۴ مرداد ۱۳۹۵

چگونه به آرامش ذهنی برسیم

۴ مرداد ۱۳۹۵ 2028 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه به آرامش ذهنی برسیم در این مقاله می خوانید

کسب مهارت برای کاهش استرس و آرام بودن می‌تواند در زندگی شما تغییر ایجاد کند. خوشبختانه راه‌های سریع و ساده‌ای برای حفظ آرامش وجود دارد. ...

چگونه به آرامش ذهنی برسیم

تمرین تنفس

کاهش استرس

تمرین تنفس راهی عالی برای آرامشی سریع و راحت است که می‌تواند توسط تمام  افراد و در هر جا یا هر زمانی انجام شود. تنفس خود را آرام کرده و سعی کنید از بینی نفس بکشید.

 

مدیتیشن

کاهش استرس

مدیتیشن راهی قدیمی و اثبات‌شده برای غلبه بر استرس و حفظ آرامش است. خوشبختانه تمرین منظم می‌تواند باعث احساس آرامش پس از اتمام هر جلسه باشد و با گذشت زمان کمک می‌کند به استرس های جدیدی که با آن‌ها مواجه می‌شوید کمتر واکنش نشان دهید.

 

آرام‌سازی عضلانی

کاهش استرس

آرام‌سازی عضلانی یا PMR یکی از پراستفاده‌ترین راه‌ها برای حفظ آرامش سریع است. این تمرین شامل سفت کردن و آزاد کردن مرتب تمام ماهیچه‌های سر تا انگشت پا است، از این رو تنش و فشار از روی ماهیچه‌ها برداشته می‌شود. با تمرین این تکنیک به شما اجازه می‌دهد در چند ثانیه تمام بدنتان آرام شود. راه ساده‌ای است.

 

تجسم فکری

کاهش استرس

از آنجایی که بدن به تصورات ذهنی ما به صورت فیزیکی واکنش نشان می‌دهد تجسم فکری راهی  موثر برای آرام شدن بوده و به سادگی و لذت بخشی خیال‌بافی است. تصورات متفاوتی وجود دارد که می‌توانید برای آرام شدن بدن داشته باشید و واکنش استرسی بدن را معکوس کنید. شما می‌توانید خودتان را در محیطی آرام تجسم کند و بگذارید استرس و تنش با هر نفس از بدنتان دور شود.

 

بخندید

کاهش استرس

خنده راهی عالی و طبیعی برای دور کردن تنش از بدن است و باعث می‌شود ذهن در محیط بهتری قرار گیرد تا عوامل استرس زا دیگر به آن بدی برای شما دیده نشوند. اگر زمان دارید بهتر است یک فیلم خوب و طنز نگاه کنید یا یک کتاب طنز بخوانید. کاری کنید در طول روز بیشتر لبخند به لب داشته باشید.

 

دیدگاهتان را عوض کنید

کاهش استرس

بیشتر چیزی که به شما استرس می‌دهد خودشان زیاد استرس زا نیستند بلکه این استرس نتیجه‌ی واکنش شما به آن‌هاست. تفسیر عوامل استرس و نحوه‌ی رویارویی با آن‌ها می‌تواند باعث شود شرایط برای شما بهتر یا بدتر به نظر رسد.

راه‌هایی برای داشتن یک پیش‌زمینه‌ی بهتر برای آرام بودن در هر شرایطی وجود دارد: در ابتدا شما می‌توانید مثبت اندیش باشید و شرایط را  به گونه‌ای برای خود تفسیر کنید که به شما امید دهد. همچنین باید زمانی که به دنبال یک راه حل هستید به خود بقبولانید که شما قدرتتان بیشتر از چیزی است که به نظر می‌رسد. در نهایت خودتان را با افکار منفی تخریب نکنید و از الگوهای فکری مخرب بگذرید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040