۱۷ آذر ۱۳۹۳

آموزش ساخت دستبند با زنجیر و مهره

۱۷ آذر ۱۳۹۳ 16391 بازدیدکننده 0 نظر
آموزش ساخت دستبند با زنجیر و مهره در این مقاله می خوانید

ساخت این دستبند زیبا بسیار ساده است. شما می‌توانید برای درست کردن آن از مهره‌های قدیمی که در منزل دارید نیز استفاده کنید. ...

آموزش ساخت دستبند با زنجیر و مهره

 

تمام کاری که باید انجام دهید تکرار یک مرحله تا زمانی است که به دستبندی با طول دلخواه خود دست یابید. این مهره‌ها با چینش زیبا و دلخواه شما می‌توانند تبدیل به دستبندی ساده و شیک شوند.

 

وسایل مورد نیاز

•      مهره – می‌توانید از مهره‌های گردنبندهای قدیمی‌ استفاده کنید.

•      زنجیر بزرگ

•      سیم 0.8 میلی‌متری

•      حلقه‌های متصل‌کننده‌ی 5 میلی‌متری

•      قفل جواهرات به سبک کلاسیک

 

ساخت دستبند

 

مرحله‌ی 1

دو تکه زنجیر به اندازه‌ی 5 سانتی‌متر بزرگ‌تر از مچ دستتان ببرید.

 

ساخت دستبند

 

مرحله‌ی 2

اکنون تعدادی سیم به طول تقریباً 10 سانتی‌متر ببرید. آن‌ها را از یک سمت به اندازه‌ی چند میلی‌متر خم کرده  و به هم نزدیک کنید تا حلقه‌های کوچکی ایجاد شوند. پیشنهاد می‌شود برای سهولت کار یک‌باره تعداد زیادی از این سیم‌ها آماده کنید.

 

ساخت دستبند

 

مرحله‌ی 3

حالا زمان کار با مهره‌ها است. دو حلقه‌ی انتهای زنجیرها را رها کرده و سپس به ترتیب زیر مهره‌ها را به زنجیر بکشید: مهره، زنجیر، مهره، زنجیر، مهره. شما می‌توانید در صورت تمایل همه‌ی مهره‌های خود را یک اندازه انتخاب کنید اما ما از سایزهای مختلف استفاده کردیم. شما همچنین باید اطمینان یابید که سوراخ مهره‌های بیرونی نسبتاً کوچک باشد تا سیم از آن‌ها در نیاید.

 

ساخت دستبند

 

مرحله‌ی 4

زمانی که همه‌ی مهره‌ها در جای خود قرار گرفتند، انتهای سیم را با استفاده از نازک‌ترین بخش انبردست خم کنید. برای جلوگیری از حرکت مهره‌ها به اطراف، مهره‌ها باید کاملاً در کنارهم  قرارگرفته و اطمینان یابید که حلقه‌ی سیم تا حد ممکن به آخرین مهره نزدیک است.

 

ساخت دستبند

 

مرحله‌ی 5

حلقه‌ را کاملاً  فشار داده و باقی‌مانده‌ی سیم را قطع کنید.

 

ساخت دستبند

 

مرحله‌ی 6

مراحل بالا را تا زمانی که یک دستبند مهره‌ای کامل داشته باشید ادامه دهید و اطمینان یابید دو حلقه انتهایی زنجیرها را رها کرده‌اید. شما باید مهره‌ها را تا حد ممکن نزدیک به هم نگه‌دارید. ما تلاش کردیم هر دو حلقه در میان یک مهره بگذاریم اما گاهی چون دستبند کمی برجسته می‌شد مجبور می‌شدیم هر سه حلقه در میان آن‌ها را قرار دهیم.  با دقت به مهره‌ها نگاه کنید و اگر مجبور بودید یک حلقه را رها کنید این کار را انجام دهید.

 

ساخت دستبند

 

مرحله 7

با استفاده از حلقه‌های متصل‌کننده‌ی 5 میلی‌متری، قفل‌ها را به انتهای دستبند اضافه کنید. هر کدام از این قفل‌ها دارای سوراخ‌های متفاوتی هستند. اگر در قفل شما دو سوراخ وجود دارد، هر زنجیر را به یکی از آن‌ها وصل کنید.  اما اگر تنها یک سوراخ دارد، ابتدا سر دو زنجیر خود را به شکل مثلث به هم وصل کنید، سپس آن را به قفل متصل نمایید.

 

ساخت دستبند

 

مرحله‌ی 8

دستبند شما آماده است. می‌توانید با این روش مدل های متنوع دیگری هم درست کنید.

 

ساخت دستبند

                                                                                                                               

ساخت دستبند

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040