۶ آذر ۱۳۹۳

مزایای مدیریت زمان

۶ آذر ۱۳۹۳ 5821 بازدیدکننده 0 نظر
مزایای مدیریت زمان در این مقاله می خوانید

 مدیریت زمان یکی از مهم‌ترین چیزهایی است که می‌تواند شما را از همه عوامل اضطراب و ناآرامی در زندگی‌تان آزاد کند. مزایای دیگر این مهارت در زندگی شما چیست؟ ...

مزایای مدیریت زمان

 

آیا از تعداد زیاد وظایف عقب‌مانده بر روی میز خود ناراحت هستید؟ آیا افراد خانواده همیشه سر شما غر می‌زند که باید بیشتر با آن‌ها زمان صرف کنید، ولی به خاطر تعهدات کاری خود، اصلاً نمی‌توانید به این مسئله فکر کنید؟ در این صورت تنها وسیله‌ای که می‌تواند شما را از این وضعیت بغرنج خارج کند، مهارت مدیریت زمان است. شما زمان محدودی دارید که باید در آن همه مسئولیت‌های شخصی و حرفه خود را انجام دهید. لازم است که تعادل مناسبی بین کار، خانواده، و زندگی اجتماعی خود برقرار کنید، بدون این که بخواهید بر روی یک مورد تمرکز کرده و موارد دیگر را به طور کامل مورد چشم‌پوشی قرار دهید. یک مهارت مناسب مدیریت زمان، در همه جنبه‌های زندگی بسیار سودمند است و به شما اجازه می‌دهد که بازدهی کاری خود را افزایش داده و در همان زمان زندگی شخصی و خانوادگی مؤثری داشته باشید. در این صورت احساس جوانی و سرزندگی بیشتری داشته و می‌توانید از زمان خود برای داشتن یک زندگی سودمند، بهتر استفاده کنید. در این مقاله، مزایای مدیریت زمان آورده شده است:

 

مزایای مدیریت زمان

مزایای مدیریت زمان

 

بهره‌وری بیشتر

یکی از بهترین مزایای مدیریت زمان این است که می‌تواند میزان بهره‌وری شما را افزایش دهد. مدیریت مؤثر زمان به شما اجازه می‌دهد که تکالیف بیشتری را در بازه‌های زمانی کوتاه‌تر به انجام برسانید. در صورتی که با روش مدیریت زمان خود آشنا باشید، نیازی ندارید که وحشت کرده و یا کارها را به سرعت و بدون دقت به پایان برسانید. در این صورت نه تنها زمان بیشتری برای انجام کارهای مهم‌تر خواهید داشت، بلکه زمان‌های آزادی برای دنبال کردن اهداف بیشتر نیز در اختیار شما خواهد بود.

 

فرصت‌های ارتقاء شغلی

مزایای مدیریت زمان

 

اکثر افراد در شرکت‌هایی کار می‌کنند که پیشرفت شغلی، به کارکرد شخصی بستگی دارد. هر چقدر کارایی شما بهتر باشد، فرصت پیشرفت شما در سازمان بیشتر خواهد بود. در صورتی که به دنبال ارتقا هستید، باید همیشه تلاش کنید که بیش‌ترین سود را به سازمان برسانید. تنها با کمک راهکار مدیریت زمان است که می‌توانید بالاترین خروجی را داشته باشید و شانس خود برای پیشرفت در سازمان را افزایش دهید.

 

کاهش فشار ذهنی

مزایای مدیریت زمان

 

در زندگی حرفه‌ای، شما نمی‌توانید از چنگال فشار همتایان خود فرار کنید. همیشه افرادی هستند که رقابت همکاران و افراد دیگر سازمان، باعث وحشت آن‌ها شده و خود را تا مرز فروپاشی ذهنی پیش می‌برند. با این حال، در صورتی که فردی بتواند به خوبی از مهارت‌های مدیریت زمان استفاده کند، می‌تواند بدون تحمل فشار ذهنی زیاد، مسئولیت‌های خود را انجام داده و تحویل دهد. مدیریت زمان به شما این آزادی را می‌دهد که بر همه موانع زندگی حرفه‌ای خود غلبه کرده و بدون به خطر انداختن ثبات ذهنی خود، به آرامش برسید.

