۱۱ اسفند ۱۳۹۴

همیشه شاد باشید

۱۱ اسفند ۱۳۹۴ 2719 بازدیدکننده 0 نظر
همیشه شاد باشید در این مقاله می خوانید

همه به دنبال شادی هستند. اما بعضی فکر می‌کنند باید منتظر بمانند تا شادی خودش وارد زندگی آن‌ها شود. در اینجا هشت راه آورده شده است تا شما با کمک آن‌ها بتوانید خودتان را شاد کنید. ...

همیشه شاد باشید

از خودتان مراقبت کنید

اگر نتوانید با بیشترین پتانسیل خود کار کنید چگونه می‌توانید برای فردی دیگر مفید باشید. باید به تمام نیازهای خود رسیدگی کنید و هرروز فعالانه تلاش کنید تا کاری برای خودتان انجام دهید.

 

روی رؤیاهای خود کار کنید

چگونه شاد باشید

هیچ روزی نباید بگذرد بدون اینکه شما مقداری از زمان خود را صرف رؤیاهایتان کنید، هرچند این زمان خیلی کوتاه و حتی 5 دقیقه باشد.

 

از مفاهیم شاد استفاده کنید

چگونه شاد باشید

کتاب‌ها و وب‌سایت‌های زیادی هستند که برای شما داستان و یا نقل‌قول‌هایی شاد آماده می‌کنند. خواندن این عبارات عالی است و شادی ازدست‌رفته‌ی شما را دوباره برمی‌گرداند. انسان به همه‌چیز عادت می‌کند و ما نیاز به یادآوری‌های مهمی داریم، قبل از آنکه شادی از ما دور شود.

 

سپاسگزار باشید

چگونه شاد باشید

شکرگزاری لازمه‌ی اصلی شاد بودن است. چیزهایی که شما در زندگی آلانتان دارید زمانی آرزوهای شما بودند. پس باید حالا برای آن‌ها شکرگزار باشید تا بتوانید بازهم به چیزهای بیشتری برسید.

 

مقایسه نکنید

زمانی که زندگی خود را با فرد دیگری مقایسه می‌کنید که فکر می‌کنید بهتر از شماست در واقع دارید خودتان را از نظر ذهنی درگیر کرده و از لحاظ عاطفی بی‌ثبات می‌کنید. فکر اینکه این فرد به‌اندازه‌ی شما شایسته‌ی چیزهایی که دارد نیست شما را دیوانه خواهد کرد.

 

پیروزی‌های کوچک را جشن بگیرید

چگونه شاد باشید

هر کار کوچکی که انجام می‌دهید را حساب کنید. برای پیروزی‌های حتی خیلی کوچک خودتان را تحسین و ستایش کنید، پیروزی‌های کوچک باعث می‌شوند به پیروزی‌های بزرگ شما نیز اضافه شود. جشن گرفتن چیزهای کوچک به شما کمک می‌کند در ذهن خود روی اهداف بزرگ‌تر متمرکز بمانید.

 

باور کنید شما لیاقت دارید

شما لیاقت شاد بودن را دارید. هیچ کاری در زندگی نیست که انجام داده باشید و در نهایت بفهمید که از آن هیچ لذتی نبرده‌اید.

 

از منفی نگری به دور باشید

چگونه شاد باشید

منفی نگری در همه‌جا وجود دارد. این وظیفه‌ی شماست که بفهمید چه چیزی شما را ناراحت می‌کند و برای زندگی شما ارزشی ندارد. باید بیشترین تلاش خود را بکنید تا از انرژی منفی زندگی و محیط دور بمانید. هیچ‌کس در محیطی منفی نمی‌تواند به شادی برسد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040