاس یوگا یا رفتن به سینما با دوستتان را امتحان کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040