۱۲ آذر ۱۳۹۳

25 نکته‌ای که هنگام سخت شدن زندگی باید به خاطر داشته باشید

۱۲ آذر ۱۳۹۳ 3786 بازدیدکننده 0 نظر
25 نکته‌ای که هنگام سخت شدن زندگی باید به خاطر داشته باشید در این مقاله می خوانید

شما ممکن است با بسیاری از شکست‌ها روبرو شوید، اما نباید شکست بخورید. ازآنجاکه ممکن است برخورد با شکست لازم باشد تا بتوانید خود را بشناسید، بفهمید که می‌توانید چه چیزی از آن به دست آورید، و چگونه می‌توانید از آن نتیجه بگیرید. ...

25 نکته‌ای که هنگام سخت شدن زندگی باید به خاطر داشته باشید

اغلب اوقات برای درست شدن امور، باید شرایط بر خلاف خواسته ما پیش بروند. در واقع، اگر جاده سفر شما همیشه آسان است، احتمالاً در حال حرکت در جهت اشتباهی هستید. بخشی از شما می‌داند که این مسئله درست است. بااین‌حال، هنگامی‌که زندگی به‌شدت سخت می‌شود، به یادآوری آن ممکن است دشوار باشد.

 

بنابراین این متن را چاپ کنید و اجازه دهید به شما یادآوری کند که در تاریک‌ترین لحظات، هر شکست تنها یک گام ضروری برای رسیدن به موفقیت است، کشف هر چیزی که  اشتباه است شما را به سوی آنچه که درست است هدایت می‌کند، هر آزمایش دشواری در امروز نوعی از اشتباهات وسوسه‌انگیز آینده را از پا درمی‌آورد، و هر مصیبتی تنها برای یک‌زمان کوتاه می‌تواند مسیر نهایی شما به شادی و موفقیت را پنهان کند.

 

در اینجا چیزهایی که در زمان سخت شدن زندگی باید به خاطر داشته باشیم آورده شده است:

 

مقاومت شما در برابر «آنچه که هست» باعث درد و رنج شما می‌شود.

در سختی های زندگی چه کنیم

 

به یاد داشته باشید، شادی این است که به‌جای آرزو کردن «آنچه که نیست» و نگرانی در مورد آن، به خود اجازه بدهیم با «آنچه که هست» کاملاً راحت باشیم. «آنچه که هست» چیزی است که انتظار می‌رود باشد یا ممکن است نباشد. بقیه فقط شمایید که با زندگی مشاجره می‌کنید. یک دقیقه در مورد آن فکر کنید. این یعنی درد و رنج تنها هنگامی رخ می‌دهد که شما در برابر وضعیت امور مقاومت می‌کنید. شما نمی‌توانید همه چیزهایی که برای شما اتفاق می‌افتد را کنترل کنید؛ تنها می‌توانید روش پاسخ‌دهی خود به آنچه اتفاق می‌افتد را کنترل کنید. قدرت شما واکنش شما نهفته است.

 

جایی که اکنون هستید یک گام ضروری است.

گاهی اوقات ما از تجربه دقیق جایی که هستیم خودداری می‌کنیم، چون یک باور را بر اساس آرمان‌های خود ایجاد کرده‌ایم که آنجا، جایی نیست که بخواهیم یا باید در آن باشیم؛ اما حقیقت این است که جایی که شما در حال حاضر هستید، همان جایی است که نیاز دارید باشید تا به‌جایی که می‌خواهید فردا به آن برسید، دست پیدا کنید.

 

دست نیافتن به آنچه می‌خواهید می‌تواند یک موهبت باشد.

در سختی های زندگی چه کنیم

 

بله، دست نیافتن به آنچه می‌خواهید، بعضی از مواقع یک فرصت و شانس عالی برای شما است ، به این دلیل که شما را مجبور به ارزیابی مجدد همه‌چیز می‌کند، و درهای جدیدی به فرصت‌ها و اطلاعات به روی شما باز می‌کند که ممکن است در غیر این صورت آن‌ها را نادیده می‌گرفتید.

 

اوضاع (دوباره) تغییر خواهد کرد، زودتر ازآنچه که فکرش را بکنید.

در سختی های زندگی چه کنیم

 

شما نمی‌توانید از تغییر جلوگیری کنید. تغییر روند خود زندگی است. درواقع، همه‌چیز در هر دقیقه‌ای که از زندگی ما در حال تغییر است. هر چقدر که شرایط الان خوب و یا بد باشد ، تغییر خواهد کرد. این چیزی است که شما می‌توانید روی آن حساب کنید.

