۳۰ آبان ۱۳۹۳

تغییرات درونی، خالق تغییرات بیرونی

۳۰ آبان ۱۳۹۳ 2726 بازدیدکننده 0 نظر
تغییرات درونی، خالق تغییرات بیرونی در این مقاله می خوانید

روحیه و خلقیات شما و همچنین طرز فکرتان تا حد زیادی بر سبک زندگی بیرونیتان تاثیرگذار است. با تغییر این عوامل درونی زنگی بیرونی خود را نیز بهبود بخشید. ...

تغییرات درونی، خالق تغییرات بیرونی

کیفیت زندگی شما تا حد زیادی به کیفیت زندگی روحی و احساسی‌تان بستگی دارد. اگر شما تنبل هستید، زیاد دچار نگرانی می‌شوید، و از امتحان کردن چیزهای جدید می‌ترسید، در همان وضعیت باقی می‌مانید. اما اگر از تغییر الگوهای فکری خود نمی‌ترسید، به زودی زندگی شما بر اساس آن تغییر خواهد کرد. 

افکار همیشگی شما و محتوای ذهن نیمه هشیارتان، رفتار و روشی که مطابق آن عمل کرده و عکس‌العمل نشان می‌دهید را تعیین می‌کنند. زمانی که شما شیوه احساس و تفکر خود در مورد همه چیز و روش واکنش به افراد و موقعیت‌ها را تغییر دهید، اعمال و رفتار شما نیز مطابق آن تغییر خواهد کرد. این تغییرات در درون شما سبب ایجاد تغییرات در زندگی خارجی شما می‌گردد. 

اگر شما از نوع افراد مضطرب هستید، احتمالاً از تغییرات می‌ترسید و ترجیح می‌دهید در همان وضعیت زندگی که آن را خوب می‌شناسید باقی بمانید. شما افراد دیگر را می‌بینید که زندگی خود را بهبود بخشیده و به موفقیت دست می‌یابند، اما شما روش آن‌ها را دنبال نمی‌کنید، با وجودی که ممکن است تمایل به این کار داشته باشید. فراموش نکنید اگر کاری انجام ندهید، همیشه در همان جایی که هستید باقی می‌مانید. 

اگر الگوهای فکری خود را تغییر ندهید و نتوانید زندگی‌تان را متفاوت از چیزی که در حال حاضر است تجسم کنید، روزها به همان شیوه قبلی زندگی خواهید کرد و شاید هیچ‌گاه برای شما پیش نیاید که بتوانید یک واقعیت متفاوت و بهتر را مجسم کنید. 

در این وضعیت، الگوی فکری و طرز فکرتان شما را محدود می‌کند. شما پیوسته در چشم ذهنتان همان واقعیت هر روزه را می‌بینید و در نتیجه ذهن خودآگاه و ناخودآگاه شما طوری برنامه‌ریزی‌ می‌شود که آن واقعیت هر روزه را دیده و انتظار آن را داشته باشد و در نتیجه همان نوع از تجربیات و فعالیت‌ها را خلق کرده، جذب کرده و به دست آورد.

 

تغییر در زندگی

 

فرض کنید متوجه شده‌اید که زندگی خارجی شما تا حد زیادی بر اساس جهان داخلی‌تان شکل می‌گیرد. این نتیجه‌گیری سبب می‌شود که شما باور داشته باشید می‌توانید در زندگی خود تغییراتی خلق کنید. در این لحظه شما شروع به تجسم سبکی از زندگی خواهید کرد که می‌خواهید داشته باشید. 

اگر همواره به فکر کردن و تجسم نوع بهتر و متفاوتی از زندگی ادامه دهید، به زودی این افکار در ضمیر ناخودآگاه شما غوطه‌ور شده و شما را برای حرکت در این مسیر برانگیخته، به شما الهام بخشیده و انرژی می‌دهند. 

 

پس تغییرات درونی، تغییرات بیرونی را به همراه می‌آورد.

افکار تازه با خود انتظارات و امیدهای تازه می‌آورند و نوع نگاه شما به دنیای بیرونی را تغییر خواهند داد. 

تغییرات درونی شما به تدریج بر زندگی بیرونی‌تان اثر می‌گذارند. 

رفتار و شیوه عمل کردن شما تغییر خواهد کرد. 

شما دارای انرژی، اهداف و قدرت درونی بیشتری خواهید بود. 

بر اساس تغییراتی که درون شما اتفاق می‌افتد، بر ترس خود از تغییر غلبه کرده و برای فعالیت در جهت تغییر و بهبود زندگی‌تان آماده خواهید شد.

 

همه‌ی این‌ها نیازمند کمی کار و تلاش درونی و استفاده از تکنیک ها و تمریناتی مانند تجسم، عبارات تأکیدی، نیروی اراده، انضباط فردی و انگیزه است. 

 

به یاد داشته باشد تغییرات درونی با خود تغییرات بیرونی را به همراه می‌آورد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040