۱۵ دي ۱۳۹۳

آموزش پتوی قلاب‌بافی برای نوزاد

۱۵ دي ۱۳۹۳ 15764 بازدیدکننده 0 نظر
آموزش پتوی قلاب‌بافی برای نوزاد در این مقاله می خوانید

یکی از هدیه‌هایی که می‌توانید به مادران بدهید یک پتوی نوزاد قلاب‌بافی شده است. بافتن این پتو کاری ساده و جالب است، ضمن این که در زمان تماشای تلویزیون و یا وقتی بیمارید می‌توانید دستان خود را مشغول نگه‌دارید. ...

آموزش پتوی قلاب‌بافی برای نوزاد

این پتو به طور همزمان با دو رشته کلاف بافته شده است (این مسئله سبب می‌شود پتو بسیار سریع تر بافته شود)، و در آن از بافت صدفی (نوعی گره قلاب‌بافی) و بافت پایه بلند استفاده شده است. همین طور در پایان کار پتوی شما منگوله‌های کوچکی خواهد داشت. 

 

وسایل مورد نیاز:

دو کلاف نخ (ما سفید و صورتی را انتخاب کرده‌ایم – برای کسی که دختر دارد)

قلاب‌ سایز P (شماره 16 یا همان 11/5 میلی‌متری)

قیچی

 

مرحله‌ی 1: با گره زدن دو رنگ نخ به یکدیگر کار خود را شروع کنید. 

 

آموزش پتوی قلاب‌بافی

مرحله‌ی 2: بعد از گره ایجادشده، مانند شکل زیر یک گره خفت ایجاد کنید. 

 

آموزش پتوی قلاب‌بافی

مرحله‌ی 3: 51 دانه یا هر تعدادی که بر 3 قابل تقسیم باشد گره زنجیره ببافید. این قسمت عرض پتوی شما خواهد بود. 

 

آموزش پتوی قلاب‌بافی

مرحله‌ی 4: در انتهای این بافت زنجیر، دو عدد گره زنجیره بافته، برگردید و سپس در حلقه‌ی سوم گره پایه بلند بزنید. کل این زنجیره یعنی تمام 51 دانه را گره پایه بلند بزنید. 

 

آموزش پتوی قلاب‌بافی

مرحله‌ی 5: در پایان رج، دوباره دو عدد گره زنجیره سر انداخته، برگشته و سپس 3 بار داخل حلقه‌ی دوم از انتهای زنجیره اولیه گره پایه بلند بزنید. بدین صورت بافت صدفی شما ایجاد می‌شود. حالا دو حلقه را جا انداخته، سپس 3 بار داخل حلقه‌ی سوم گره پایه بلند بزنید. این الگو را برای کل رج و برای تمام 51 دانه تکرار کنید. 

 

آموزش پتوی قلاب‌بافی

مرحله‌ی 6: مراحل 4 و 5 را تا زمانی که 51 رج ببافید تکرار کنید. سپس بافت را کور کنید. 

 

آموزش پتوی قلاب‌بافی

مرحله‌ی 7 : در این مرحله تکه‌های 8 سانتی‌متری از نخ ببرید و آن‌ها را دسته کنید. مانند تصویر آن‌ها را از طریق گره‌های کناری به چهار گوشه‌ی پتو وصل کنید. 

 

آموزش پتوی قلاب‌بافی

نکته:

اگر می‌خواهید پتو را به یک نوزاد هدیه بدهید مطمئن شوید منگوله‌ها را بسیار محکم گره زده‌اید. ما هر رشته را جداگانه خوب کشیده‌ایم تا مطمئن شویم کودک با دست یا دهان خود آن را در نمی‌آورد.

 

انواع مختلف بافت صدفی و بافت پایه بلند برای این پتو مناسب هستند. زیرا باعث می‌شوند بافت پتو کاملاً یکسان نباشد و در ضمن یک الگوی کمی راه‌راه نیز ایجاد می‌کنند. 

 

آموزش پتوی قلاب‌بافی

 
آموزش پتوی قلاب‌بافی
 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040