 

رسیدن به ضرب‌الاجل کارها و اهداف

مزایای مدیریت زمان

 

در صورتی که اهداف و ضرب‌الاجل‌ها همیشه شما را به ترس و وحشت می‌اندازد، مدیریت زمان چیزی است که باید در آن مهارت برسید. یک مهارت مدیریت زمان مؤثر، به شما اجازه می‌دهد که طبق برنامه کاری خود، پیشرفت کرده و به اهداف خود برسید. این مسئله برای پیشرفت شغلی و دستیابی به اهداف شخصی بالاتر بسیار حیاتی است. در اقتصاد رقابتی امروز، شما باید با اهداف و ضرب‌الاجل‌ها دست و پنجه نرم کنید و یک مهارت مدیریت زمان قوی، همانند چوب جادو برای شما عمل می‌کند.

 

درآمد بالاتر 

مزایای مدیریت زمان

 

این یک حقیقت کاملاً شناخته شده است که در دنیایی امروز، زمان برابر پول است. مدیریت زمان به شما کمک می‌کند که زمان خود را برای انجام تکالیف بیشتر آزاد کنید. این کار درهایی را به سوی درآمد بیشتر به روی شما باز می‌کند.

 

اعتمادبه‌نفس شما را افزایش می‌دهد

در صورتی که شما از هنر مدیریت زمان به خوبی استفاده کنید، می‌توانید در یک زمان محدود، کارهای بیشتر و بیشتری انجام دهید. موفقیت‌های شما قطعاً باعث افزایش اعتمادبه‌نفس شما شده و این مسئله نیز به نوبه خود برای پیشرفت شغلی شما بسیار مفید خواهد بود.

 

پیوندهای خانوادگی قوی‌تر

مزایای مدیریت زمان

 

یکی از مزایای مهم مدیریت زمان، این است که به شما اجازه می‌دهد که زمان‌های مفیدی را با خانواده و دوستان خود سپری کنید. از آنجا که زمان شما به خوبی مدیریت می‌شود، همه کارها در محدوده زمانی تعیین‌شده به پایان رسیده و دیگر مجبور نخواهید بود که برای به پایان رساندن مسئولیت‌های حرفه‌ای خود، زمان خود با اعضای خانواده را فدا کنید. زمانی که توانستید یک تعادل مناسب بین مسئولیت‌های حرفه‌ای و شخصی خود برقرار کنید، ارتباط شما با اعضای خانواده خیلی بهتر خواهد شد. دیگر مجبور نخواهید بود که برای نرسیدن به یک رویداد خانوادگی، و یا اینکه چرا همیشه آخر هفته‌ها کار می‌کنید و هیچ‌وقت در کارهای خانه به آن‌ها کمک نمی‌کنید، برای آن‌ها بهانه بیاورید.

 

مفید بودن برای سلامتی

مزایای مدیریت زمان

 

برای داشتن سلامتی خوب، لازم است که بتوانید هر شب بین شش تا هشت ساعت به خوبی بخوابید. در صورتی که تمام شب را صرف به پایان رساندن وظیفه معوق خود می‌کنید، خطرات بزرگی را به جان می‌خرید. کاهش خواب باعث اختلالات زیادی در سلامتی افراد می‌شود. با این حال، با یک مهارت مدیریت زمان مناسب، شما خواهید توانست که در زمان مقرر کار خود را به پایان رسانده و زمان کافی برای خوابیدن، ورزش کردن، و عبادت کردن داشته باشید که برای سلامتی جسمی و روحی شما حیاتی هستند.

 

از توضیحات بالا کاملاً مشخص است که مزایای مدیریت زمان انکارناپذیر می‌باشند. فردی که می‌خواهد بیشتر میزان کارایی و لذت را تجربه کند، لازم است که از یک مهارت مؤثر مدیریت زمان استفاده کند. زندگی در مورد پیشرفت و موفقیت است و مدیریت زمان ابزاری است که به شما اجازه رسیدن به آن‌ها می‌دهد. شما نباید به خود اجازه بدهید که در زیر انبوه وظایف معوق دفن شوید و به شکل پیوسته نیازهای شخصی و مسئولیت‌های خانوادگی خود را نادیده بگیرید. برای داشتن یک زندگی متعادل و شکوفا، از یک مهارت مدیریت زمان مؤثر استفاده کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040