۱۸ آذر ۱۳۹۳

لبخندتان چه چیزی درباره‌ی شما می‌گوید؟

۱۸ آذر ۱۳۹۳ 2959 بازدیدکننده 0 نظر
لبخندتان چه چیزی درباره‌ی شما می‌گوید؟ در این مقاله می خوانید

می‌خواهید در شغل خود موفق باشید، روابط اجتماعی قوی داشته و زندگی شخصی‌تان پر محبت و شیرین باشد؟ راز آن در لبخند شماست. ...

لبخندتان چه چیزی درباره‌ی شما می‌گوید؟

 

لبخند ساده، صمیمانه و صادقانه می‌تواند بیش از نگاه دیگران را جذب کند. یک چهره خندان به دیگران می‌گوید شما فرد باهوش و خوش رو هستید و ارزش معاشرت را دارید. 

طبق گفته رئیس سابق آکادمی پریودونتولوژی آمریکا، وقتی لبخند بزرگی بر روی چهره فرد می‌نشیند، نشان می‌دهد او مشتاقانه پذیرا است. لبخند فواید زیادی در بلندمدت برای سلامت شما، وجهه شما در محل کار، و وضعیت زندگی اجتماعی و زندگی عشقی شما دارد. با خواندن این مقاله متوجه می‌شوید که لبخند شما، چه چیزهایی راجع به شما به دیگران می‌گوید و چطور باید لبخند دیگران را تفسیر کنید. 

 

چشمان خندان 

لبخندتان چه چیزی درباره‌ی شما می‌گوید؟

 

بسیاری از مردم برای قضاوت درباره خلق افراد به دهان او نگاه می‌کنند، اما مردم به دلایل مختلف لبخند می‌زنند از جمله عصبانیت، ترس، شرمندگی، سردرگمی و فریب دادن. با اینحال، این چشم‌ها هستند که حقیقت را نشان می‌دهند.  

نمی‌توان کاری کرد که عضلات اطراف چشم‌ها، بالاجبار شاد به نظر برسند. وقتی فردی واقعاً لبخند میزند، گونه‌هایش بالا می‌روند و پوست اطراف چشم‌ها جمع می‌شوند. در واقع در برخی کشورها که سرکوبی هیجانات یک هنجار فرهنگی است، بیشتر از چشم دیگران می‌توان هیجانات آن‌ها را شناخت. 

 

لبخند شما را فردی موفق نشان می‌دهد 

لبخندتان چه چیزی درباره‌ی شما می‌گوید؟

 

کارشناسان میگویند که لبخند، اعتماد و مهارت شما را نشان می‌دهد. افرادی که دیدگاه مثبتی ارائه می‌دهند معمولاً انعطاف‌پذیرتر و پذیراتر هستند و بهتر از افرادی که کناره می‌گیرند و نمی‌خندند بر چالش‌ها غلبه می‌کنند. مطالعه‌ای که به مدت سی سال بر روی گروهی از زنان انجام شد فواید لبخند در تمام طول عمر را نشان داد. زنانی که در عکس‌ها لبخند شادی بر چهره‌شان داشتند ازدواج شادتر و روال کلی بهتری در زندگی داشتند. در همین مطالعه، از گروهی از افراد غریبه خواسته شد که به این عکس‌ها نگاه کرده و تصوراتشان در مورد شخصیت این زنان را گزارش بدهند. نتایج حاصله مشخص کرد که زنانی که لبخند داشتند، مثبت تر و شایسته از افرادی که چنین نبودند، به نظر می‌رسیدند. 

 

اخم را به لبخند تبدیل کنید 

لبخند شما نشانه چیست

 

می‌خواهید شادباشید؟ فقط لبخند بزنید. باور داشته باشید یا نه، وادار کردن خودتان به لبخند زدن، می‌تواند واقعاً شما را شادتر کند. پل اکمن روانشناس متخصص حالت‌های چهره‌ای، عضلات صورت خود را به شکلی تعلیم داد که بتوانند حالت‌های چهره‌ای خاصی (مثل شادی، عصبانیت و غیره) را ایجاد کنند. او با تعجب مشاهده کرد که واقعاً هیجاناتی را که چهره‌اش آن‌ها را تقلید می‌کرد احساس می‌کرد. وقتی گونه‌اش را بالا می‌آورد، لب‌هایش را باز می‌کرد، و گوشه‌های دهانش را بالا می‌برد، احساس شادتری به او دست می‌داد. 

 

دکتر اکمن و همکار تحقیقاتی‌اش مطالعه‌ای بر روی دانشجویان دانشگاه انجام دادند تا ببینند آن‌ها نیز چنین چیزی را تجربه می‌کنند یا نه. این محققان فعالیت مغزی دانشجویان را درحالی‌که دستورالعمل خندیدن با استفاده از عضلات گونه و دهان را انجام می‌دادند، بررسی می‌کردند. فعالیت مغز این دانشجویان چه درحالی‌که بی‌اختیار می‌خندیدند و چه وقتی که می‌خواستند عضلات خنده صورت را به کار بگیرند و مصنوعی لبخند بزنند، به یک شکل بود و آن‌ها احساس شادی داشتند. 

 

اضطراب خندیدن

لبخند شما نشانه چیست

 

وقتی لب‌هایتان برای خنده باز می‌شود، لب پریدگی یا افتادگی دندان‌ها ، پر شدگی‌ها، و بدرنگی آن‌ها نمایان می‌شود و به همین علت برخی از مردم از خندیدن اجتناب می‌کنند. 

اگر متوجه شدید که می‌خواهید خنده خود را پنهان کنید، بیشتر از چیزی که فکر می‌کنید دست و پاگیر خودتان شده‌اید. دکتر مک کلین می‌گوید زندگی برای افرادی که نسبت به دندان‌هایشان احساس خجالت می‌کنند و به این دلیل نمی‌خواهند بخندند، خیلی چالش‌برانگیزتر است. بهتر است با دندان‌پزشک ملاقات کنید و درباره نگرانی‌های خود و گزینه‌های درمانی پیش رو با او صحبت کنید. بسیاری از مشکلات دندانی را می‌توان تصحیح کرد. 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040