۴ اسفند ۱۳۹۳

ترس و شکست در مسیر رسیدن به موفقیت

۴ اسفند ۱۳۹۳ 10365 بازدیدکننده 0 نظر
ترس و شکست در مسیر رسیدن به موفقیت در این مقاله می خوانید

مردم معمولاً دقیقاً برخلاف این عمل می‌کنند: برای آن‌ها، شکست یک گزینه نیست، ولی ترس یک گزینه است. آن‌ها از افرادی که شکست می‌خورند تنفر دارند ولی به ترس اجازه می‌دهند که جلوی راهِ رسیدن آن‌ها به رؤیاهایشان را بگیرد. ...

ترس و شکست در مسیر رسیدن به موفقیت

قاعدتاً ما به این دسته از افراد نمی‌پیوندیم. بیایید یاد بگیریم که در سمت درست حصار قرار داشته باشیم.

 

شکست یک گزینه است.

روش به‌کارگیری این قانون در زندگی شما در ادامه آورده شده است:

 

1. احتمال شکست را بدهید.

هیچ‌کس دوست ندارد شکست بخورد، ولی در مسیر رسیدن به موفقیت، شکست غیرقابل‌اجتناب است.

طبق نظر جرج برنارد شاو: یک زندگی که در آن فرد مرتکب شکست‌های زیادی شده ولی از آن‌ها درس گرفته است، بسیار شرافتمندانه‌تر از یک زندگی است که فرد در آن هیچ کاری نکرده است.

پس درصورتی‌که شما هیچ‌گاه شکست نمی‌خورید، این احتمالاً به این معنی است که هیچ کاری انجام نمی‌دهید. شکست خوردن نشان می‌دهد که شما به‌جای نشستن در محیط راحتی خودتان، درواقع دارید کاری انجام می‌دهید.

 

2. از هر شکست درس بگیرید.

درس گرفتن از شکست ها

باوجوداینکه لازم است که شما خود را برای شکست آماده کنید، ولی صرف شکست خوردن فایده‌ای ندارد. شما باید هوشمندانه شکست بخورید. یعنی اینکه هر شکست باید چیزی به شما یاد بدهد. نباید این‌طور باشد که شکست‌خورده و چیزی از آن یاد نگیرید. درس گرفتن از شکست‌ها باعث می‌شود که شما به‌مرورزمان قوی‌تر و قوی‌تر ‌شوید.

 

3. سریع شکست بخورید.

درس گرفتن از شکست ها

زمان گران‌بها است، پس درصورتی‌که قرار است شکست بخورید، بهتر است که شکست شما سریع اتفاق بیفتند. چرا؟ زیرا این مسئله به شما کمک می‌کند که سریع‌تر درس گرفته و پیشرفت کنید. این باعث می‌شود که شما سریع‌تر به زمان اوج خود برسید.

کلید کار در اینجا، کوتاه کردن دوره بازخورد شما است. روشی پیدا کنید که بتوانید به‌سرعت بازخورد کارهای خود را ببینید تا بتوانید سریع‌تر خودتان را با شرایط وفق دهید. کاری که لازم است انجام دهید این است که در اسرع وقت ایده خود را در جهان واقعی مورد آزمایش قرار بدهید. صبر نکنید تا همه‌چیز بدون عیب و نقص شود. به‌جای آن، زمانی که ایده شما به‌اندازه کافی خوب شد آن را آزمایش کرده و کار را از آن قسمت پیش ببرید.

 

ترس یک گزینه نیست.

بخش بزرگی از ترس، به ترس از شکست بازمی‌گردد که در بالا موردبررسی قرار داده شد. دو روش دیگر برای استفاده از این قانون در ادامه آورده شده است:

 

1. ریسک‌پذیر باشید.

درس گرفتن از شکست ها

بسیاری از افراد نسبت به کار کردن بر روی چیزهایی که با آن‌ها آشنا نیستند بی‌میل هستند، به این دلیل که از چیزهای ناشناس هراس دارند. ولی ترس یک گزینه نیست، بنابراین باید تمایل به ریسک‌پذیری داشته باشید. ایده‌های جدید را موردبررسی قرار دهید. چیزهای جدید را آزمایش کنید. درصورتی‌که شما به موفقیت برسید، پاداشی که به دست می‌آورید ممکن است بسیار بزرگ باشد. حتی اگر موفق هم نشدید، بازهم این تلاش شما را از قبل قوی‌تر و بهتر خواهد کرد.

 

2. کارهایی که با آن راحت نیستید انجام دهید.

درس گرفتن از شکست ها

انجام کارهایی که برای شما سخت است، بیشترین فرصت‌های رشد کردن در اختیار شما قرار می‌دهد. ازآنجاکه شما خود را فراتر از حریم راحتی خود بسط می‌دهید، خیلی پیشرفت خواهید کرد. انجام این کار راحت نیست، ولی کاری است که هرازچندگاه باید آن را انجام دهید.


 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040