۹ ارديبهشت ۱۳۹۴

عادات اشتباهی که همواره تصور می کنید مفید هستند

۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ 2880 بازدیدکننده 0 نظر
عادات اشتباهی که همواره تصور می کنید مفید هستند در این مقاله می خوانید

در دنیای پرسرعت امروزی ظاهراً امکانات و ابزارهای نامحدودی برای ما وجود دارد. مشکل اینجاست که چیزهایی زیادی وجود دارد که می‌توانیم آن را امتحان کنیم و ممکن است هرگز روشی که به بهترین شکل برای ما کار می‌کند را نیابیم.  ...

عادات اشتباهی که همواره تصور می کنید مفید هستند

برای همه‌چیز برنامه‌ریزی دارید

 

میان دنبال کردن هدف بدون توقف با سخت بودن مقابل تغییر در برنامه‌ها و امتحان نکردن چیزهای جدید تفاوت زیادی وجود دارد. باید بدانید اگر دقیقاً روی مسیری که برای هدفتان مشخص کرده‌اید مانده و در مقابل تغییرات مقاومت کنید فضایی برای پیشرفت نخواهید داشت.

 

انجام چند کار در یک‌زمان

 

چندکار همزمان رایج‌ترین چیزی است که همه‌ی ما در زندگی خود انجام می‌دهیم. در هنگام انجام چندین کار مختلف نمی‌توانید روی هیچ‌کدام کاملاً متمرکز باشید. افکار زیادی در ذهن شما جریان دارد و می‌خواهید همزمان به همه‌ی آن‌ها عمل کنید!

 

انجام مکرر کارهایی که در آن خوب هستید

 

هریک از ما مهارت و نبوغ خاصی داریم. توانایی ما چیزی است که باید روی آن تمرکز کنیم. اما حتی اگر در چیزی خوب هستیم ولی در آن پیشرفتی برای ما وجود ندارد نباید تنها به انجام آن بپردازیم.

 

تمرکز بسیار زیاد روی اهداف

 

زمانی که ما خود هدفی مشخص می‌کنیم همیشه به‌راحتی به آن نمی‌رسیم. برخی اهداف انعطاف‌پذیرتر هستند اما در برخی دیگر نیاز است گام‌هایی بردارید که شاید از انجام آن وحشت دارید. داشتن هدف خوب است اما دقت کنید. اگر تنها در راه رسیدن به یک هدف خاص بمانید ممکن است فرصت‌هایی را از دست دهید که به پیشرفت و خلاقیت شما کمک می‌کند.

 

توجه بیش‌ازحد به جزئیات

 

زمانی که ما توجه زیادی به جزئیات یک موضوع نشان می‌دهیم در زمان تصمیم‌گیری ممکن است تصمیمات ما به خروجی خاصی برسد که هم‌راستا باهدف اصلی‌مان نیست. درنتیجه تنها زمان خود را هدر داده و خلاقیتمان را به خطر انداخته‌ایم.

 

بله گفتن به همه‌چیز

 

شما یک شخص قابل‌اطمینان هستید، اما این دلیل می‌شود که همیشه به تقاضای دیگران پاسخ مثبت دهید؟ باوجودی که همه‌ی ما دوست داریم به دیگران کمک کنیم اما باید نگران زندگی پرمشغله‌ی خود نیز باشیم. نه گفتن را یاد بگیرید. شما باید روی چیزی تمرکز کنید که بهره‌وری شما را زیاد می‌کند.

 

سخت کار کردن، کار کردن و کار کردن

 

اینکه کاری را شروع کرده و تا پایان آن متوقف نشوید در ابتدا خوب به نظر می‌رسد. این حدس شما روش خوبی برای استفاده نیست زیرا توجه و تمرکز ما تنها در بازه‌ی زمانی مشخصی وجود دارد و پس‌ازآن ما تمرکز و خلاقیت خود را از دست می‌دهیم.

 

درباره‌ی همه‌ی امور به‌روز باشید

 

به نظر می‌رسد با کسب اطلاعات بیشتر بهتر یاد می‌گیرید اما زمانی که خیلی تند مطالب جدیدی از موضوعات گوناگون بخوانید، درنهایت نمی‌توانید همه‌ی آن اطلاعات را در ذهن خود بازیابی کنید. تنها روی اطلاعات ضروری که نیاز دارید تمرکر کنید.
 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040