 

شما باید در مورد مسیر حرکت خود به سمت جلو صریح باشید.

نباید تلاش شما برای جلوگیری از تغییر، بیشتر از تلاش شما برای به دست آوردن آنچه که می‌خواهید باشد. زندگی‌تان زمانی شروع به بهتر شدن خواهد کرد که دقیقاً مشخص کنید که « بهترشدن » برای شما چه معنایی دارد. درد و رنج و سرخوردگی تنها زمانی شروع به کار شدن خواهند کرد که چیزی واقعی و مثبت برای جایگزینی آن‌ها داشته باشید. دقیق و صریح باشید. شادی یک هدف نیست، شادی نتیجه یک زندگی کردن خوب است. سؤال این است: چگونه می‌خواهید با حرکت به سمت جلو زندگی کنید؟

 

شما نمی‌توانید شرایطی را تغییر دهید که مسئولیتی در مقابلش ندارید.

زیگموند فروید یک‌بار گفت، «اکثر مردم واقعاً آزادی را نمی‌خواهند، به این دلیل که آزادی مسئولیت به همراه دارد و بسیاری از افراد از مسئولیت می‌ترسند». اجازه ندهید که این‌گونه باشید. هنگامی‌که شما دیگران را برای مشکلات خودتان سرزنش می‌کنید، دارید از مسئولیت شانه خالی می‌کنید - با این کار، شما قدرت آن بخش از زندگی خود را به آن‌ها تسلیم می‌کنید.

 

طرز فکر شما می‌تواند موقعیت شما را بهبود و یا تنزل دهد.

در سختی های زندگی چه کنیم

 

مهم نیست که امور چقدر بد هستند، شما همیشه می‌توانید آن‌ها را بدتر کنید. نمی‌توان با یک طرز فکر منفی یک زندگی مثبت داشت. وقتی منفی‌بافی ذهن شما را کنترل می‌کند، رفتارها، اعمال و فرصت‌های شما را محدود می‌کند. اگر شما می‌دانستید که ذهن و افکار شما چقدر قدرتمند است، هرگز دوباره افکار منفی را به آن راه نمی‌دادید.

 

منفی‌بافی‌های دیگران ارزش نگرانی را ندارد.

در حقیقت آنچه که دیگران می‌گویند و انجام می‌دهند و عقایدی که دارند، کاملاً بر اساس افکار شخصی خودشان است. امور را خیلی شخصی نکنید.

 

عصبانیت سم است.

رفتار مناسب در زمان سختی ها

 

همیشه مردم را ببخش و به این کار ادامه بده، حتی اگر هیچ‌گاه از تو تقاضای بخشش نکنند. این کار را برای خودتان انجام دهید و نه برای دیگران. با آرامش و لبخند شادی خود را افزایش دهید، درست مانند زمانی که به هیچ‌وجه اجازه نمی‌دهیم حتی یک‌ذره کوچک سم وارد غذای ما شود، بیاید اجازه ندهیم حتی یک‌ذره عصبانیت نابجا در قلبمان زندگی کند.

 

شما به‌اندازه کافی قوی هستید تا از پس مشکلات برآیید.

اجازه ندهید که زخم‌های موقتتان شما را برای همیشه تبدیل به کسی کنند که نیستید. یک شخص قوی کسی نیست که گریه نمی‌کند، بلکه کسی است که برای لحظه‌ای آزادانه گریه می‌کند و سپس بر خواسته و دوباره برای آنچه اعتقاد دارد می‌جنگد.

 

مبارزات شما، خودِ مسیر است.

رفتار مناسب در زمان سختی ها

 

شما آنچه انجام داده‌اید نیستید - شما آنچه به آن غلبه کرده‌اید هستید. مبارزات شما در راه یافت نمی‌شوند، آن‌ها همان راه هستند.

 

شما گاهی اوقات باید زندگی را سخت و خشن کنید و یا آن را در معرض خطر قرار دهید.

زندگی ذاتاً خطرناک است؛ اما تنها یک خطر است که باید به هر قیمتی از آن اجتناب کنید و آن خطر انجام ندادن هیچ کاری است. ازآنجا خارج شوید و کاری انجام دهید ، حتی اگر فقط یک‌قدم کوچک در مسیر مستقیم باشد. برای پیشرفت تلاش کنید، نه برای کمال.

 

شکستی که از آن درس بگیرید همیشه یک گام به جلو است.

