۲۲ مرداد ۱۳۹۳

مهارت مدیریت زمان برای معلم‌ها

۲۲ مرداد ۱۳۹۳ 4466 بازدیدکننده 3 نظر
مهارت مدیریت زمان برای معلم‌ها در این مقاله می خوانید

در این مقاله در مورد مدیریت زمان توسط معلم‌ها در زمان تدریس صحبت می‌کنیم. ...

مهارت مدیریت زمان برای معلم‌ها

مقدمه

حفظ زمان برای تعلیم و کارهای ضروری دیگر، ممکن است حتی برای معلم‌های باتجربه هم چالش برانگیز باشد. برخی وقفه‌ها، از جمله ملاقات‌های غیرمنتظره، پیجهای داخلی، و زنگ تفریح، از کنترل شما خارج هستند. طبق یک گزارش، حداقل 27 درصد روز در مدارس دبستانی، با وقفه‌های مختلف از دست می‌رود. اگر می‌خواهید معلم شوید، کسب مهارت‌های کارآمد مدیریت زمان می‌تواند به شما کمک کند مهمترین وظایف هر روز را به انجام برسانید.

 

مهارت مدیریت زمان برای معلم‌ها

برنامه‌ریزی: از زمان استراحت خود برای زمان برنامه‌ریزی تان می‌توانید استفاده کنید. برنامه‌ریزی درسی انجام دهید، با همکاران دیگر صحبت کنید، کپی بگیرید یا با والدین ملاقات کنید. همچنین می‌توانید از زمان برنامه‌ریزی تان برای رسیدگی به کاغذ بازی‌های اداری از جمله تکمیل برگه ارزیابی وضعیت مدرسه یا فرم تقاضای گردش علمی استفاده کنید.

 

تصحیح برگه‌ها: تصحیح برگه‌های امتحانی وقت‌گیر است و بسیاری از معلمان تازه وارد برگه‌ها را در خانه تصحیح می‌کنند. برای حفظ تعادل بین کار و زندگی فردی، هر روز در مدرسه زمانی پیش از شروع کلاس یا پس از آن را برای تصحیح برگه‌ها در نظر بگیرید. این کار می‌تواند احتمال اینکه مجبور شوید یک شبه همه این کارها را در منزل انجام دهید کاهش می‌دهد.

 

مهارت مدیریت زمان برای معلم‌ها

سازماندهی کنید: طبق نظر کارشناسان عدم سازماندهی باعث هدر رفت زمان می‌شود. فرمهایی را که در روز استفاده می‌کنید بایگانی کنید، از جمله دفترچه‌های استفاده از مراکز سمعی بصری و درمانی. فایلهای اطلاعات دانش‌آموزان، آزمون‌ها، و دیگر مواد آموزشی که هر ساله استفاده می‌کنید را نگه‌دارید. همچنین برای هر دانش‌آموز پوشه خاصی را ایجاد کنید تا تمام کارهای او را در آنجا نگهداری کنید. اگر چندین کلاس به طور همزمان دارید برای هر کلاس پوشه با رنگ متفاوت انتخاب کنید. مواردی را که برای تدریس یک درس نیاز دارید روز پیش از آن جمع کنید و آن‌ها را در یک جا بگذارید. اگر دانش‌آموزان به‌صورت گروهی کار می‌کنند، میزها را گرد هم بچینید و از روز قبل همه موادی را که لازم دارند از جمله خط کش و قیچی، برایشان وسط میز بگذارید.

 

تقسیم وظایف: اگر کمک معلم دارید می‌توانید کارها را تقسیم کنید. کارهایی مانند پر کردن فرمها، کپی گرفتن، مراقبت از دانش‌آموزان در فعالیت‌های خارج از کلاس و غیره. به گفته کارشناسان، کمک معلم می‌تواند با گروه‌های کوچک دانش‌آموزی و آن‌هایی که نیاز به آموزشهای فردی دارند، کار کنند. کارهایی که به کمک معلم واگذار می‌شود از مدرسه‌ای به مدرسه دیگر بسیار متفاوت است.

 

داوطلبان: در روزهای جشن‌های عمومی، به والدین و سرپرست کودکان بگویید که از دیدن آن‌ها خوشحال می‌شوید و یک فرم نام‌نویسی برای آن‌ها آماده کنید. به علاوه می‌توانید برای آموزش یک کمک معلم داوطلب شوید. پس از مدتی که به او آموزشهای لازم را می‌دهید، از او بخواهید در مواقعی که نیاز دارید کار معلمی را به جای شما انجام دهد. هر سال با شروع سال تحصیلی دانش‌آموزانی را که به نظرتان توانایی کمک به امور کلاس را دارند، انتخاب کنید. اجازه دهید به طرق مختلف به شما کمک کنند مانند توزیع برگه‌ها یا تجهیزات آموزشی. همیشه دانش‌آموزانی وجود دارند که مشتاقانه به شما کمک می‌کنند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040