۲۶ شهريور ۱۳۹۳

ده عادت درس خواندن در دانش‌آموزان موفق

۲۶ شهريور ۱۳۹۳ 4106 بازدیدکننده 2 نظر
ده عادت درس خواندن در دانش‌آموزان موفق در این مقاله می خوانید

در این مقاله با 10 عادت درس خواندن در افراد موفق آشنا می‌شوید. ...

ده عادت درس خواندن در دانش‌آموزان موفق

مقدمه

دانش‌آموزان موفق، عادت‌های خوبی برای درس خواندن دارند. آن‌ها این عادت‌ها را برای همه کلاس‌های خودشان استفاده می‌کنند. این عادت‌ها را بخوانید، و تلاش کنید مواردی که در شما وجود ندارد را به دست آورید.

دانش آموزان موفق:

سعی نمی‌کنند که در یک زمان بیش‌ازحد درس بخوانند.

ده عادت مطالعه دانش‌آموزان موفق

اگر بخواهید که در یک زمان بیش‌ازحد درس بخوانید، خسته می‌شوید و مطالعه شما خیلی مؤثر نخواهد بود. بین کارهای خودتان فاصله بیندازید و آن‌ها را در چندین دوره زمانی کوتاه‌تر انجام بدهید. استراحت دادن به خودتان باعث بازگشت انرژی ذهنی شما می‌شود.

 

زمان‌های خاصی را برای درس خواندن برنامه‌ریزی می‌کنند.

ده عادت مطالعه دانش‌آموزان موفق

زمان درس خواندن، هر زمانی است که شما کاری که مربوط به دروس مدرسه می‌شود را انجام می‌دهید. این زمان می‌تواند شامل انجام مطالعات محوله، کارکردن بر روی پروژه، یا درس خواندن برای یک امتحان باشد. زمان‌های خاصی را در طول هفته برای درس خواندن برنامه‌ریزی کنید.

 

سعی می‌کنند هر روز در یک زمان خاص درس بخوانند.

ده عادت مطالعه دانش‌آموزان موفق

درس خواندن در یک زمان خاص در هر روز، باعث ایجاد یک برنامه روزانه می‌شود که تبدیل به بخشی طبیعی از زندگی شما می‌شود، درست همانند غذا خوردن و خوابیدن. زمانی که هر روز موعد درس خواندن فرامی‌رسد، شما ازنظر ذهنی برای شروع مطالعه آماده خواهید بود.

 

برای زمان‌های درس خواندن خود، اهداف مشخصی تنظیم می‌کنند.

ده عادت مطالعه دانش‌آموزان موفق

داشتن هدف، باعث تمرکز شما، و مشخص بودن میزان پیشرفت‌تان می‌شود. نشستن و مطالعه کردنِ صرف، ارزش کمی دارد. شما باید در مورد کاری که می‌خواهید در زمان درس خواندن خود انجام دهید، خیلی شفافیت داشته باشید.

 

 در زمان‌های برنامه‌ریزی شده شروع به درس خواندن می کنند.

ده عادت مطالعه دانش‌آموزان موفق

ممکن است به خاطر عدم علاقه به تکلیف، و یا اینکه فکر می‌کنید بیش‌ازحد مشکل است، بخواهید درس خواندن خود را به تعویق بیندازید. به تأخیر انداختن درس خواندن، "طفره رفتن" نام دارد. اگر به هر دلیلی از وظایف خود طفره بروید، متوجه خواهید شد که به پایان رساندن همه تکالیف در زمانی که می‌خواهید، بسیار مشکل خواهد شد. در این صورت باید به خاطر جبران تأخیر در شروع کار، عجله به خرج بدهید و این باعث بی‌دقتی در کار و انجام اشتباهات می‌شود.

 

اول تکالیفی را انجام می‌دهند که به نظرشان از همه مشکل‌تر است

ده عادت مطالعه دانش‌آموزان موفق

مشکل‌ترین تکالیف به بیشترین تلاش شما نیاز دارد. کار خود را با مشکل‌ترین تکالیف شروع کنید، برای اینکه این زمانی است که بیشترین انرژی ذهنی را دارید.

 

قبل از شروع تکالیف یادداشت‌های خود را بازبینی می‌کنند.

ده عادت مطالعه دانش‌آموزان موفق

بازبینی نوشته‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا مطمئن شوید دارید تکالیف را به درستی انجام می‌دهید. علاوه بر این، نوشته‌های شما ممکن است اطلاعاتی را در خود داشته باشند که در به پایان رساندن تکالیف به شما کمک کند.

 

به دوستان خود می‌گویند که در زمان درس خواندن با آن‌ها تماس نگیرند.

ده عادت مطالعه دانش‌آموزان موفق

اگر دوست شما در زمان درس خواندن با شما تماس بگیرد، امکان وقوع دو مشکل مطالعه‌ای وجود دارد. اول اینکه در کار شما وقفه ایجاد می‌شود، و بازگشت به کاری که داشتید انجام می‌دادید مشکل خواهد بود. دوم، دوست شما ممکن است در مورد چیزهایی صحبت کند که باعث پرت شدن حواس شما نسبت به کارهایی که باید انجام بدهید بشود. یک فکر ساده این است که در ساعات درس خواندن، گوشی خود را خاموش کنید.

 

زمانی که با یک تکلیف به مشکل برمی‌خورند، با یک دانش‌آموز دیگر تماس می‌گیرند.

ده عادت مطالعه دانش‌آموزان موفق

این یکی از آن مواردی است که می‌گویند "دو فکر بهتر از یک فکر است. "

 

کارهای مدرسه خود را در آخر هفته مرور می‌کنند.

ده عادت مطالعه دانش‌آموزان موفق

بله، آخر هفته باید زمان خوش‌گذرانی باشد. ولی برای انجام کمی درس خواندن هم زمان وجود خواهد داشت. این کار به شما کمک می‌کند که برای یک هفته تحصیلی دیگر در صبح شنبه آماده باشید.

 

این ده عادت درس خواندن، در طول سال‌های تحصیلی به شما کمک می‌کنند. مطمئن شوید که شما هم این‌ عادت‌ها را برای درس خواندن خود استفاده می کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040