۲۵ آذر ۱۳۹۳

روز خود را با این 5 نکته قدرتمند به پایان ببرید

۲۵ آذر ۱۳۹۳ 3629 بازدیدکننده 0 نظر
روز خود را با این 5 نکته قدرتمند به پایان ببرید در این مقاله می خوانید

هیچ احساسی بهتر از این نیست که هنگام غروب، بااحساس رضایت عمیق برای یک کاری که به‌خوبی انجام‌شده است از پشت میز کار خود بلند شوید. چگون می توان در پایان روز این حس خوب را داشت؟ ...

روز خود را با این 5 نکته قدرتمند به پایان ببرید

 

درواقع، یک روز کاملاً بی‌فایده و ضعیف را می‌توانید فقط با 15 دقیقه فعالیت بسیار کارآمد، خیلی قدرتمند تمام کنید. در اینجا پنج روش برای کمک به انجام درست این کار آورده شده است:

 

1. صندوق ورودی ایمیل خود را خالی کنید.

چگونه روز خود را به پایان برسانیم

 

کارشناسان بهره‌وری به شما خواهند گفت که خالی نگه‌داشتن صندوق ورودی ایمیل، باعث می‌شود شما به طرز چشمگیری مؤثرتر باشید. داشتن یک صندوق ورودی خالی در اواخر روز، یک حس قوی از موفقیت و نظم در زندگی به شما خواهد داد. خالی کردن صندوق ورودی به این معنی است که همه‌چیز در جای مشخصی خواهد بود: یا در سطل زباله، یا در تقویم، و یا فوروارد شده به یک شخص دیگر.

من تا آنجا پیش می‌روم که زدن دکمه پاک کردن در آخرین ایمیل قابل‌حذف در صندوق ورودی من، آخرین کاری است که قبل از بستن لپ‌تاپم انجام می دهم. این‌کار یک احساس باورنکردنی از موفقیت به من می‌دهد.

 

2. آنچه که باعث خاص شدن فردا می‎شود را تعیین کنید.

چگونه روز خود را به پایان برسانیم

 

در بسیاری از موارد ما با یک ذهنیت زمانی/ تلاشی زندگی می‌کنیم. یعنی: «خب، من همه روز را به سختی کار کردم و امروز یک روز طولانی بود – پس حتماً مؤثر بودم. «لزوماً این‌گونه نیست. برخی از خسته‌کننده‌ترین روزهای من، بی‌نتیجه‌ترین آن‌ها هستند. مسئله مهم، زمان و تلاش نیست، بلکه نتایج است. یعنی یک تلاش عمدی قابل‌توجه برای رسیدن به هدفی خاص.

در پایان روز برنامه‌ریزی کنید که چه چیزی واقعاً فردا را مهم خواهد ساخت. چه دستاوردی، تمام روز را ارزشمند خواهد ساخت؟

 

3. یک قورباغه را بخورید.

چگونه روز خود را به پایان برسانیم

 

مارک تواین پیشنهاد کرد که اگر شما یک قورباغه زنده را اول صبح بخورید، هیچ‌چیز دیگری در طول روز نمی‌تواند آن‌قدر بد به نظر برسد. من موافقم، اما این مشاوره برای آخرین کاری که قبل از به خانه رفتن باید انجام دهید نیز صادق است.

اگر شما یک کار آزاردهنده و نامطلوب را به‌روز بعد موکول کنید، شما میز کار خود را با ابر تاریکی که بالای سرتان می‌چرخد و احساس ترس ترک خواهی کرد. در عوض، قبل از ترک محل کار به کارها رسیدگی کنید، آن را از زندگی خود خارج کنید تا بااحساس آزادی و پیروزی از محل کار خود خارج شوید!

 

4. کار خوبی برای شخص دیگری انجام دهید.

چگونه روز خود را به پایان برسانیم

 

موضوع کلیدی در اینجا این است که کار از روی قصد باشد. این‌طور برنامه‌ریزی کنید تا روز خود را با انجام کاری خاص و مفید برای کسی در زندگی خود (یک همکار، دوست، عضو خانواده، مشتری و غیره) به پایان برسانید. امکان ندارد که کار خوبی برای کسی انجام دهید، بدون اینکه خودتان احساس بهتری پیدا نکنید. در این صورت، شما در حالی از محل کار خود خارج‌شده و به سمت خانه می‌روید که می‌دانید زندگی شخص دیگری را بهتر کرده‌اید و به این دلیل، یک حالت ذهنی بهتر خواهید داشت.

 

5. تشکر کنید.

چگونه روز خود را به پایان برسانیم

 

شما یک کاردارید. مردم به شما حقوق می‌دهند. به همین دلیل، شما می‌توانید غذایی در سفره خود قرار دهید. شما در یک کشور فوق‌العاده زندگی می‌کنید. شما فرصت، آموزش‌وپرورش، و امید دارید. آیا میدانید که در نمای کلی جهانی، این وضعیت شما را چقدر نادر کرده است؟

قبل از اینکه کارهای خود را در روز به پایان برسانید، لحظه‌ای تأمل کرده و از خدا برای زندگی خود تشکر کنید. صرف‌نظر از هر اتفاقی که در روز افتاده است، پایان دادن به آن با شکر گذاری، یک رویکرد ارضاکننده خواهد بود. هنگامی‌که شما با قدردانی به نمای کلی امور نگاه می‌کنید، دیدگاه جدیدی در مورد نارضایتی‌های هرروز به دست می‌آورید.

 

روز خود را با علامت تعجب به پایان ببرید! روز خود را با شادکامی به پایان برسانید. روز خود را به عمد و باهدف به پایان ببرید. روز خود را قدرتمند به پایان برسانید! 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040