رفتار مناسب در زمان سختی ها

 

توماس ادیسون هنگامی‌که برای اختراع لامپ مشغول به کار بود، سخن معروفی گفت: «من شکست نخورده‌ام. من فقط، ده هزار راهی را که جواب نمی‌دهد پیدا کرده‌ام.» به‌عبارت‌دیگر، به اعتقاد او، او هرگز یک‌بار هم در اختراع لامپ شکست نخورد، بلکه فقط اول هزاران راهی را که جواب نمی‌دهد پیدا کرد و این راه‌ها او را به یک راه که جواب داد، هدایت کرد؛ بنابراین، به‌اصطلاح «شکست‌های» خود را بپذیرید و چیزی از آن‌ها یاد بگیرید. یاد بگیرید که چگونه آن را دفعه بعدی بهتر انجام دهید. این چیزی است که مهم است.

 

کلید کار، یافتن درس است.

یک طرز فکر خوشحال و مؤثر، واقعاً به دیدگاه وابسته است. اگر فکر می‌کنید که چیزی مشکل است، پس افکار و احساسات شما منفی خواهد بود؛ اما اگر فکر کنید که این چیزی است که می‌توانید از آن درس بگیرید، سپس ناگهان آن مورد دیگر یک مشکل نخواهد بود. تقریباً در هر مورد، هیچ‌چیز شما را متوقف نمی‌کند، هیچ‌چیز به‌جز افکار و ایده‌هایتان در مورد خود شما و «چگونگی زندگی» شما را عقب نگه نمی‌دارد 

 

هر کس چالش‌های خود را دارد ... هر کس سفر خود را دارد.

مقایسه افراد با هم بی‌معنی است. همه ما، به زمان خود برای انجام سفرهایی خودمان نیاز داریم. متفاوت بودن کاملاً خوب است. امروز، تنها کسی که شما باید سعی کنید از او بهتر باشید، شخصی است که دیروز بودید.

 

شما واقعاً خیلی شگفت‌انگیز هستید.

رفتار مناسب در زمان سختی ها

 

حتی زمانی که زندگی سخت می‌شود، شما باید بخواهید که بر روی خودتان شرط‌بندی کنید. این، آن سرمایه‌گذاری در جهان است که شما می‌توانید بهتر از هر چیز دیگری کنترل کنید. شما ارزش آن را دارید!

 

مهربان بودن با خودتان بهترین دارو است.

رفتار مناسب در زمان سختی ها

 

ارزش شخصی شما هیچ ربطی به هنر، صنعت، شغل و پیشه، و یا موفقیت شما ندارد و کاملاً به چگونگی رفتار شما با خودتان بستگی دارد. همیشه با خودتان مهربان باشید.

 

مهربان بودن با همه افرادی که در اطراف شما هستند نیز ضروری است.

کلمات محبت‌آمیز ممکن است کوتاه بوده و گفتنشان آسان باشد، اما پژواکشان بی‌پایان است. هر زمانی که می‌تواند مهربان باشید؛ و درک کنید که این همیشه ممکن است. از هر دستی بدهی از همان دست خواهی گرفت. شما این را می‌دانید.

 

زمانی که در یک مکان تاریک هستید، دادن اجازه ورود به دیگران می‌تواند به شما کمک ‌کند.

رفتار مناسب در زمان سختی ها

 

نه، آن‌ها همیشه نمی‌توانند شما را از محل تاریکی که در آن هستید بیرون بکشند، اما نوری که در زمان وارد شدن آن‌ها به داخل می‌تابد حداقل نشان می‌دهد که درب از کدام طرف است.

 

قدردانی هر وضعیتی را بهتر می‌کند.

حتی در صلح‌آمیزترین محیط، قلب ناسپاس مشکلات را پیدا می‌کند. حتی در سخت‌ترین محیط، قلب سپاسگزار صلح را می‌یابد. این را به یاد داشته باشید. همیشه، همیشه، و همیشه به یاد داشته باشید که چیزی برای قدردانی وجود دارد. زمانی که شما لبخند می‌زنید زندگی بهتر است. مثبت بودن در یک وضعیت منفی نشانه ساده‌لوحی نیست؛ بلکه نشانه‌ای از رهبری و قدرت است. زمانی که دلایل زیادی برای گریه و شکایت کردن دارید، اما ترجیح می‌دهید لبخند بزنید و به‌جای آن از زندگی‌تان قدردانی کنید، شما در حال انجام کار درست هستید. از خود بپرسید: چه می‌شود اگر فردا، فقط با چیزهایی بیدار شوید که امروز از آن‌ها سپاسگزار بودید ؟

 

زمان‌های سختی به شما کمک می‌کند تا قدر زمان‌های خوب را بدانید. 

