۱۵ شهريور ۱۳۹۳

طرز فکر کلیدی برای رشد شخصی شما

۱۵ شهريور ۱۳۹۳ 7061 بازدیدکننده 0 نظر
طرز فکر کلیدی برای رشد شخصی شما در این مقاله می خوانید

در این مقاله با چگونگی ارتباط طرز فکر با رشد شخصیت هر فرد بیشتر آشنا می‌شوید. ...

طرز فکر کلیدی برای رشد شخصی شما

طرز فکر شما، نقش مهمی در رشد شخصی شما ایفا می‌کند. اگر طرز فکر صحیحی داشته باشید، بسیار رشد خواهید کرد. اما در صورت نداشتن طرز فکر صحیح، مانع رشد خود خواهید شد. طرز فکر شما می‌تواند یا طرز فکر ثابت و یا طرز فکر رشد باشد.

طرز فکر ثابت معتقد است که توانایی‌های شما ثابت است. یا شما در چیزی مهارت دارید یا ندارید. به عنوان مثال اگر باور دارید که در ریاضی مهارت ندارید آنگاه این باور را به عنوان یک واقعیت که هرگز نمی‌تواند تغییر کند قبول می‌کنید. طرز فکر ثابت دشمن رشد شخصی است.

 

طرز فکر کلیدی برای رشد شخصی شما

طرز فکر رشد، از سوی دیگر، معتقد است که شما همیشه می‌توانید توانایی‌های خود را گسترش دهید. ممکن است در حال حاضر در چیزی مهارت نداشته باشید اما این به معنای آن نیست که هیچوقت نمی‌توانید در آن مهارت پیدا کنید. در عوض باور دارید که اگر تلاش کنید موقعیت می‌تواند تغییر کند و تغییر خواهد کرد. باور دارید که می‌توانید رشد کنید.

نباید اجازه دهید تجربه‌های گذشته شما یا حتی افکار خودتان عقاید محدود کننده در شما ایجاد کنند. تنها به این دلیل که در گذشته در چیزی شکست خوردید به این معنا نیست که هرگز نتوانید در آن مهارت پیدا کنید. تنها به این خاطر که کسی گفته نمی‌توانید، به این معنا نیست که نتوانید. تا زمانی که تلاش کنید می‌توانید در هر چیزی پیشرفت کنید.

 

طرز فکر کلیدی برای رشد شخصی شما

خودتان را بررسی کنید. آیا طرز فکر ثابت شما را عقب نگه داشته است؟ آیا زمینه‌ای هست که باور دارید هرگزنمی‌توانید در آن رشد کنید. اگر هست پس طرز فکر رشد را جایگزین طرز فکر خود کنید. گفتگو با خود را تغییر دهید. به جای "نمی‌توانم" بگویید "می‌توانم". البته هم چنان لازم است که سخت کوشی پیشه کنید اما نکته‌ی مهم این است که شما می‌توانید.

 

طرز فکر کلیدی برای رشد شخصی شما

توانایی‌های زیادی در شما وجود دارند که در انتظار تحقق پیدا کردن هستند. اجازه ندهید طرز فکر غلط آن‌ها را محبوس نگه دارد. طرز فکر صحیح داشته باشد. باور داشته باشید که می‌توانید رشد کنید. اگر چنین کنید دنیا مکان بهتری خواهد شد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040