۱۵ مهر ۱۳۹۵

راه های ساده برای داشتن انگیزه

۱۵ مهر ۱۳۹۵ 2529 بازدیدکننده 0 نظر
راه های ساده برای داشتن انگیزه در این مقاله می خوانید

حفظ انگیزه در رسیده شما به هدفتان اهمیت زیادی دارد. با کمک ترفندهای زیر در تمام راه انگیزه ی خود را حفظ کنید. ...

راه های ساده برای داشتن انگیزه

روی نقاط مثبت تمرکز کنید

فکر کردن مثبت و خوش‌بینی ارتباطی میان تلاش شما و یک نتیجه‌ی خوب برقرار می‌کنند. همچنین به شما کمک خواهند کرد در مقابل پیام‌های هشداردهنده در مورد رفتار و زندگی خود مسئولیت‌پذیرتر باشید.

 

هدفی هوشمندانه انتخاب کنید

کدام عادات برای شما یک زندگی سالم می‌سازند، دقیقه ای روی یک هدف قابل دسترسی و واقع‌بینانه تمرکز کنید که با روال روزانه و ارزش‌های زندگی شما تطابق داشته باشد. این کار در رسیدن به هدف کمکتان خواهد کرد.

 

چالش‌های قبل را مرور کنید

نگاهی به موقعیت‌های دشوار زندگی در گذشته بیندازید ( زمانی که عادات بد یا ناسالمی را سعی کرده بودید کنار بگذارید و ببینید چگونه با موفقیت بر آن‌ها غلبه یافته‌اید ) این راهی عالی برای الهام گرفتن و کسب انرژی برای رفتن به جلوست. به خودتان یادآوری کنید شما مهارت‌های زیادی دارید که در رسیدن به هدف کمکتان خواهند کرد.

 

هیپنوتیزم فردی

هیپنوتیزم، تمرکز کردن و تصور نتیجه‌ی دلخواه، می‌تواند کمک کند شما این فرآیند را مانند چیزی تصور کنید که اتفاق افتاده است. سعی کنید در جایی ساکت برای چند دقیقه بنشینید، نفس عمیق بکشید و سپس از تصور خوردن یک غذای سالم یا پیاده‌روی آرام لذت ببرید.

 

روی چیزهای کوچک فکر کنید

اغلب سخت‌ترین گام برای داشتن انگیزه برداشتن اولین گام در یک مسیر سالم است. به جای تمرکز روی یک کار به عنوان کاری ناگذرا، روی کوچک‌ترین تغییراتی که می‌توانید انجام دهید تمرکز کنید.

 

روی نقطه‌ی پایانی برنامه‌ریزی کنید

دوندگان اغلب روی نقطه‌ی پایانی تمرکز می‌کنند تا بتوانند به موفقیت برسند. شما می‌توانید با برنامه‌ریزی و تعیین یک جایزه برای خود بر نحوه‌ی پیشرفتتان نظارت داشته باشید و به خود انگیزه دهید.

 

در مورد هدف‌ها صحبت کنید

اغلب ما در مورد مشکل بودن اهداف خود نگرانی داریم و  به همین جهت آن را پیش خودمان نگه می‌داریم. چرا چیزی که می‌خواهید به آن برسید را با دوستان خود در میان نمی‌گذارید؟ شاید آن‌ها بتوانند راهنمایی‌های ارزشمندی را در این زمینه به شما بگویند و در طول مسیر کمکتان کنند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040