اگر همه‌چیز همیشه صاف و بی‌نقص بود، شما بیش‌ازحد به آن عادت می‌کردید. شما باید گاه‌گاهی کمی هرج‌ومرج و اختلال را در زندگی داشته باشید. در غیر این صورت زمانی که همه‌چیز درست پیش می‌رود، هرگز واقعاً از آن لذت نمی‌برید.

 

همه پیروزی‌های کوچک ارزش جشن گرفتن را دارند.

رفتار مناسب در زمان سختی ها

 

گاهی اوقات ما فراموش می‌کنیم که مکث کنیم و از همه پیروزی‌های کوچکمان قدردانی کنیم. به خودتان یادآوری کنید: این چیزهای کوچکی که به‌خوبی انجام‌شده یک زندگی بزرگ می‌سازند.

 

رها کردن چیزهایی که بهتر نمی‌شوند اشکالی ندارد.

بدون تردید داشتن، احساس گناه داشتن، و بدون درنگ به جلو حرکت کنید. هدف شما این است که خود را رها کنید و سپس در هر لحظه، خود را از نو بازسازی کنید. تفاوت بزرگی بین تسلیم شدن و دانستن زمانی که به‌اندازه کافی تلاش کرده‌اید وجود دارد. گاهی اوقات ما مجبوریم چیزی را رها کنیم تا بتوانیم به جلو حرکت کنیم.

 

شما به دام نیفتاده‌اید. فقط لازم است که چند چیز را از نو یاد بگیرید.

رفتار مناسب در زمان سختی ها

 

همه ما شک و تردیدهایی داریم که باعث می‌شود بعضی از مواقع احساس کنیم که به دام افتاده‌ایم. اگر شما به توانایی خود برای اتخاذ یک تصمیم متحول کننده زندگی، برای آغاز فصل جدیدی در زندگی خود، و یا قبول کردن مسئولیت خود پس از سال‌ها سربار دیگران بودن تردید دارید، این را در نظر بگیرید: مطمئناً اگر یک پرنده با بال‌های سالم، برای یک مدت طولانی در قفس حبس شده باشد، به توانایی خود برای پرواز شک خواهد کرد. شما هنوز بال‌های خود را دارید، اما ماهیچه‌هایتان ضعیف است. آن‌ها را ورزش دهید و به‌آرامی آن‌ها را باز کنید. به خودتان فضا بدهید. شما به زودی دوباره پرواز خواهید کرد.

 

همه چیزهای بزرگ زمان می‌برند.

به هر وسیله ممکن، راه‌هایی برای کارآمدی بیشتر در کار خود پیدا کنید؛ اما تردید نداشته باشید که برای ساخت چیزی ارزشمند، تلاشی سخت در زمان‌های خوب و بد نیاز است. قطعاً داستان‌هایی درباره موفقیت سریع افراد شنیده‌اید، اما در بیشتر موارد متوجه خواهید شد که آن‌ها، خیلی قبل از اینکه کسی به موفقیت به ظاهر سریع آن‌ها توجهی داشته باشد، سال‌ها کار مرتبط انجام داده‌ بودند. به‌عبارت‌دیگر، وضعیت فعلی آن‌ها، صرفاً نتیجه سال‌ها کار و تلاش است که به شکلی بی‌عیب و نقص در کنار هم قرارگرفته و موفقیت آن‌ها را ایجاد کرده است؛ بنابراین هرروز صبح را با آمادگی دویدن به مسافتی دورتر از آنچه دیروز دویده بودید و مبارزه سخت‌تر از آنچه تابه‌حال داشته‌اید، شروع کنید. این آسان نخواهد بود، اما در پایان ارزشش را خواهد داشت.

 

پس اندیشه

یکی از بزرگ‌ترین هدایای زندگی این واقعیت است که زندگی دشوار است. به این دلیل که در برخورد با مشکلات زندگی، ما قدرت ارزشمندی را می‌سازیم. این قدرت ما را قادر می‌سازد تا با موفقیت، به عمیق‌ترین و معنی‌دارترین اهدافمان برسیم. این دقیقاً به خاطر دشواری زندگی است که ما می‌توانیم آن را فوق‌العاده کنیم. این به دلیل دشواری زندگی است که ما می‌توانیم از ورای مشکلات بلند شویم. ما می‌توانیم تفاوتی ایجاد کنیم و می‌توانیم واقعاً اهمیت داشته باشیم.

 

پس این را در ذهن داشته باشید:

زمانی که شرایط سخت است، شما باید سخت‌تر باشید. برای یک زندگی آسان دعا نکنید. برای توانایی تحمل یک زندگی سخت دعا کنید که منجر به عظمت می‌شود. 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040