۲۵ شهريور ۱۳۹۳

یادداشت برداری در کلاس

۲۵ شهريور ۱۳۹۳ 2994 بازدیدکننده 0 نظر
یادداشت برداری در کلاس در این مقاله می خوانید

در این مقاله با شیوه یاداشت برداری در کلاس درس آشنا می‌شوید. ...

یادداشت برداری در کلاس

مقدمه

در کلاس‌ها، معلمین در مورد موضوعات درسی صحبت می‌کنند. اطلاعاتی که آن‌ها در اختیار شما قرار می‌دهند، زمان امتحان برای شما مهم خواهد بود. شما باید بتوانید یادداشت‌های کتبی خوبی از صحبت‌های معلمین برداشت کنید. برداشتن یادداشت‌های خوب، یک فرایند سه مرحله‌ای است که در آن، شما باید کارهایی را قبل از کلاس، در زمان کلاس، و بعد از کلاس انجام دهید. این سه مرحله‌ی یادداشت‌برداری در ادامه آورده شده است:

 

1. برای یادداشت‌برداری آماده شوید (قبل از کلاس)

قبل از اینکه به کلاس درس بروید، نوشته‌های خود را از کلاس‌های قبلی بازبینی کنید. این کار به شما کمک می‌کند که موضوعات مطرح‌شده را به خاطر بیاورید و شما را برای یادگیری اطلاعات جدیدی که معلم در اختیارتان قرار می‌دهد آماده می‌کند.

قبل از وارد شدن به کلاس درس، تمام مطالعه‌های محوله را انجام دهید. معلم از شما توقع دارد که این کار را انجام داده باشید و درس جدید را بر پایه این اطلاعات ارائه می‌کند.

تمام وسایل یادداشت‌برداری خود را به کلاس ببرید. چند عدد خودکار و مداد و دفترچه یادداشت خود را به همراه داشته باشید.

 

2. یادداشت‌برداری (در زمان کلاس)

توجه خود را بر روی چیزی که معلم می‌گوید متمرکز کنید. به "عبارت‌های خبررسان" استفاده‌شده توسط معلم، که نکته‌های مهم برای یادداشت برداشتن را به شما نشان می‌دهد، گوش فرا دهید. مثال‌های عبارت‌های خبررسان، شامل "مهم‌ترین نکته ..." و " به خاطر داشته باشید که ..." می‌شود. حتماً مواردی که معلم تکرار می‌کند و یا بر روی تخته می‌نویسد را یادداشت کنید.

سریع یادداشت کنید تا بتوانید همه اطلاعات مهم را به دفترچه خودتان منتقل کنید. این کار را با نوشتن جملات کوتاه، خلاصه‌برداری، و استفاده از علامت‌ها انجام دهید.

در کنار اطلاعاتی که در دفترچه خودتان وارد می‌کنید، ولی از معنی آن‌ها مطمئن نیستید و یا در مورد آن‌ها سؤالی دارید، یک؟ قرار دهید.

 

3. پاک‌نویس کردن نوشته‌ها (بعد از کلاس)

نوشته‌های خود را پاک‌نویس کنید و با تغییر دادن خلاصه‌ها به کلمات کامل، علامت‌ها به نوشته‌ها، و جملات کوتاه به جملات بلند، آن‌ را کامل کنید.

با پاسخ دادن به همه سؤالاتی که زمان یادداشت برداشتن در کلاس داشتید، نوشته خود را دقیق‌تر کنید. برای به دست آوردن اطلاعاتی که برای پاسخ دادن به سؤالات نیاز دارید، از کتاب‌های خودتان استفاده کنید. در صورت نیاز، از کمک معلمین و دانش‌آموزان دیگر استفاده کنید.

کار خود را با دانش‌آموزان دیگر مقایسه کنید تا مطمئن شوید که همه اطلاعات مهم را یادداشت کرده‌اید.

 

داشتن یادداشت‌های خوب، باعث می‌شود که برای امتحانات آماده‌تر باشید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040