۱۷ دي ۱۳۹۳

روش درست کردن فرفره

۱۷ دي ۱۳۹۳ 170753 بازدیدکننده 5 نظر
روش درست کردن فرفره در این مقاله می خوانید

درست کردن فرفره برای روزهای تابستان عالی است. وقتی هوا خوب باشد آن‌ها بسیار سرگرم‌کننده‌اند. در این مقاله می‌خواهیم به شما نشان دهیم چگونه با استفاده از کاغذ رنگی برای خود فرفره بسازید.  ...

روش درست کردن فرفره

 

از آنجایی که ساخت فرفره آسان است، شما می‌توانید یک دسته از آن‌ها را ساخته و در مهمانی‌ها به کودکان بدهید تا سرگرم شوند. شاید بد نباشد آن‌ها را روی ایوان یا قاب پنجره بگذارید تا چشم‌انداز شما را روحی تازه بخشند. 

ساخت این فرفره ها کمتر از پنج دقیقه از وقت شما را می‌گیرد. شما می‌توانید آن‌ها را در رنگ‌هایی که دوست دارید بسازید. 

 

روش درست کردن فرفره

وسایلی که برای ساخت فرفره به آن نیاز دارید:

 

کاغذ رنگی

سیخ چوبی بامبو

پونز

چسب حرارتی

یک مهره‌ی کوچک

قیچی

الگوی فرفره

 

روش ساخت فرفره

قبل از آنکه شروع به برش فرفره کنید، انتهای غیر تیز سیخ‌های بامبو را در یک لیوان کوچک آب فرو کنید. زمانی که سیخ‌ها مقداری آب به خود جذب کنند، فروکردن پونز در سیخ برای اتصال آن به فرفره راحت‌تر است و در نتیجه چوب نمی‌شکند. 

وقتی چوب‌ها در حال خیس خوردن هستند الگوی فرفره را روی یک تکه کاغذ ببرید. در هنگام برش الگو مطمئن شوید در جاهایی که الگو نشان می‌دهد با استفاده از پونز سوراخ ایجاد کنید.  

 

روش ساخت فرفره

زمانی که شکل شما بریده شد، یک پره‌ی فرفره را بلند کرده و پونز را از پشت داخل سوراخ‌ آن فشار دهید. پره بعدی را هم بر روی آن خم کنید و پونز را داخل سوراخ آن پره نیز فروکنید.

 

روش ساخت فرفره

تا زمانی که پونز از میان هر چهار پره عبور کرده باشد به فروکردن آن از میان هر پره ادامه دهید. سپس پونزرا از میان سوراخ مرکز فرفره به داخل فشار دهید.

 

روش ساخت فرفره

در این مرحله مهره‌ی کوچک را در پونز فرو کنید.

 

روش درست کردن فرفره

سپس پونز را در انتهای خیس چوب بامبو فشار دهید. اگر لازم باشد می‌توانید به آرامی با چکش روی پونز ضربه وارد نمایید. تا زمانی که سیخ چوبی با مهره‌ی کوچک روی پونز برخورد کند، همچنان پونز را داخل چوب فروکنید. 

خیس کردن سیخ چوبی در آب مانع شکستن چوب در آن نقطه می‌شود. اما اگر چوب شما شکاف برداشت نگران نشوید. تنها کمی چسب حرارتی روی آن بزنید تا مطمئن شوید در جای خود باقی می‌ماند. 

مراقب باشید روی مهره را چسب نزنید. مهره بین فرفره و سیخ چوبی فاصله ایجاد می‌کند و به فرفره اجازه می‌دهد آزادانه و بدون گیر کردن به چوب در حین گردش، بچرخد.

 

روش درست کردن فرفره

حالا شما می‌دانید چگونه یک فرفره بسازید. 

 

روش درست کردن فرفره

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040