۲۱ مرداد ۱۳۹۴

10 مهارت لازم برای افراد موفق

۲۱ مرداد ۱۳۹۴ 3310 بازدیدکننده 0 نظر
10 مهارت لازم برای افراد موفق در این مقاله می خوانید

جنبه‌های مهم و تأثیرگذار مختلفی در زندگی هر فرد موفق وجود دارد اما مهارت‌هایی که در زیر گفته‌شده‌اند به دلایل متعددی برای افراد موفق مهم و تأثیرگذارند. ...

10 مهارت لازم برای افراد موفق

مهارت‌های سازمان‌دهی

مهارت های لازم برای موفقیت

این مهارت به آن‌ها کمک می‌کند مسئولیت‌های خود را مدیریت کرده و دیگران را مطمئن می‌سازد که افراد قابل‌اعتمادی هستند. مهارت‌های سازمان‌دهی کمک می‌کند کارهای خود را اولویت‌بندی کرده و راه‌حل‌هایی مؤثر برای هر مشکلی که پیش روی آن‌ها قرار دارد بیابند.

 

مهارت‌های مذاکره

مهارت های لازم برای موفقیت

افراد موفق در مذاکرات خود خوب و ماهرند زیرا هم اعتمادبه‌نفس دارند و هم متقاعدکننده‌اند.این مهارت هم در محیط کار مفید است و هم در زندگی شخصی. در محیط کار مهارت‌های مذاکره‌ای قوی می‌تواند به معنی ارتقا شغلی، افزایش درآمد و یا گرفتن کارهای جدید باشد.

 

مهارت‌های برقراری ارتباط

مهارت های لازم برای موفقیت

از اشتراک گذاشتن اطلاعات با مشتریان گرفته تا کار با همکاران، افراد موفق در برقراری ارتباط در کارهای روزانه‌ی خود مهارت دارند. اگر شما در برقراری ارتباط و معاشرت با دیگران مهارت داشته باشید باید بتوانید این کار را در شرایط مختلف به‌خوبی انجام دهید، چه از طریق ایمیل، اسکایپ، تلفن و یا صحبت رودررو.

 

مهارت‌های هوش عاطفی

مهارت های لازم برای موفقیت

هوش عاطفی بخش مهمی از چگونگی برقراری ارتباط و درک دیگران توسط انسان‌های موفق است. همچنین هوش عاطفی درباره‌ی چگونگی همدردی با دیگران است. این مهارت خصوصاً زمانی اهمیت دارد که شما در یک تیم کار می‌کنید و یا کارتان نیاز به ارتباط با دیگران دارد.

 

مهارت‌های تفکر انتقادی

مهارت های لازم برای موفقیت

یک فرد انتقادی بودن اغلب بدین معنی است که افراد موفق با ارزیابی فوری، مستقل و منطقی شرایط برای هر مشکل سریع‌تر راه‌حل‌هایی می‌یابند.

 

مهارت‌های تمرکز

مهارت های لازم برای موفقیت

توانایی تمرکز باعث می‌شود افراد موفق در رسیدن به اهداف طولانی‌مدت و رؤیاهای خود مؤثرتر باشند. این توانایی به آن‌ها کمک می‌کند در حین کار روی آینده تمرکز نمایند و حواس آن‌ها به مشکلات دیگر زندگی روزانه پرت نشود.

 

مهارت‌های کار گروهی

مهارت های لازم برای موفقیت

مهارت کار گروهی در بسیاری از کارها و خصوصاً در زندگی روزانه اهمیت ویژه‌ای دارد. از کار روی یک پروژه با رییس و همکاران دیگر گرفته تا زندگی در کنار همسر، مهارت‌های کار گروهی در افراد موفق کمک می‌کند تا درمجموع عملکرد بهتری داشته باشند.

 

مهارت‌های تعادل

مهارت های لازم برای موفقیت

داشتن تعادل در زندگی به افراد موفق چشم‌اندازی از آینده و یک منطق سالم می‌دهد. تعادل به آن‌ها اجازه می‌دهد بدانند چه چیزی در زندگی شخصی یا کار آن‌ها را شاد می‌کند و این موضوع به آن‌ها کمک می‌نماید تا در همه‌ی جنبه‌های زندگی موفق باشند.

 

مهارت‌های اعتمادبه‌نفس

مهارت های لازم برای موفقیت

حتی زمانی که افراد موفق در زندگی احساس می‌کنند که دیگر اعتمادبه‌نفس ندارند بازهم برای گرفتن منفعت تلاش می‌کنند تا مهارت‌های اعتمادبه‌نفس را در خود تقویت کرده و بهبود بخشند. تقویت زبان بدن و مهارت‌های اجتماعی کمک می‌کند تا دیگران به شما احترام بیشتری بگذارند.

 

مهارت‌های تحقیق و تحلیل

مهارت های لازم برای موفقیت

این مهارت‌ها به افراد موفق کمک می‌کند افرادی فعال‌تر باشند و باعث می‌شود بهتر بتوانند شرایط فعلی خود را تحلیل کرده و بهبود بخشند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040