۱۴ آبان ۱۳۹۳

8 کاری که افراد باانگیزه به نحو متفاوتی انجام می‌دهند

۱۴ آبان ۱۳۹۳ 3760 بازدیدکننده 0 نظر
8 کاری که افراد باانگیزه به نحو متفاوتی انجام می‌دهند در این مقاله می خوانید

همه ی ما در زندگی خود اهدافی داریم که باید برای رسیدن به آن تلاش کنیم. این تلاش نیازمند وجود انگیزه در فرد است. افرادی که انگیزه دارند چه کارهایی انجام می دهند؟ ...

8 کاری که افراد باانگیزه به نحو متفاوتی انجام می‌دهند

هر شخصی در درون خود یک نیروی محرک پرشور دارد. برخی از افراد نیاز دارند که برای یافتن آن از دیگران یاد بگیرند. در دیگر افراد این نیروی محرک به طور طبیعی می‌آید و آن‌ها را برای انجام کارهای بزرگ تشویق می‌کند. ببینید که این افرادی که انگیزه‌ی بسیار بالایی دارند، چه کارهایی را به طور متفاوتی انجام می‌دهند، و چه چیزهایی را می‌توانند به ما یاد بدهند.

 

آن‌ها به راه خود ادامه می‌دهند

افراد باانگیزه در مشکلات توقف نمی‌کنند. اگر آن‌ها یک سخنرانی عمومی را خراب کنند، در یک آزمون شکست بخورند، یا کاری خجالت‌آور انجام دهند، سعی می‌کنند از آن درس گرفته و عبور کنند. آن‌ها اجازه نمی‌دهند که اشتباهاتشان مانع رسیدن آن‌ها به اهدافشان شوند. آن‌ها به این اشتباهات به عنوان چیزی جز لحظات ساده در زندگی نگاه نمی‌کنند. آن‌ها اشتباهاتشان را می‌پذیرند، از اشتباهاتشان یاد می‌گیرند و به سراغ هدف بعدی در فهرست کارهای خود می‌روند.

از شکست‌ درس بگیرید. از آن به عنوان پله‌ای برای ترقی استفاده کنید. درها را به روی گذشته ببندید. سعی نکنید که اشتباهات را فراموش کنید، اما در آن‌ها متوقف نشوید. به آن‌ها اجازه ندهید که حتی اندکی از انرژی، زمان، یا آزادی عمل شما را بگیرند.           جانی کش

 

آن‌ها زود از خواب بیدار می‌شوند (سحرخیز هستند)

افراد باانگیزه

 

برای بسیاری از افراد، پربارترین وقت روز، صبح است. هنگامی که همه در خوابند افراد باانگیزه در حال انجام دادن کارها هستند.  صبح زود عوامل مزاحم وجود ندارند و ایده‌های بزرگ سریع به ذهن می‌رسند.

زود خوابیدن و زود بیدار شدن، انسان را سالم ، ثروتمند، و عاقل می‌کند.   بنجانمین فرانکلین

 

آن‌ها زیاد مطالعه می‌کنند

افراد باانگیزه

 

هنگامی که از بیل گیتس و وارن بافِت پرسیده شد که اگر می‌توانستند یک قدرت فوق‌العاده داشته باشند چیست هر دوی آن‌ها یک جواب دادند: توانایی سریع‌تر خواندن. افراد باانگیزه همیشه در حال یادگیری هستند.  مطالعه کردن اجازه می‌دهد که فرد دانش برخی از باهوش‌ترین افراد را که تا به حال زندگی کرده‌اند یاد بگیرد. افراد باانگیزه وقت زیادی را صرف تماشای تلویزیون نمی‌کنند با این حال وقتشان را صرف خواندن می‌کنند.

 

آن‌ها برنامه‌ریزی می‌کنند 

افراد باانگیزه کارها را به شانس واگذار نمی‌کنند. برنامه‌ریزی به افراد اجازه می‌دهد که کارها را سریع‌تر و بهتر انجام دهند . افراد باانگیزه این را می‌دانند و از آن استفاده می‌کنند. شروع به بیدار شدن و برنامه‌ریزی برای تمام کارهایی که باید در طول روز انجام دهید کنید. از اینکه تا چه اندازه فعال‌تر می‌شوید شگفت‌زده خواهید شد.

 

آن‌ها هدف تعیین می‌کنند 

افراد بسیار باانگیزه همیشه برای چیزی در تلاش‌اند. آن‌ها می‌دانند که چه می‌خواهند و به دنبال راه‌هایی برای دستیابی به آن هستند.

 

آن‌ها هنگام نیاز به دنبال مشاوره هستند

کارهای افراد باانگیزه

 

در زندگی هر شخصی مسائلی وجود خواهند داشت که به تنهایی از پس آن‌ها بر نمی‌آید. افراد باانگیزه از این که بیرون بروند و به دنبال کمک باشند نمی‌ترسند. آن‌ها اجازه نمی‌دهند که یک‌دندگی مانع رسیدن آن‌ها به هدفشان شود. اغلب، بهترین کسی که می‌توان برای کمک به او رجوع کرد، فردی است که هر روز او را می‌بینید. به آن‌ها کمک کنید تا آن‌ها به شما کمک کنند. بله به همین سادگی است.

 

آن‌ها شکرگزار هستند

بارها و بارها اثبات شده است که شکرگزاری شادی را بیشتر می‌کند. افراد باانگیزه این را می‌دانند و همیشه شکرگزاری می‌کنند. این کار آن‌ها را متواضع کرده و به آن‌ها یادآوری می‌کند که آن‌ها نیز کمک دریافت کرده‌اند. سعی کنید هر روز 5 چیزی که بابت آن‌ها شکرگزار هستید بنویسید. مهم نیست که این موارد بزرگ یا کوچک باشد_ فقط پنج چیزی باشد که بابت آن‌ها شکرگزار هستید.

 

آن‌ها محدوده تعیین نمی‌کنند

افراد باانگیزه هرگز دست از تلاش دارند. آن‌ها بدون نگرانی رویاهای خود را دنبال می‌کنند. نگرانی در ذهن آن‌ها وجود ندارد. چند لحظه وقت بگذارید و تصور کنید که در 5 سال آینده می‌خواهید کجا باشید. در مورد اینکه تا چه اندازه غیرممکن به نظر می‌رسد نگران نباشید. به یاد داشته باشید افراد باانگیزه محدوده تعیین نمی‌کنند. اکنون آن را یادداشت کنید. یک فرد باانگیزه این برگه را آویزان کرده، هر روز آن را می‌خواند، و هرروز برای رسیدن به آن تلاش می‌کند.

 

شما چه کار خواهید کرد؟

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040