۷ آبان ۱۳۹۳

ساخت مرجان های تزئینی

۷ آبان ۱۳۹۳ 5619 بازدیدکننده 0 نظر
ساخت مرجان های تزئینی در این مقاله می خوانید

دوست دارید خانه ی خود را با مرجان هایی زیبا تزیین کنید؟ ما به شما یاد می دهیم چگونه به راحتی برای خود مرجان تزیینی بسازید. ...

ساخت مرجان های تزئینی

 

موارد مورد نیاز

کمی سیم

چسب تفنگی

انبردست

رنگ آکریلیک

یک قلم مو

یک تکه چوب

 

روش تهیه

اول با مرجان قرمز شروع کنیم (عکس بالا)

چند تکه سیم را در اندازه‌های مختلف بین 10 سانتی‌متر و 40 سانتی‌متر بریده و آن‌ها را از وسط تا کنید.

چسب تفنگی را برداشته و همه سیم‌ها را با چسب بپوشانید. سعی کنید که چسب خیلی یکدست نباشد و تلاش کنید که یک حالت طبیعی (همانند مرجان) به آن‌ بدهید.

 

کاردستی مرجان

 

هر مقدار که مرجان شما نیاز دارد، از سیم استفاده کنید. به‌طور مثال برای یک مرجان به ارتفاع 18 سانتی‌متر و عرض 10 سانتی‌متر، در این مثال از 9 تکه سیم استفاده شده است.

 

کاردستی مرجان

 

از رنگی که دوست دارید برای رنگ کردن همه تکه‌ها استفاده کنید. در این مثال از رنگ آکریلیک استفاده شده است و خیلی خوب جواب می‌دهد. اجازه دهید که رنگ خشک شود.

 

کاردستی مرجان

 

الان می‌توانید سرهم کردن مرجان خود را شروع کنید. 2 یا 3 تکه از سیم‌ها را برداشته و یک تکه سیم را دور آن‌ها بپیچید تا به هم گره بخورند. سپس 1 تا 2 تکه دیگر اضافه کرده و مجدداً با سیم ببندید... و اینکار را تا زمانی که همه تکه‌ها به هم متصل شدند ادامه دهید.

 

کاردستی مرجان

 

کاردستی مرجان

 

برای اینکه مرجان سرپای خود بایستد، تنها کافی است که سیم‌ها را بچرخانید تا یک پایه ایجاد شود.

 

کاردستی مرجان

 

حالا گام به گام برای ایجاد مرجان سفید:

سه تکه با اندازه‌های بین 30 تا 35 سانتی‌متری برش بدهید و یک انتهای آن‌ها را به هم تاب بدهید. سیم‌ها را خم کنید تا حالت طبیعی پیدا کنند. زمانی که از شکل آن راضی شدید، آن را بر روی یک تکه شیشه و یا هر سطح دیگری که چسب به آن نمی‌چسبد قرار بدهید.

 

کاردستی مرجان

 

از چسب تفنگی خود استفاده کرده و سیم‌ها را با چسب بپوشانید. 

 

کاردستی مرجان

 

به بهترین شکلی که می‌توانید، چند لایه دیگر چسب اضافه کنید تا شاخه‌های مرجان ایجاد شود. به ایجاد این لایه‌ها ادامه دهید تا جایی که شکل شما کمی محکم شود. زمانی که محکم شد، آن را برگردانید و اضافه کردن لایه‌ها در سمت دیگر را شروع کنید.

 

کاردستی مرجان

 

زمانی که از شکل آن راضی شدید، اجازه دهید که کاملاً خنک شود و آن را رنگ کنید. برای ایجاد پایه‌، یک تکه چوب برداشته و سیم‌ها را روی آن محکم کنید. برای اینکار می‌توانید از چسب‌های قوی تری که وجود دارند استفاده کنید. 

 

کاردستی مرجان

 

برای داشتن یک پایان زیبا، پایه سیم را با چسب تفنگی پوشانده و آن را به همان رنگ مرجان رنگ‌آمیزی کنید. این هم از این! امیدوارم شما هم از درست کردن این مرجان‌ها لذت برده باشید. 

 

کاردستی مرجان

 

کاردستی مرجان

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040