۲۰ دي ۱۳۹۳

یک راه ساده برای خوشحال بودن

۲۰ دي ۱۳۹۳ 3951 بازدیدکننده 0 نظر
یک راه ساده برای خوشحال بودن در این مقاله می خوانید

همه ی ما در زندگی خود به دنبال شاد بودن هستیم. اما این شادی را می توان چگونه به دست آورد؟ شاد بودن را باید در چه چیزهایی جستجو کنیم؟ ما مواردی را در زندگی به شما معرفی می کنیم که به واسطه ی آن ها می توانید شاد باشید. ...

یک راه ساده برای خوشحال بودن

 

البته هرکسی می‌خواهد شاد باشد. مردم همه نوع کاری برای رسیدن به شادی انجام می‌دهند؛ اما به اعتقاد من در واقع یک راه ساده برای شاد بودن وجود دارد. اگر آن را انجام دهید، شادی شما تقریباً تضمین‌شده است.

آیا شما می‌خواهید بدانید که آن چیست؟ ساده است: به خاطر آنچه دارید شاکر باشید.

شما ممکن است قبلاً این را شنیده باشید. در واقع، ممکن است آن‌قدر این حرف را شنیده باشید که در نظر شما دیگر معنایی نداشته باشد.

اما در مورد آن فکر کنید. ناخشنودی از کجا آمده است؟ به احتمال زیاد از فکر کردن در مورد آنچه ندارید می‌آید. شما فکر می‌کنید نیاز به چیزی دارید تا خوشحال باشید و شما آن را ندارید، بنابراین ناراضی می‌شوید. چیزی شبیه به این می‌گویید، «اگر فقط من < چیزی که ندارید > را داشتم، پس من خوشحال می‌شدم».

 

راه ساده برای خوشحال بودن

بااین‌وجود، این ‌یک چرخه بی‌پایان است. هنگامی‌که شما آنچه را می‌خواهید به دست میاورید، برای مدت کوتاهی خوشحال خواهید شد، اما پس‌ازآن چیز دیگری وجود خواهد داشت که می‌خواهید و چیز دیگر و چیز دیگر.

خبر خوب این است که اگر فکر کردن در مورد آنچه ندارید شما را ناراضی خواهد کرد، پس فکر کردن در مورد آنچه دارید شما را خوشحال می‌کند. شما فقط نیاز به تغییر روانی دارید.

خبر بد این است که بسیاری از مردم این کار را تنها پس از از‌دست‌دادن آن انجام می‌دهند. آن‌ها قدر آنچه دارند را تا زمانی که آن را از دست نداده‌اند نمی‌دانند.

این مورد برای همه ما اتفاق افتاده است. درواقع ما قدر سالم بودن را نمی‌دانیم، تا اینکه یک روز بیمار می‌شویم. اگر برای چند روز نتوانیم چیزی بخوریم و خوب بخوابیم، در آن زمان فقط یک چیز و یک چیز را می‌خواهیم: دوباره سالم بودن. 

چیزهای به ظاهر ساده دیگری در زندگی شما وجود دارد که باید قدرشان را دانست. در اینجا برخی از آن‌ها را ذکر می‌کنیم:

 

 زندگی در صلح و امنیت

راه ساده برای خوشحال بودن

ما داستان‌هایی در مورد جنگ شنیده‌ایم. جنگ وحشتناک است. شما به طور مداوم در ترس زندگی می‌کنید. لازم به ذکر چیزهای وحشتناکی که می‌تواند برای شما اتفاق افتد، نیست. زندگی در صلح یک نعمت بزرگ است.

 

داشتن ضروریات زندگی

این را باور نمی‌کنید؟ شما به اینترنت برای خواندن این متن دسترسی دارید. میلیون‌ها نفر به آب تمیز و مواد غذایی دسترسی ندارند، چه رسد به اینترنت.

 

بودن با عزیزانتان

راه ساده برای خوشحال بودن

بسیاری از مردم از عزیزان خود به دلایل مختلفِ برطرف نشدنی  جدا هستند. اگر شما با عزیزانتان هستید، سپاسگزار باشید.

 

داشتن دوستان

خوشحال بودن

بسیاری از مردم تنها هستند، پس دوستان خود را بی‌ارزش ندانید. در واقع، شما می‌توانید از این هم جلوتر بروید: با کسی که به یک نفر نیاز دارد دوست باشید.

 

داشتن یک زندگی راحت

باور کنید یا نه استاندارد شما برای زندگی بالاتر از بسیاری از اشراف گذشته است. آن‌ها اینترنت نداشتند، اما شما دارید. آن‌ها در شب نور نداشتند، اما شما دارید. آن‌ها نمی‌توانستند به مکان‌های دور پرواز کنند، اما شما می‌توانید.

 

این‌ها نمونه‌های کوچکی هستند. موارد دیگری همانند آزادی و جوانی هم وجود دارند که ما تا زمانی که آن‌ها را داریم، قدر آن‌ها را نمی‌دانیم.

نکته این است که شاد بودن راحت است. مهم این است که قدر آنچه دارید را بدانید و آن‌ها را بی‌اهمیت ندانید. همان‌طور که فرد عاقلی می‌گفت:

شادی هرگز به سراغ کسانی نمی‌آید که قدر آنچه از قبل داشته‌اند را نمی‌دانند. 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040