۲۵ خرداد ۱۳۹۴

غلبه بر تردید و دودلی

۲۵ خرداد ۱۳۹۴ 10801 بازدیدکننده 2 نظر
غلبه بر تردید و دودلی در این مقاله می خوانید

چهار پیشنهاد که به شما کمک می‌کند ذهن خود را مرتب کنید و دودلی را کنار بگذارید. ...

غلبه بر تردید و دودلی

زمانی که خطرهای پیش رو زیاد است تصمیم‌گیری می‌تواند مانند یک مأموریت غیرممکن باشد و تزلزل بی‌وقفه میان تصمیمات متفاوت سبب می‌شود احساس تردید و دودلی داشته باشید. اما زمانی که در تصمیم‌گیری مشکل‌دارید چندین روش قدرتمند وجود دارد که در تصمیم‌گیری به شما کمک می‌کند.

 

ترس‌هایتان را نام ببرید

غلبه بر تردید

بیشتر اوقات ما دودل هستیم زیرا از چیزی می‌ترسیم. از خودتان بپرسید " بدترین چیزی که ممکن است اتفاق بیفتد چیست؟" سپس بپرسید " اگر این اتفاق بیفتد بعد چه می‌شود " و " بعدازآن چه خواهد شد؟" هدف کار کردن روی ترس‌های شماست. اگر مشکلات شما طوری به نظر برسد که بتوان آن را حل کرد آیا به همان ترسناکی‌ای خواهد بود که در ابتدا به نظر می‌رسید؟ همیشه به‌سادگی ترس را تشخیص دهید و راهی صحیح برای مبارزه با آن بیابید تا در ذهن شما حل شود.

 

بایدها را فراموش کنید

غلبه بر تردید

هیچ جیز بیشتر از این باعث تردید نمی‌شود که اجازه دهید کارهای شما تحت تأثیر علایق دیگران قرارگرفته و یا برای راضی نگه‌داشتن سایر افراد باشد – چیزهایی که فکر می‌کنید باید انجام دهید.  درنهایت آن بخش از وجود ما که دوستدار انجام دادن کارهای دلخواه است شورش خواهد کرد. زمانی که نگرانی درباره‌ی حرف دیگران را کنار بگذارید تصمیم‌گیری برای شما ساده خواهد شد.

 

اگر می‌توان منتظر ماند منتظر بمانید

غلبه بر تردید

شاید فکر کنید که باید همین حالا تصمیم بگیرید، اما گاهی شانس این وجود دارد که کمی صبر کنید. برای مدتی صبر کرده و روی تصمیم خود فکر کنید تا بتوانید حقایق را مدیریت کنید. اگر امروز ایده‌ی خوبی دارید مطمئناً فردا ایده‌ی بهتری خواهید داشت.

 

از تجزیه‌وتحلیل زیاد خودداری کنید

غلبه بر تردید

عدم تصمیم‌گیری و دودلی اغلب نتیجه‌ی زیاد فکر کردن است. گاهی زمانی می‌رسد که اهمیتی ندارد چقدر به یک موضوع فکر کرده‌اید. تصمیم‌گیری ساده‌تر نخواهد شد. بنابراین به‌جای اینکه زمانی طولانی روی یک موضوع فکر کنید اجازه دهید اعداد برای شما تصمیم گیرند. لیستی از جوانب مثبت و منفی هر انتخاب بنویسید. این راهکار ساده به نظر می‌رسد اما عمل نوشتن جنبه‌های مثبت و منفی به‌طور عجیبی برای شما تصمیم‌گیری را ساده و شفاف می‌کند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040