۲۰ آبان ۱۳۹۳

5 گام ساده برای آزادانه زندگی کردن

۲۰ آبان ۱۳۹۳ 2929 بازدیدکننده 0 نظر
5 گام ساده برای آزادانه زندگی کردن در این مقاله می خوانید

برای داشتن یک زندگی راحت، آزاد و دور از پیچیدگی ها چه می توان کرد؟  ...

5 گام ساده برای آزادانه زندگی کردن

 

آزادی عجیب است. همه‌ی ما به دنبال آزادی هستیم اما در عادات و سبک زندگی خود تغییرات مناسبی را برای به دست آوردن آن ایجاد نمی‌کنیم. ما کارهای روزمره‌ی همیشگی خود را تکرار می‌کنیم و به یک زندگی پر از نگرانی‌های دائمی، پیچیدگی‌ها، اضطراب، و توهم‌ها ادامه می‌دهیم.

5 گام ساده اما موثر که می‌توانید برای داشتن زندگی آزادتر بردارید، در ادامه آورده شده است: 

 

انتظارات را رها کنید

 آزادانه زندگی کردن

 

ما همیشه انتظارات زیادی داریم. و وقتی آن طور که ما می‌خواهیم اتفاق نمی‌افتند احساس دلسردی می‌کنیم. در نتیجه امید خود را از دست می‌دهیم.

پیش از هر چیز دیگری باید درک کنیم که چقدر اشتباه است که انتظار چیزی قطعی را داشته باشیم. ما می‌خواهیم که مردم به روشی خاص رفتار کنند، می‌خواهیم که اتفاقات آن طور که ما آن‌ها را می‌بینیم پیش بیایند، و می‌خواهیم که برنامه‌هایمان موثر باشند. اما این احتمال وجود دارد که چیز دیگری اتفاق بیفتد. 

ما باید یاد بگیریم شرایطی که قادر به تغییر دادن آن‌ها نیستیم را قبول کرده و  خود را با آن‌ها تطبیق دهیم. این کار ما را از بسیاری از اضطراب‌ها و نگرانی‌ها نجات می‌دهد.

 

سادگی

اگر زندگی پیچیده‌ای داشته باشیم، نمی‌توانیم واقعاً درخواست آزادی کنیم. ما زیر بار بسیاری از چیزهایی هستیم که حتی از آن‌ها استفاده نمی‌کنیم، افکار زیادی در ذهن داریم، در مورد آینده‌نگرانیم، و پشیمانی‌ها و شک و تردیدهایی داریم. تمام این موارد مانع از آن می‌شوند که آن گونه که می‌خواهیم زندگی کنیم و برای هر آنچه که می‌خواهیم انجام دهیم آزاد باشیم. 

راه‌حل در سادگی نهفته است. تمام چیزهایی که دارید اما در چند ماه گذشته استفاده نکرده‌اید را دور بریزید، وقت کمتری را با افراد منفی بگذرانید، وظایف کمتری در طول روز داشته باشید، ترس‌ها، نگرانی‌ها، و فکر بیش از حد را رها کنید. این کار زمان می‌برد اما کاملاً ارزشش را دارد. 

تنها هنگامی که از شر چیزهای غیرضروری خلاص شوید فضایی را برای تجربه‌های جدید و لذت‌بخش ایجاد خواهید کرد. 

 

شما تنها زمان حال را دارید

 آزادانه زندگی کردن

 

گذشته رفته است و آینده قطعی نیست. چرا به بازگشتن به آنچه که گذشته است ادامه دهیم؟

زمان آن رسیده که درک کنیم تنها چیزی که در واقع داریم زمان حال است. وظیفه‌ی ما است که آن را گرامی بداریم، بهترین استفاده را از آن ببریم، و هنگامی که گذشت، به جز برای بهتر شدن به آن فکر نکنیم تا بتوانیم لحظه‌ی بعد را کاملاً تجربه کنیم.  

گذشته از این‌ها، زندگی مجموعه‌ای از لحظات حال است. دانستن اینکه چگونه روی هر یک از این لحظات تمرکز کنیم و قدر آن را بدانیم راه داشتن یک زندگی سرشار از شادی و آرامش است. 

 

کنترل کردن را رها کنید

تقریباً همه افراد احساس می‌کنند که باید همه چیز را کنترل کنند. ما بیش از حد بر روی برنامه‌ریزی و ایجاد استراتژی تأکید می‌کنیم. اما در نهایت کنترل کامل یک توهم است. آنچه که باید انجام دهیم این است که سستی شرایط را بپذیرید. هر لحظه را با آگاهی از اینکه لحظه‌ی بعدی بهتر خواهد بود زندگی کنید. اما حتی اگر این‌طور نبود اشکالی ندارد.  

زیرا هیچ‌چیز کاملاً بد نیست، بلکه متفاوت است. و ما می‌توانیم علیرغم هر اتفاقی که بیفتد، همچنان آزادانه زندگی کنیم. تنها باید یاد بگیریم که هر چه که گذشته را رها کنیم، از آنچه که هست لذت ببریم، و آن چه که اتفاق خواهد افتاد را قبول کنیم.

 

لازم نیست که همه‌ی کارها را انجام دهید

 آزادانه زندگی کردن

 

تمام فکر و ذکر ما فعال بودن است و می‌خواهیم که کارهای بسیار زیادی را به سرعت انجام دهیم. به همین دلیل است که لیست کارهایی که باید انجام دهیم هر روز طولانی‌تر می‌شود و کامل کردن آن‌ها تجربه‌ای می‌شود که از آن می‌ترسیم. 

حقیقت این است که بیشتر کارهایی که در فهرست ما هستند بی معنی‌اند. آن‌ها کارهایی هستند که ما فکر می‌کنیم باید انجام شوند یا کارهایی هستند که قرار است انجام بدهیم. اما درست متوجه فعال بودن نشده‌ایم. تنها کارهای اهمیت دارد که باعث شود در پایان روز احساس موفقیت کنید یا احساس کنید کاری که انجام داده‌اید ضروری است و باعث تغییری در زندگی شما یا شخص دیگری شده است.

در هر صورت، تمام چیزهای با معنی در زندگی، به‌طورکلی سازنده درنظر گرفته نمی‌شوند – مانند گذراندن وقت باکسانی که دوستشان دارید، تماشای غروب، بازی کردن با حیوان خانگی‌تان، خندیدن، عکس گرفتن از لحظات ارزشمند، و رویاپردازی.

بنابراین آزادی به انتخاب شما بستگی دارد. این 5 نکته را امتحان کنید و در نهایت آن‌ها را تبدیل به عادت کنید. در این صورت زندگی شما بسیار تغییر کرده و بیشتر از همیشه احساس سرزندگی خواهید کرد. 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040