۲۸ مهر ۱۳۹۳

دستبندهای زیبا با روبان و چرم

۲۸ مهر ۱۳۹۳ 4421 بازدیدکننده 0 نظر
دستبندهای زیبا با روبان و چرم در این مقاله می خوانید

با روشی ساده و راحت برای خود یا دوستانتان دستبندی زیبا درست کنید. ...

دستبندهای زیبا با روبان و چرم

این دستبندهای زیبای روبان و چرم بسیار سریع درست می‌شوند- و می‌توانید آن‌ها را در ترکیبات زیبایی از مهره‌ها، روبان و زیپ بسازید.

 

ساخت دستبند

 

وسایل مورد نیاز برای هر دستبند

23 سانتی‌متر روبان

زیپ ( دو عدد 20 سانتی‌متری)

پارچه‌ی چرم- به ابعاد 21 سانتی‌متر در عرض روبان

نگین 

زانفیکس

چسب

دکمه قابلمه‌ای

 

با بریدن چرم‌ها و زیپ کار خود را شروع کنید. زیپ باید کمی کوتاه‌تر از پارچه‌ی چرم باشد. من پارچه‌ی چرمم را به ابعاد 21 در 2.5 سانتیمتر برای این دستبند بریدم.

 

ساخت دستبند

 

دو زانفیکس را کمی کوتاه‌تر از زیپ‌ها ببرید. یک زانفیکس را در پشت چرم قرار دهید. زیپ‌ها را روی این زانفیکس گذاشته و به آرامی اتو بزنید.

 

ساخت دستبند

 

یک تکه زانفیکس دیگر ببرید و روی پارچه‌های زیپ قرار دهید . روبان را به اندازه‌ی حدود 23 سانتیمتر ببرید. آن را روی زانفیکس قرار دهید و هر دو سر آن را به زیر تا کنید تا لبه‌های دوخته نشده مخفی شوند. باز هم به آرامی اتو بزنید.

 این کار کمک می‌کند که روبان و چرم در زمان دوختن کنار هم باقی بمانند.

 

ساخت دستبند

 

با استفاده از یک سوزن مخصوص چرم، دور تا دور دستبند را در حاشیه لبه داخلی چرم بدوزید. در صورتی که چرم به سمت بالا باشد، این قطعه خیلی راحت‌تر در چرخ خیاطی پیش می رود. 

 

ساخت دستبند

 

دکمه قابلمه‌ای را با توجه به دستور استفاده‌ی آن، به هر سر دستبند اضافه کنید 

 

ساخت دستبند

 

اکنون نگین را وسط دستبند بچسبانید. از یک چسب قوی برای اینکار استفاده کنید. حداقل 12 ساعت تا یک روز اجازه خشک شدن به آن بدهید، و چیزی سنگین را روی نگین قرار دهید تا آن را محکم روی دستبند نگه دارد. نگین باید قبل از آنکه دستبند را برای دست کردن خم کنید، تا جایی که ممکن است سفت چسبیده باشد.

 

ساخت دستبند

 

همین! می‌توانید این دستبندها را در ترکیب‌های رنگی جالب درست کنید! در صورت استفاده از روبان‌های باریک‌تر باید پارچه‌ی چرم را ببرید تا اندازه‌ی عرض روبان شود و همچنین نوار زیپ را ببرید تا روی آن نیفتد. درست کردن این دستبندها بسیار لذت‌بخش است!

 

ساخت دستبند

 

ساخت دستبند

 
 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040