۲۰ مهر ۱۳۹۳

سبک یادگیری دلخواه شما

۲۰ مهر ۱۳۹۳ 2809 بازدیدکننده 0 نظر
سبک یادگیری دلخواه شما در این مقاله می خوانید

هریک از ما در یادگیری مطالب روشی خاص داریم. در اینجا سبک های متفاوت یادگیری برای شما شرح داده شده است. ...

سبک یادگیری دلخواه شما

سبک یادگیری یک روش یادگیری است. سبک یادگیری خاص شما روشی است که با استفاده از آن به بهترین وجه یاد می‌گیرید. سه سبک یادگیری که اغلب در دانش‌آموزان تشخیص داده می‌شود عبارت‌اند از سبک یادگیری شنیداری، سبک یادگیری دیداری، و سبک یادگیری لمسی یا جنبشی. برای شناسایی سبک یادگیری خودتان، مطالب مربوط در مورد هر یک از سبک‌های یادگیری را در ادامه مقاله بخوانید.

 

آیا شما یک یادگیرنده‌ی شنیداری هستید؟

سبک یادگیری

 

یادگیرندگان شنیداری هنگامی که اطلاعات به صورت شنیداری به آن‌ها ارائه گردد بهتر یاد می‌گیرند.  آیا شما در کلاس‌هایی که بر سخنرانی دبیر و بحث‌های کلاسی تاکید می‌شود بهتر یاد می‌گیرید؟ آیا گوش دادن به نوارهای صوتی به شما در یادگیری بهتر کمک می‌کند؟ آیا خواندن با صدای بلند یا بازگو کردن مطالب باعث درک بهتر شما از آن‌ها می‌شود؟ اگر این‌طور است شما احتمالاً یک یادگیرنده‌ی شنیداری هستید.

 

آیا شما یک یادگیرنده دیداری هستید؟

سبک یادگیری

 

یادگیرندگان دیداری هنگامی که اطلاعات به صورت نوشتاری یا دیگر اشکال دیداری مانند عکس یا نمودار ارائه می‌شود بهتر یاد می‌گیرند. آیا شما در کلاس‌هایی که در آن‌ها معلم‌ها مطالب زیادی بر روی تخته‌سیاه می‌نویسند، یا جزوه‌های مشخص در اختیار شما قرار می‌دهند و استفاده‌ی زیادی از پروژکتور سقفی دارند عملکرد بهتری دارید ؟ آیا شما سعی می‌کنید مطالب را با ایجاد تصاویر ذهنی به یادآورید؟ آیا شما از مطالب کتاب درسی و مباحث کلاسی با جزئیات یادداشت‌برداری می‌کنید؟ در این صورت، احتمالاً یک یادگیرنده دیداری هستید.

 

آیا شما یادگیرنده لمسی / جنبشی هستید؟

یادگیرندگان لمسی یا جنبشی در موقعیت‌های یادگیری عملی که در آن می‌توانند چیزهایی را که می‌خواهند در مورد آن یاد بگیرند دست‌کاری کنند ، بهتر یاد می‌گیرند. آیا شما زمانی بهتر یاد می‌گیرید که می‌توانید به اطراف حرکت کنید و اشیا را دستکاری کنید؟ آیا شما در کلاسی که فعالیت‌های آزمایشگاهی دارد عملکرد خوبی دارید؟ آیا  شما زمانی که یک شی واقعی را در دست دارید بهتر از زمانی که تصویر آن را می‌بینید یا مطالبی شفاهی یا کتبی در مورد آن می‌شنوید یا می‌خوانید ، یاد می‌گیرید؟ در این صورت، احتمالاً شما یک یادگیرنده‌ی لمسی یا جنبشی هستید.

 

 سبک یادگیری شما توانایی شماست . تا جایی که می‌توانید با آن هماهنگ شوید. وقتی که می‌توانید کلاستان را انتخاب کنید، سعی کنید کلاسی را انتخاب کنید که بیش‌ترین تناسب را با سبک یادگیری شما داشته باشد. وقتی می‌توانید معلم را انتخاب کنید سعی کنید معلمی را انتخاب کنید که سبک تدریسش متناسب‌تر با سبک یادگیری شما می‌باشد. .وقتی رشته درسی و  شغل آینده‌تان را انتخاب می‌کنید سبک یادگیری‌تان را حتماً در نظر بگیرید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040