۵ بهمن ۱۳۹۳

روش درست کردن گل‌های کاغذی مکزیکی

۵ بهمن ۱۳۹۳ 4367 بازدیدکننده 0 نظر
روش درست کردن گل‌های کاغذی مکزیکی در این مقاله می خوانید

گل‌های کاغذی مکزیکی گل‌هایی تزئینی هستند که از کاغذ کشی و یا دستمال‌کاغذی ساخته‌شده‌اند. این گل‌ها تزئینات ارزان‌قیمتی برای مهمانی‌های شما هستند. ...

روش درست کردن گل‌های کاغذی مکزیکی

ازآنجایی‌که انجام مراحل ساخت این گل ساده است، کودکان نیز می‌توانند این گل‌های کاغذی را بسازند. آن‌ها کاردستی خوبی برای مدرسه یا مهمانی‌ها هستند.

 

وسایل موردنیاز:

•    کاغذ کشی یا دستمال‌کاغذی

•    قیچی

•    پیپ پاک‌کن‌های سبزرنگ

 

مراحل کار

1. برای ساخت گل‌ها مقداری کاغذ کشی یا دستمال‌کاغذی در رنگ‌های روشن خریداری کنید. همچنین برای ساقه‌ها باید تعدادی پیپ پاک‌کن‌ سبزرنگ تهیه کنید. تنها وسیله‌ی دیگری که نیاز دارید قیچی است.

 

روش درست کردن گل‌های کاغذی

2. 4 برگه کاغذ کشی یا دستمال‌کاغذی را روی هم قرار دهید. سپس یک مستطیل با ابعاد 15 سانتی‌متر در 30 سانتی‌متر ببرید.

           

روش درست کردن گل‌های کاغذی

3. 4 لایه را از سمت ضلع کوتاه‌تر مستطیل تا بزنید. طوری آن‌ها را تا بزنید که عرض هر تا 2.5 سانتی‌متر باشد. یک سمت را تا بزنید، آن را برگردانده و از سمت دیگر تا بزنید، درست مانند زمانی که می‌خواهید یک بادبزن کاغذی را تا بزنید. در انتهای کار، کاغذ تاشده‌ی شما حدود 2.5 در 15 سانتی‌متر خواهد بود.

 

روش درست کردن گل‌های کاغذی

4. لبه‌های تیز کاغذ را با قیچی ببرید تا گوشه‌ها گرد شوند. با استفاده از قیچی یک دندانه v شکل در هر سمت از کاغذ تاشده ببرید، به‌طوری‌که تا جایی که ممکن است به مرکز نزدیک باشد. مراقب باشید تمامی میانه‌ی کاغذ را نبریده و گل خود را نصف نکنید.

          


روش درست کردن گل‌های کاغذی

5. همین مراحل را با کاغذی با رنگ دیگر تکرار کنید تا برگ‌های گل خود را بسازید. شما تنها نیاز به استفاده از 3 برگه کاغذ دارید. گوشه‌های این کاغذ را خیلی نبرید. فقط دو طرف کاغذ را به‌صورت دندانه‌های مثلثی شکل برش بزنید. این‌طوری بیشتر شبیه برگ به نظر می‌رسد.

          

روش درست کردن گل‌های کاغذی

6. کاغذ رنگی اول را بر روی کاغذ دوم قرار دهید، به‌طوری‌که لبه‌ها کاملاً تراز شوند.

 

روش درست کردن گل‌های کاغذی

7. در این مرحله پیپ پاک‌کن‌ سبزرنگ را محکم دور وسط کاغذها بپیچید.

 

روش درست کردن گل‌های کاغذی

8. با کشیدن کاغذهای کشی یا دستمال‌ها از پایه به سمت بالا آن‌ها را از هم جدا کنید. خیلی آرام و با دقت این کار را بکنید تا دستمال‌ها پاره نشوند. برگ‌ها را از هم جدا نکنید. آن‌ها متصل‌به‌هم خواهند ماند. شما می‌توانید آن‌ها را طوری بیارایید که بیشتر شبیه برگ به نظر برسند.

 

روش درست کردن گل‌های کاغذی

9. گل را به شکلی که دوست دارید بازکنید. می‌توانید ساقه‌ی سبز گل را در گلدان قرار دهید و با قرار دادن این گل‌ها روی میز از آن‌ها برای تزئینات مهمانی استفاده کنید. همچنین می‌توانید یک سنجاق به پشت گل زده و آن‌ را روی یقه‌ی خود بگذارید.

 

روش درست کردن گل‌های کاغذی

 


 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040