۱۵ مهر ۱۳۹۳

ساخت گل‌های ساده با دستمال کاغذی

۱۵ مهر ۱۳۹۳ 12382 بازدیدکننده 2 نظر
ساخت گل‌های ساده با دستمال کاغذی در این مقاله می خوانید

آیا می دانید چگونه می توان به راحتی با استفاده از چند برگ دستمال کاغذی برای خود گل هایی زیبا بسازید؟ ...

ساخت گل‌های ساده با دستمال کاغذی

 

این گل‌های دستمال کاغذی، ساده، سریع و ارزان هستند.  این گل‌ها هدیه‌ای دست‌ساز و زیبا هستند که می‌توانید به سلیقه خودتان آن‌ها را بسازید و برای مدت طولانی ماندگار هستند.  شما می‌توانید در عرض یک ساعت، تعداد زیادی از این گل‌ها را درست کنید. این گل‌ها گزینه مناسبی برای تزیین هستند.

 

برای اینکه کار خود را شروع کنید، احتمالاً تمام وسایل مورد نیاز را در خانه‌تان دارید، اگر هم ندارید، می‌توانید به راحتی آن‌ها را در فروشگاه‌های خرازی محله‌تان پیدا کنید. این‌ها وسایل لازم برای درست کردن 12 گل کاغذی است. با یک دستمال کاغذی، می‌توانیم یک گل درست کنیم. تعداد وسایل را بر اساس تعداد گل‌های مورد نظرتان تعیین کنید.

 

وسایل لازم

12 برگ دستمال کاغذی (20*26 یا 20*30)

12 عدد پیپ پاک کن و یا هر سیم دیگری که انعطاف‌پذیر باشد

قیچی

گلدان

 

موارد اختیاری: 

ربان برای تزیین گلدان

نوارچسب اسکاچ برای چسباندن ربان به گلدان

خط کش یا متر 

 

ساخت گل

 

مرحله 1: دستمال کاغذی‌ها را آماده کنید

سه برگ دستمال کاغذی بازشده را روی یک سطح صاف پهن کنید. آن‌ها را روی هم بگذارید.

 

ساخت گل

 

مرحله 2: دستمال کاغذی‌ها را تا کنید.

دستمال کاغذی‌ها را روبروی خود قرار دهید. گوشه‌ی پایینی را 3 سانتی متر به داخل تا کنید. سپس آن را بچرخانید و به سمت دیگر نیز تا کنید. به همین صورت تمام دستمال کاغذی را به اندازه‌های 3 سانتی متر تا کنید.

 

ساخت گل

 

وقتی تا کردن دستمال کاغذی تمام شد، باید شبیه به یک آکاردئون شده باشد.

 

ساخت گل

   

  ساخت گل

 

مرحله 3: گل‌ها را درست کنید

آکاردئون را از وسط تا کنید و یک قطعه‌ی 4 سانتی‌متری از پیپ پاک کن را دور آن بپیچید. سپس پیپ پاک کن را بچرخانید تا اتصال گل به ساقه محکم شود. 

 

ساخت گل

 

دو پیپ پاک کن دیگر را به همین صورت در هر طرف و بافاصله 7-6 سانت از مرکز وصل کنید. رنگ کاغذ در قسمت بالای پیپ پاک کن رنگ مرکز گل و رنگ کاغذ پایین، رنگ اطراف گل می‌شود. با متصل کردن پیپ پاک کن ها در جهات مختلف، می‌توانید رنگ‌های متضاد برای گل‌هایتان درست کنید. اگر پیپ پاک کن ها را در یک جهت بگذارید، همه گل‌هایتان یک شکل خواهند شد. 

 

ساخت گل

 

کاغذها را به سه قسمت مساوی تقسیم کنید (به اندازه حدود 7-6 سانتی متر)، پیپ پاک‌کن‌ها باید در مرکز باشند. اگر لازم بود جای پیپ پاک‌کن‌ها را تنظیم کنید.

 

ساخت گل

 

انتهای گل‌هایتان را گرد ببرید. شاید نیاز باشد که گوشه‌های بیرونی را بیشتر از گوشه‌های داخلی ببرید. از خورده کاغذهای به دست آمده برای پر کردن گلدان استفاده کنید. 

 

اگر می‌خواهید همه گل‌هایتان را تا این مرحله درست کنید، این مرحله مناسبی برای این کار است. بعد از این مرحله، گل‌هایتان جای بیشتری می‌گیرند و آسیب‌پذیر تر می‌شوند.

 

ساخت گل

 

مرحله 4: گل‌ها را پف دهید و کارتان را تمام کنید!

درحالی‌که ساقه گل (پیپ پاک کن) را در دست گرفته‌اید، آکاردئون گل را به آرامی باز کنید و شروع به کشیدن لایه خارجی به سمت بالا و دورتادور گل بکنید. مراقب باشید که کاغذهای حساس را پاره نکنید.  معمولاً خیلی راحت پاره می‌شود. 

 

ساخت گل

 

دو لایه دیگر را نیز با کشیدن لایه میانی به سمت بالا و کشیدن لایه زیرین به سمت پایین، از هم جدا کنید.

 

    ساخت گل

 

ساخت گل

 

در نهایت، گل را برعکس کنید و انگشتانتان را باکمی فشار، به آرامی از ساقه میانی به سمت گوشه گل بکشید و لایه زیرین را به سمت لایه میانی فشار دهید. 

 

ساخت گل

 

ساخت گل

 

مرحله 5: گل‌ها را بچینید!

برای اولین لایه، ساقه گل‌ها را در گلدان کمی خم کنید تا به سمت بیرون باشند. همین کار را با لایه دوم انجام دهید. برای بالای آن دو یا سه گل بیشتر بگذارید. اگر لازم است، چیدمان گل‌ها را تغییر دهید تا به چینش مورد نظرتان برسید.

 

ساخت گل

 

اگر از ربان برای تزیین گلدان استفاده می‌کنید. قسمتی از ربان را ببرید و از نوارچسب اسکاچ دوطرفه استفاده کنید تا آن را به گلدان بچسبانید.

 

از درست کردن گل‌هایتان لذت ببرید! از ترکیبات رنگ‌های مختلف استفاده کنید. رنگ قرمز و صورتی برای روزهای تولد بسیار مناسب هستند. همچنین می‌توانید از یک کاغذ زردرنگ و دو کاغذ سفید استفاده کنید تا گل مروارید درست کنید. از کاغذ زرد و قهوه‌ای استفاده کنید تا گل آفتابگردان درست کنید. تنوع آن نامحدود است.

 

ساخت گل

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040