۲۵ فروردين ۱۳۹۵

شادی چه تاثیری بر زندگی دارد

۲۵ فروردين ۱۳۹۵ 2280 بازدیدکننده 0 نظر
شادی چه تاثیری بر زندگی دارد در این مقاله می خوانید

شادی بسیاری از چیزهایی که ما اغلب به آن علاقه‌مندیم را همراه خود می‌آورد. با هفت تأثیر جالب شادی بر زندگی خود آشنا شوید. ...

شادی چه تاثیری بر زندگی دارد

کاهش میزان استرس

شادی سطح استرس را پایین می‌آورد. زمانی که با یک اتفاق استرس‌زا روبرو می‌شوید اغلب افراد شاد می‌توانند به روشی مؤثرتر نسبت به این موقعیت واکنش نشان دهند. تحقیقات صورت گرفته ارتباط مستقیمی میان شادی و هورمون استرس یعنی کورتیزول یافته‌اند. از گروهی از افراد خواسته شد به میزان شادی خود در دو روز نمره دهند و از آن‌ها نمونه‌ی خون گرفته شد. میزان هورمون کورتیزول در شادترین افراد حدوداً 32 درصد از نفرات دیگر کمتر بود. به‌مرورزمان این تفاوت در سطح استرس بیشتر می‌شود.

 

افزایش میزان باروری

زمانی که شاد هستیم پشتکار و سرسختی ما برای انجام کارها بیشتر است. در یک تحقیق به گروهی افراد به‌نوعی شادی القا شد – مثلاً با دیدن یک فیلم کمدی یا خوردن شکلات -، و دیده شد 12 درصد سطح کارایی آن‌ها نسبت به دیگران بالاتر رفته است. همچنین با القای احساسات منفی در افراد کارایی آن‌ها به همان نسبت کاهش یافت.

 

دوستان بیشتر

مطمئناً می‌دانید داشتن یک رابطه‌ی اجتماعی قوی میزان شادی شما را افزایش می‌دهد اما عکس این موضوع نیز کاملاً درست است. داشتن احساسات مثبت باعث می‌شود توجه افراد بیشتری به ما جلب گردد. افراد شاد – که همیشه لبخندی بر لب دارند – بیشتر موردپذیرش دیگران هستند. انسان‌ها اغلب به این‌گونه افراد اعتماد بیشتری می‌کنند.

 

خلاقیت بیشتر

احساسات مثبت و شادی دید شما را وسعت داده و کمک می‌کند منابع بیشتری را در اطراف خود ببینید. بدین ترتیب با توجه بیشتر به اطراف سطح خلاقیتتان بالاتر می‌رود.

 

کسب درآمد بیشتر

شاد بودن امروز شما تضمینی از بالا بودن درامدتان در آینده است. با شادی خلاق‌تر و پربارتر بوده و روابط اجتماعی شما بهبود می‌یابد.

 

فردی بخشنده‌تر باشید

همه می‌دانیم بخشش راهی برای افزایش سطح شادمانی است. اما تحقیقی صورت گرفته نشان داده است که شادی نیز می‌تواند ما را بخشنده کند. از افراد مختلف درخواست شده بود آخرین باری که هدیه یا پولی به کسی داده‌اند را به یاد آورند. سپس پولی به آن‌ها داده‌ و گفته شد می‌توانند برای خودشان یا فرد دیگری آن را خرج کنند. کسانی که پول خود را به فرد دیگری دادند آن‌هایی بودند که خاطره‌ای که از آخرین هدیه یا کمک خود به یاد آوردند شادتر بوده است.

 

خواب بهتر

شاد بودن باعث می‌شود بهتر بخوابید. شادی می‌تواند منشأ فردی داشته و یا واکنشی نسبت به اتفاقات بیرون باشد. کسانی که شادی عمیق‌تری دارند – شادی آن‌ها نشأت‌گرفته از کارهایی مانند بخشش، مهربانی و ... است – کیفیت خواب آن‌ها بالاتر بوده و در صبح روز بعد حس آرامش بیشتری خواهد داشت.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040