۱۵ اسفند ۱۳۹۴

ایده ی جالب رنگ کردن تخم مرغ عید

۱۵ اسفند ۱۳۹۴ 4962 بازدیدکننده 0 نظر
ایده ی جالب رنگ کردن تخم مرغ عید در این مقاله می خوانید

یکی از عناصر سفره‌های هفت‌سین ایرانیان تخم‌مرغ‌های رنگین است. از کودکی همه‌ی ما هیجان زیادی برای رنگ کردن تخم‌مرغ داشته‌ایم. این کار را با ایده‌هایی خلاقانه‌تر انجام دهید. ...

ایده ی جالب رنگ کردن تخم مرغ عید

به تصاویر نگاه کنید. حتماً مشتاق می‌شوید یاد بگیرید شما هم از این تخم‌مرغ‌ها درست کنید. برای شروع باید گل یا برگ‌هایی را پیدا کنید که برای روی تخم‌مرغ خود طرح آن را دوست دارید.

 

رنگ کردن تخم مرغ

رنگ کردن تخم مرغ

با توجه به نوع رنگی که می‌خواهید مانند دستور زیر عمل کنید:

برای تن آبی یک عدد کلم بنفش

برای قهوه‌ای زنگ‌خورده پوست پیاز قرمز

برای قهوه‌ای مات کرن بری یا زغال‌اخته

اندازه‌ی ظرفی که استفاده می‌کنید به مقدار رنگ شما بستگی دارد. در ابتدا در قابلمه تا حدی آب بریزید که تخم‌مرغ کامل در آن غوطه‌ور شود. در سه قابلمه‌ی جدا پیاز، کلم خردشده و زغال‌اخته را بریزید و برای 30 دقیقه بجوشانید. درب قابلمه را بگذارید تا آب کمتری بخار شود. به‌اندازه‌ی کافی از مواد داخل آب قابلمه‌ها بریزید تا خوش‌رنگ شود.

 

رنگ کردن تخم مرغ

اجازه دهید آب به‌تدریج سرد شود. سپس آن را از صافی عبور داده و در کاسه‌ای بریزید. قابلمه را بشویید و آب رنگی را داخل آن بریزید. قابلمه را روی حرارت ملایم بگذارید تا گرم بماند.

در این مرحله به کمی تور نازک نیاز دارید، مانند تور پارازین. می‌توان از جوراب‌های کهنه نیز استفاده کرد.

 

رنگ کردن تخم مرغ

 تخم‌مرغ را داخل جوراب بگذارید. گل یا برگ را به حالتی که می‌خواهید داخل تور گذاشته و انتهای آن را محکم ببندید. گل شما باید ثابت باشد.

 

رنگ کردن تخم مرغ

رنگ کردن تخم مرغ

رنگ کردن تخم مرغ

رنگ کردن تخم مرغ

حالا تخم‌مرغ‌ها را در قابلمه قرار داده و سپس به آن سرکه بیفزایید. در تصویر می‌بینید که برای قابلمه‌ی بزرگ‌تر از 4 قاشق سرکه و در قابلمه‌ی کوچک‌تر از 3 قاشق استفاده‌شده است.

تخم‌مرغ‌ها را داخل قابلمه قرار دهید و بگذارید برای 30 دقیقه بجوشند. سپس شعله را خاموش کرده، درب ظرف را گذاشته و اجازه دهید 2 تا 3 ساعت یا تا زمانی که رنگ موردنظر شما ایجاد شود بمانند. سپس به‌آرامی تخم‌مرغ‌ها را از ظرف بیرون آورده و بگذارید خنک شوند.

 

رنگ کردن تخم مرغ

رنگ کردن تخم مرغ

با دقت گره ی تور را بازکنید. گل و برگ‌ها را از تخم‌مرغ جدا نمایید. دقت کنید چیزی روی آن‌ها باقی نماند. کمی روغن روی تخم‌مرغ‌ها بزنید تا براق شوند. روغن اضافی را یا دستمال تمیز کنید. حالا می‌توانید تخم‌مرغ‌های زیبای خود را در هفت‌سینتان بگذارید.

 

رنگ کردن تخم مرغ

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040