۱۳ دي ۱۳۹۳

دوخت بالشت با طرح لنگر

۱۳ دي ۱۳۹۳ 3679 بازدیدکننده 0 نظر
دوخت بالشت با طرح لنگر در این مقاله می خوانید

دوخت این بالشت بسیار آسان است. با وجودی که تکه‌دوزی روی آن سخت به نظر می‌رسد اما شما می‌توانید به سادگی آن را انجام دهید. ...

دوخت بالشت با طرح لنگر

 

بیایید دوخت بالشت را شروع کنیم.

 

وسایل لازم:

دو مربع پارچه‌ای برای جلو و پشت (تکه‌های 46 در 46 سانتی‌متری)

تکه‌های کوچک پارچه برای لنگر

نخ گلدوزی

لایه چسب 

لایه پشم‌شیشه مخصوص دوخت

بالشت 46 سانتی‌متری

 

دوخت بالشت

با پرینت گرفتن یا کشیدن شکل لنگر کار خود را شروع کنید. شما می‌توانید هر شکلی می‌خواهید درست کنید. ما شکل لنگر را کشیدیم، سپس جاهایی از آن را که می‌خواستیم طرح پارچه‌ عوض شود با خط‌وط باریکی مشخص کردیم. 

الگو و سپس پارچه را ببرید. در لبه‌هایی که قرار است تکه‌ها روی یکدیگر بیفتند یک سمت را کمی بلندتر ببرید تا تکه‌ها خوب روی هم قرار بگیرند. این کار دوختن آن‌ها به یکدیگر را ساده‌تر می‌کند. 

 

دوخت بالشت

پس از دوخت، تکه‌ها را برگردانید و آن‌ها را طوری مرتب کنید که درست و صاف قرار بگیرند. یک تکه از لایه چسب (لایه چسبی به شکل لنگر) را پشت این تکه پارچه قرار دهید و آن را اتو کنید. سپس کاغذ پشت لایه چسب را کنده و لنگر را با اتو به پارچه جلوی بالشت وصل کنید. 

 

دوخت بالشت

تنظیمات چرخ خیاطی خود را روی دوخت زیگزاگ کوچک قرار دهید. در ابتدا درز تکه‌ پارچه‌هایی که کنار هم وصل شده‌اند را بدوزید، سپس تمام دور لنگر را دوخت بزنید. 

 

دوخت بالشت

در این مرحله یک تکه 46 در 46 سانتی‌متری از لایه پشم‌شیشه بریده و آن را به پشت تکه‌ی جلویی بالشت اتو کنید. سپس با نخ گلدوزی هماهنگ با پارچه دور تا دور لنگر را دوخت ساده بزنید. این کار علاوه بر محکم‌تر کردن لایه پشم‌شیشه جلوه خاصی به بالشت شما می‌بخشد و باعث می‌شود زیباتر به نظر برسد. 

 

دوخت بالشت

حالا تکه‌های جلو و پشت بالشت خود را به هم بدوزید. یک قسمت در پایین بالشت را باز بگذارید تا بعداً بتوانید آن را به سمت رو برگردانید. 

 

دوخت بالشت

در آخر بالشت را به رو برگردانید و سپس آن را اتو کنید. اکنون داخل آن را با یک بالشت معمولی با ابعاد 46 در 46 سانتی‌متر پر کرده و قسمت باز آن را بدوزید. کار شما تمام شد. بالشت زیبای شما آماده است.

 

دوخت بالشت

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040