۱۶ مهر ۱۳۹۳

چگونه از افکار منفی دوری کنیم

۱۶ مهر ۱۳۹۳ 4566 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه از افکار منفی دوری کنیم در این مقاله می خوانید

حتما برای شما هم یش می آید که افکاری منفی به ذهن شما وارد شده و بر روحیه و رفتارتان تاثیر بگذارد. می دانید چگونه این افکار بد را از خود دور کنید؟ ...

چگونه از افکار منفی دوری کنیم

 

افکار ما با رفتار ما ارتباط نزدیکی دارند.  واکنش‌ها و رفتارهای منفی، از افکار منفی نشئت می‌گیرند. به همین دلیل برای ترک چنین رفتارهایی باید ابتدا نسبت به افکارمان آگاه باشیم. 

یکی از فاکتورهای مرتبط با افکار و عملکردهای ما، محیط ما است. ما در محیطمان با افرادی ارتباط داریم که انرژی منفی می‌دهند. این انرژی منفی می‌تواند به شکل گفتار یا رفتار باشد. هر قدر زمان کمتری با این افراد بگذرانید راحت تر می‌توانید از افکار و در نتیجه رفتارهای منفی اجتناب کنید. 

جلوگیری از پیشرفت افکار منفی کاملاً راحت و موثر است. باید بفهمیم ذهن ما به چه افکار منفی جذب می‌شود تا بتوانیم آن‌ها را اصلاح‌کرده و افکار بهتری را جایگزین کنیم. 

همین که درباره هر چیزی که ما را خوشحال کند فکر کنیم، نتیجه مثبتی می‌بینیم. وقتی به لذت ناشی از تغییر افکار اهمیت می‌دهیم، تأثیر آن را همان لحظه می‌بینیم. به جای توجه و تمرکز بر چیزهایی که در وضعیت خاصی ممکن است مشکل ایجاد کنند، بهتر است بر چیزهایی تمرکز کنید که به خوبی پیش می‌روند. 

 

گفتگو با خود

دوری از افکار منفی

 

روش قدرتمندی برای جلوگیری از افکار منفی است. همان طور که از نامش پیداست، ما با صدای بلند با خود درباره هرچیز می‌خواهیم صحبت می‌کنیم. این کار موثر است چون تمرکزمان را افزایش می‌دهد. چون ما باید درباره چیزهایی که می‌خواهیم بگوییم فکر کنیم، تقریباً غیرممکن است که ذهن ما به سمت هر گونه افکار ناخواسته منحرف شود. علاوه بر این، وقتی با صدای بلند افکار خود را می‌شنویم تأثیر آن دو برابر می‌شود. این افکار به مغز دوباره ارسال‌شده و تقویت می‌شوند. 

 

مدیتیشن 

مدیتیشن نیز روشی بسیار مؤثر برای کنترل افکار است. این تمرین باستانی، در سبک زندگی مدرن بسیار قابل‌استفاده و زنده است. در مدیتیشن، ما خود را به فکر کردن درباره هیچ جنبه خاصی از یک موقعیت هدایت نمی‌کنیم، بلکه ذهن را با آرام‌سازی عمیق کاملاً آرام می‌کنیم. این کار افکار و رفتار مثبت را پرورش می‌دهد و افکار منفی را ریشه کن می‌کند. مدیتیشن منظم ذهن را در وضعیت متعادل نگه می‌دارد و به کنترل افکار کمک می‌کند. 

 

انجام تمرینات ورزشی

دوری از افکار منفی

 

انجام تمرینات ورزشی مانند یوگا، شیوه مفید دیگری برای حفظ  کنترل افکار ما است. حرکات یوگا به بدن انرژی داده و منجر به بینشی مثبت و آرام می‌شود. این تمرین نه تنها برای ذهن خوب است بلکه برای بدن نیز مفید است. این روش به قدری مفید است که ظرف چند دقیقه یوگا نتایج مثبت آن را مشاهده می‌کنیم. کتاب‌های آموزشی زیادی برای یوگا وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را تهیه کنید. در برخی جاها نیز کلاس‌های یوگا برای افراد علاقمند در دسترس است. 

 

 همه ما می‌خواهیم شاد و موفق باشیم و این‌ها واقعاً با استفاده از افکار مثبت قابل‌دسترسی هستند. 

از آنجایی که ما چیزی را بروز و انجام می‌دهیم که دائماً درباره آن فکر می‌کنیم، تنها راه منطقی این است که ذهنمان را از چیزهایی که واقعاً می‌خواهیم پر کنیم. به یاد داشته باشید که عادت  پروراندن افکار منفی یک عادت مخرب و نابود کننده است. 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040