۳۱ تير ۱۳۹۴

10 راه ساده برای آنکه هرروز مثبت و شاد باشید

۳۱ تير ۱۳۹۴ 3065 بازدیدکننده 0 نظر
10 راه ساده برای آنکه هرروز مثبت و شاد باشید در این مقاله می خوانید

راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید حتی در بدترین شرایط شاد و مثبت بمانید. مطمئن باشید. ...

10 راه ساده برای آنکه هرروز مثبت و شاد باشید

برنامه داشته باشید

همیشه شاید کارها مطابق برنامه‌ی شما پیش نرود اما اگر لیستی از اهدافی داشته باشید که می‌خواهید تا پایان روز به آن‌ها برسید همیشه چیزی دارید که برای آن تلاش کنید.

 

یک روال همیشگی داشته باشید

اگرچه شما تنوع را دوست دارید اما چیزهایی وجود دارد که باید هرروز انجام دهید. مثلاً زمانی برای نرمش و حرکات ورزشی کنار بگذارید، حتی شاید مجبور باشید برای کمی تحرک به‌جای آسانسور از پله‌ها استفاده کند. هرروز صبح کمی به برنامه‌ی روز خود فکر کرده و یا شب‌ها قبل از خواب چند دقیقه زمان بگذارید تاکمی نشسته و به چیزهایی که در طول روز به آن رسیده‌اید بیندیشید.

 

حتی چیزهای کوچک را قدر بدانید

وقتی در ابتدای صبح کمی قهوه روی شلوار شما بریزد یا در راه مرتباً پشت چراغ‌قرمز بمانید چه حسی دارید؟ این‌یک عادت منفی است که ریختن چند قطره قهوه روی شلوار برای بد آغاز شدن روز شما کافی است اما نریختن آن برای داشتن روزی بی‌نظیر کافی نیست. شاید زمان آن رسیده است که حتی این موضوعات کوچک را جشن بگیریم.

 

لبخند بزنید

همان‌طور که در خیابان یا محل کار خود راه می‌روید لبخند روی لب داشته باشید. این کار نه‌تنها باعث می‌شود روحیه‌ی شما خوب بماند بلکه روی اطرافیانتان نیز تأثیر مثبت دارد.

 

از لغات مثبت استفاده کنید.

تفاوت زیادی بین " بد نیست " و " عالی است " وجود دارد. اولی این حس را می‌دهد که شما زیاد حس بی‌نظیری ندارید اما مورد دوم نشان‌دهنده‌ی هیجان و شادی زیاد شما است.

 

با افراد مثبت زمان بگذرانید.

اگر دیدید افرادی اطراف شما را گرفته‌اند که شاد نیستند فوراً از آن‌ها دوری‌کنید. افرادی را بیابید که برای زندگی همان هیجان شما را دارند و این‌گونه هرگز  لحظه‌ای بد و کسل‌کننده نخواهید داشت.

 

کاری خوب برای دیگران انجام دهید

مثبت بودن تنها در رابطه با خودتان نیست. به اطرافیان خود نیز عشق بورزید. می‌توانید در راه خانه گل موردعلاقه‌ی همسرتان را برای او بخرید. حتماً از اینکه کمک به دیگران چه حس خوبی در شما به‌جای می‌گذارد وزندگی شما را تا چه حد راحت‌تر می‌کند شگفت‌زده می‌شوید.

 

سرنوشت خود را کنترل کنید.

هیچ‌کس نمی‌تواند شما را مجبور کند که مثبت باشید، خودتان باید آن را بسازید. شاید کار ببرد اما نتیجه‌ی آن ارزش تلاش را دارد. تنها به امید بهبود در زندگی خود ننشینید و منتظر بمانید، خودتان تلاش کنید. هیچ‌گاه رؤیاهای شما تبدیل به واقعیت نمی‌شوند مگر اینکه تصمیم بگیرید برای رسیدن به آن تلاش کنید.

 

خودتان را سرزنش نکنید

همه روزهای بد هم دارند و همه تصمیم‌های اشتباه نیز می‌گیرند. زمان گران‌بهای خود را برای شماتت خود درباره‌ی تصمیمات اشتباه گذشته هدر ندهید. به‌جای آن از چیزی که یاد گرفته‌اید استفاده کنید تا دفعه‌ی بعدی که در آن شرایط قرار گرفتید واکنش درستی داشته باشید.

 

کاری متفاوت انجام دهید

انجام کارهای یکسان و عادی ممکن است شما را کسل  کند. سعی کنید هرروز چیز جدیدی را امتحان کنید. این کار می‌تواند انجام کاری ساده باشد، مانند استفاده از جی‌پی‌اس برای یافتن مسیر تازه‌ای برای رفتن به خانه و یا پختن غذایی جدید. تجربیات نامحدودی در زمین وجود دارد که می‌توانیم آن‌ها را امتحان کنیم و ما تنها یک‌بار برای تجربه‌ی همه‌ی آن‌ها زندگی می‌کنیم. پس منتظر چه هستید؟ حتی یک دقیقه را از دست ندهید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040