۲۴ دي ۱۳۹۳

درس‌های زندگی برای زمانی که اتفاقات غیرمنتظره رخ می‌دهد

۲۴ دي ۱۳۹۳ 2751 بازدیدکننده 0 نظر
درس‌های زندگی برای زمانی که اتفاقات غیرمنتظره رخ می‌دهد در این مقاله می خوانید

در صورتی که قبل از یک واقعه مهم در زندگی شما، یک اتفاق غیرمنتظره باعث مختل شدن برنامه‌های شما شد، آرامش خود را حفظ کرده و موارد زیر را مدنظر داشته باشید. ...

درس‌های زندگی برای زمانی که اتفاقات غیرمنتظره رخ می‌دهد

شما 4 سال از دوران دبیرستان خود را صرف آماده شدن برای قبولی در دانشگاه می‌کنید. این زمان نقطه‌ی عطفی در زندگی هر فردی است.

پس قطعاً دوست ندارید که پیشامدهای غیرمنتظره‌ زندگی برنامه‌های شما را به هم بزند. 

 

مثبت اندیش بمانید

درس‌های زندگی

هنگامی که مسئله‌ای جدی برنامه‌ی عالی شما برای 4 سال آینده را مختل می‌کند افکار منفی بیشتر به ذهن شما هجوم می‌آورند. این احساس به شما دست می‌دهد که هیچ‌چیز آن طور که شما می‌خواهید پیش نمی‌رود و همه چیز در حال به هم ریختن است.

چشم از هدف کلی خود برندارید. صرف‌نظر از اهمیتی که این لحظه دارد آینده همیشه مهم‌تر است. شرایط بد و ناخوشایند به سرعت سپری‌شده و تنها خاطره‌ای از آن‌ها به یاد خواهد ماند که وقتی به آن فکر می‌کنید، متوجه می‌شوید که باعث پیشرفت شما شده است.

روش‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها به خودتان کمک کنید که در موقعیتی دشوار همچنان مثبت اندیش بمانید. یکی از روش‌ها این است که از دور شدن از خانواده و دوستان خود اجتناب کنید. در شرایط دشوار در مورد همه چیز احساس بسیار بدی خواهید داشت اما در واقع عشق افرادی که به شما اهمیت می‌دهند می‌تواند به شما روحیه بدهد.

این تجربه نویسنده این مقاله است که پس از یک عمل جراحی مغز در بیمارستان بستری شده بود: دست از انجام دادن کارهایی که دوست دارید نیز برندارید. اولین باری که در بیمارستان شروع به نوشتن کردم تحمل ماندن در بیمارستان برایم راحت‌تر شد. هیچ وضعیتی آن قدر جدی نیست که بتواند شما را از آنچه که هستید و آنچه که دوست دارید دور کند. سختی‌ها می‌گذرند اما دوستان، خانواده، و علایق شما احتمالاً تا زمان زیادی با شما خواهند بود. 

در شرایط بد به دنبال نکات مثبت باشید. چگونه پشت سر گذاشتن مشکلات در زندگی به شما در شرایط عادی زندگی کمک خواهد کرد؟

مثلاً: "عمل جراحی مغز تجربه‌های بیشتری برای من فراهم آورد که در مورد آن‌ها بنویسم . این چیزی است که هر نویسنده‌ای نیاز دارد!"

 

کمک دیگران را قبول کنید

درس‌های زندگی

اگر شما مانند من هستید پس در سال‌های اخیر روزبه‌روز مستقل‌تر شده‌اید و این استقلال را دوست دارید. یا شاید کم‌کم از تحت حمایت والدین خود خارج‌شده و استقلال بیشتری به دست آورده‌اید. و سپس اتفاقی پیش می‌آید و باعث می‌شود که شما مجدداً به طور کامل به آن‌ها وابسته شوید.

قبول کمک دیگران دشوار است به ویژه اگر پیشامد غیرمنتظره‌ای که برایتان رخ داده است مسئله‌ای مربوط به سلامتی‌تان باشد که باعث می‌شود قادر به انجام کارهایی که قبلاً به راحتی انجام می‌دادید نباشید. هیچ کس این کار را دوست ندارد به ویژه دانشجویان دانشگاهی، زیرا آن‌ها برای اولین بار در حال به دست آوردن استقلال و لذت بردن از آن هستند. دشوار است که از افراد بخواهیم کارهای ما را انجام دهند یا در خوردن غذا به ما کمک کنند. 

با این حال من پیشنهاد می‌کنم که به خانواده و دوستان خود اجازه بدهید که به شما کمک کنند. در اغلب اوقات ترک والدین و مستقل شدن، بیشتر از ما برای والدین دشوار است. اگر به دور کردن آن‌ها از خود ادامه دهیم تنها کار را دشوارتر کرده‌ایم. به علاوه ما در شرایطی مانند این به کمک دیگران نیاز داریم. این که سعی کنیم همه‌ی کارها را خودمان انجام دهیم می‌تواند زیان‌بار باشد.

 

تغییرپذیر باشید

درس‌های زندگی

هر چیزی ممکن است تغییر کند. بله، شما برنامه‌ریزی کرده‌اید اما اکنون در واقع نمی‌توانید کاری درباره‌ی اتفاقی که افتاده است انجام دهید. اغلب روش برنامه‌ریزی ما در واقع بهترین برنامه برای ما نیست. هنگامی که اتفاقی در زندگی می‌افتد تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که در برابر این تغییرات منعطف باشیم و به راه خود ادامه دهیم.

به شکلی هیجان‌انگیز در مورد آن پیشامد فکر کنید. شاید به دلیل این پیشامد کوچک، در زندگی‌تان فرصت‌های جدیدی پیش آید.  شاید یک سال فاصله به شما فرصت بدهد که پول بیشتری برای رفتن به  دانشگاه به دست آورید و وقتی وارد دانشگاه شدید فرصت‌های بیشتری داشته باشید. شاید کلاسی وجود دارد که تنها یک‌ترم یا یک سال در میان ارائه می‌شود که اکنون می‌توانید در برنامه‌ی خود جا دهید.

نکته این است که آب رفته به جوی بازنمی‌گردد. نمی‌توانید در مورد آنچه که اتفاق افتاده است کاری انجام دهید. من مدت بسیار زیادی در بیمارستان به جای فکر کردن به شرایط موجود در مورد اینکه شرایط می‌توانست چگونه باشد فکر کردم. 

در پیشامدهای غیرمنتظره‌ای که قبل از دوره‌ی دانشگاه و یا در طول آن باعث وقفه در برنامه‌هایتان می‌شود به دنبال نکات مثبت باشید.

وقتی برنامه‌ای که برای ماه‌ها داشتیم آن گونه که ما می‌خواهیم پیش نمی‌رود باعث دلسردی و ناامیدی ما می‌شود، اما در بلندمدت این ممکن است به نفع ما باشد. 

 

و در نهایت، بدون وجود تاریکی هرگز نمی‌توان ستاره‌ها را دید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040