۱ اسفند ۱۳۹۴

10 راه برای افزایش حافظه و عملکرد شناختی مغز

۱ اسفند ۱۳۹۴ 2920 بازدیدکننده 0 نظر
10 راه برای افزایش حافظه و عملکرد شناختی مغز در این مقاله می خوانید

راه‌های طبیعی بسیاری برای حفظ تمرکز و قدرت ذهنی وجود دارد. از روش‌های درمانی گرفته تا گیاهان دارویی. برای آشنایی با این روش‌ها مقاله‌ی زیر را دنبال کنید. ...

10 راه برای افزایش حافظه و عملکرد شناختی مغز

مواد غذایی برای حفظ قدرت ذهنی

ماهی و تخم کتان

تقویت ذهن

بذر کتان و ماهی‌های روغنی مانند سالمون و ساردین اسیدهای چرب امگا 3 زیادی دارند، نوعی اسید چرب ضروری که نقشی اساسی در حفظ سلامت مغز دارد. اسیدهای چرب امگا3 به پیشگیری از اختلال در عملکرد مغز بر اثر افزایش سن کمک می‌کنند. مکمل‌های امگا3 برای کاهش علائم عدم توجه در کودکان نیز مفید هستند.  

 

غذاهای غنی از آنتی‌اکسیدان

تقویت ذهن

آنتی‌اکسیدان‌ها به محافظت از فرد در مقابل مشکلات شناختی در پیری کمک می‌کنند. مواد مغذی مانند ویتامین C و ویتامین E ممکن است فرآیند کاهش قدرت شناختی در افراد را آهسته کنند.  

 

چای سبز

تقویت ذهن

مصرف چای سبز ممکن است قدرت حافظه و توانایی یادگیری فرد را افزایش دهد. مصرف چای سبز به بهبود توانایی شناختی در افراد مسن کمک می‌کند.

 

درمان‌های طبیعی برای سلامت مغز

زردچوبه

تقویت حافظه

در میان ادویه‌های گیاهی زردچوبه برای تقویت قدرت مغز و حافظه شناخته می‌شود. این ماده‌ی گیاهی سطح دو کوزاهگزانوئیک اسید مغز را بالا می‌برد، یک اسید چرب امگا3 که روی عملکرد شناختی مغز مؤثر است.

 

رزماری

تقویت حافظه

مصرف روزانه‌ی گیاه رزماری می‌تواند عملکرد شناختی مغز را افزایش داده و در میان‌سالی قدرت حافظه را زیاد کند.

 

تمریناتی برای تمرکز بیشتر

خواب کافی

تقویت حافظه

تحقیقات زیادی نشان داده‌اند که کم‌خوابی تأثیر منفی زیادی روی قدرت شناختی و عملکرد مغز دارد، ازجمله اثر مخرب روی حافظه و تمرکز.

 

ورزش

تقویت حافظه

حداقل 9 کیلومتر پیاده‌روی در طول هفته می‌تواند قدرت حافظه در افراد مسن را حفظ کند. تحقیقات نشان داده‌اند ورزش منظم به مبارزه با انقباضات و کوچک شدن مغز بر اثر افزایش سن کمک می‌کند.

 

مدیریت استرس

تقویت حافظه

مانند نخوابیدن کافی، عدم کنترل استرس نیز می‌تواند تأثیر زیادی روی عملکرد شناختی مغز داشته باشد. برای حفظ تمرکز باید مرتباً تلاش کنید تا سطح استرس بدن را پایین بیاورید.

 

تکنیک‌های ذهنی- بدنی برای تمرکز بیشتر

مدیتیشن

تقویت حافظه

تحقیقات نشان داده‌اند پنج روز تمرین بیست‌دقیقه‌ای مدیتیشن به بهبود توجه و تمرکز کمک کرده و میزان نگرانی، خستگی، خشم و افسردگی را کم می‌کند.

 

تای چای

تقویت حافظه

تای چای می‌تواند به تقویت حافظه، تمرکز و توانایی شناختی افراد کمک کند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040