۱۱ شهريور ۱۳۹۳

قدرت بخشش

۱۱ شهريور ۱۳۹۳ 4456 بازدیدکننده 2 نظر
قدرت بخشش در این مقاله می خوانید

در این مقاله با شما درباره قدرت بخشش صحبت می‌کنیم. ...

قدرت بخشش

انسان‌های ضعیف هرگز نمی‌توانند ببخشند. بخشش، ویژگی انسان‌های قوی است. ماهاتما گاندی

 

قدرت بخشش

آیا تا به حال کسی به شما بد کرده است؟ در چنین موردی طبیعت ما این است که نبخشیم. می‌خواهیم انتقام بگیریم. می‌خواهیم تلافی کنیم. به همین دلیل جمله‌ی بالا از ماهاتما گاندی، درست است. بخشش ویژگی انسان‌های قوی است. انسان‌های ضعیف هرگز نمی‌توانند ببخشند. پس اگر می‌خواهید بالاتر از سطح متوسط زندگی کنید بخشش باید یکی از ویژگی‌های شما باشد.

یکی از دلایل احتمالی اینکه بخشیدن سخت است این است که شما نمی‌توانید خودتان را ببخشید. ممکن است در گذشته اشتباهاتی کرده باشید که خودتان را به خاطر آن‌ها سرزنش می‌کنید. ازآنجا که نمی‌توانید خودتان را ببخشید، بخشیدن دیگران نیز برایتان دشوار است.

 

قدرت بخشش

پس اولین قدم این است که خودتان را ببخشید. قبول کنید که هیچ کس کامل نیست. قبول کنید که هرکسی اشتباه می‌کند. بنابراین دلیلی ندارد که فرصت دوباره به خود ندهید. تنها با فرصت دوباره دادن به خودتان است که می‌توانید به دیگران فرصت دوباره دهید.

آنگاه می‌توانید یاد بگیرید که دیگران را ببخشید. نکته‌ی مهمی که باید به خاطر داشته باشد این است که بخشیدن مربوط به تصمیم گیری است نه احساس. ممکن است دوست نداشته باشید اما می‌توانید تصمیم بگیرید که ببخشید. تصمیم بگیرید و سنگینی این بار را از پشت خود بردارید.

 

قدرت بخشش

وقتی کسی را می‌بخشید حدس بزنید چه اتفاقی می افتد؟ خودتان را آزاد می‌کنید. شاید فکر می‌کنید که با نبخشیدن دیگران زندگی آن‌ها را رنج‌آور می‌کنید اما حقیقت این است که کسی که بیشتر رنج می‌کشد شما هستید. چرا؟ زیرا نمی‌توانید در قلبتان آرامش داشته باشید.

هر چقدر هم که دارایی داشته باشید، باز هم نمی‌توانید به آرامش درونی برسید. ممکن است فکر کنید که حالتان خوب است، اما احتمالاً به خاطر این است که فراموش کرده‌اید آرامش واقعی چگونه است؟ حرف مرا باور کنید، باری که برای خودتان ایجاد می‌کنید ارزشش را ندارد. از قدرت بخشش استفاده کنید. داشتن یک زندگی آزاد و مسالمت آمیز بسیار بهتر است.

 
 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040