۱۵ مرداد ۱۳۹۳

16 نشانه موفقیت در زندگی

۱۵ مرداد ۱۳۹۳ 5304 بازدیدکننده 1 نظر
16 نشانه موفقیت در زندگی در این مقاله می خوانید

در این مقاله 16 دلیل را بیان می‌کنیم که نشان می‌دهد شما در زندگی موفق هستید حتی اگر چنین احساسی نداشته باشید. ...

16 نشانه موفقیت در زندگی

مقدمه

زمان‌هایی برای ما پیش می‌آید که ما زیاد احساس موفقیت نمی‌کنیم، احساس کنیم که داریم به دور خودمان می‌گردیم، و حتی نمی‌توانیم کمترین میزان موفقیت را به دست بیاوریم. و با اینکه این یک احساس کاملاً طبیعی است، شما باید در نهایت از آن رها شده و زندگی و خودتان را در یک نور مثبت تر ببینید.

نکته کار، توجه کردن به چیزهای ریز است. صرفاً به این دلیل که شما در جایی که می‌خواستید باشید نیستید، دلیل نمی‌شود که یک آدم ناتوان و شکست خورده هستید. در حقیقت، شرایط کاملاً عکس این است. اینکه امروز کاملاً شاد و موفق باشید، به این معنی نیست که برای آینده بیشتر نخواهید، بلکه به معنی است که شما از صمیم قلب به خاطر کارهایی که تا به حال انجام داده‌اید سپاسگزار هستید و انتظار اتفاقاتی که در آینده خواهند افتاد را می‌کشید.

هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوید، به سه چیز که در آن لحظه در زندگی شما به خوبی پیش می‌رود فکر کنید. هر شب که به خواب می‌روید، ذهن خود را از قدردانی برای تمام چیزهای کوچکی که در آن روز، خوب پیش رفتند پرکنید. موفقیت روزانة خود را بررسی کنید.

قدرت تفکر خود را به توانایی‌های مثبت زندگی تان بدهید. با این کار آن‌ها هر روز قوی‌تر و مؤثرتر خواهند شد. به خودتان یادآوری کنید که چه چیزهایی در زندگی شما خوب پیش می‌رود و چرا؛ با این کار شما به طور طبیعی، راه‌هایی را برای بهتر شدن بقیه کارها نیز پیدا خواهید کرد. مؤثرترین راه برای لذت بردن از موفقیت بیشتر در زندگی، این است که خودتان را با چیزهایی که در زندگی شما به شکست انجامیدند در گیر نکرده و به جای آن، موفقیت‌هایی که از آن‌ها اطلاع دارید را گسترش داده و بیشتر کنید.

چند یادآوری بسیار لازم در ادامه آورده شده است، که شامل 16 دلیل خوب برای نشان دادن اینکه شما در حال حاضر نیز در زندگی موفق هستید می‌شود.

 

 شما دارید راه خودتان را می‌روید، و نه راه دیگران را

16 نشانه موفق بودن در زندگی

یکی از اساسی‌ترین منابع شادی و موفقیت این است که صرفاً با خود واقعی‌تان راحت باشید. واقعیت خودتان را با یک نقش، و حقیقت خودتان را با یک نمایش تعویض نکنید. از آزادی فکری خودتان دست نکشید. نقاب به چهره خودتان نزنید. پس هیچ گاه اجازه ندهید که جهل، تنفر، نمایش، و یا منفی گرایی دیگران شما را متوقف کند. اگر می‌خواهید تفاوتی در دنیا به وجود بیاورید، لازم است که با دنیا متفاوت باشید. از اینکه به‌تنهایی در مسیرتان حرکت کنید نترسید، و از اینکه از این کار خوشتان بیاید نیز هراسی به دل راه ندهید

 

 شما دارید آرام‌آرام بر ترس‌های خودتان چیره می‌شوید

16 نشانه موفق بودن در زندگی

همان‌طور که می‌دانید، فرار کردن از ترس، فراری است که شما هیچ‌گاه در آن پیروز نخواهید شد. در حقیقت، چیزی که شما از برخورد با آن می‌ترسید، معمولاً دقیقاً همان چیزی است که شما را آزاد می‌کند. پس کاری را که تا به حال آن را انجام می‌دادید و قدمی را که تا به حال به سمت جلو برمی‌داشتید را امروز نیز ادامه بدهید. اجازه ندهید که ترس شما، برای آینده شما تصمیم بگیرد. اجازه ندهید که آن ترس، شما را کاملاً متوقف کند. در عوض، اجازه بدهید که شما را بیدار کند. فرصت‌ها را پذیرفته و خود را در شادی آن رها کنید. به خودتان بگویید که ترس از رنج، خیلی از خود رنج بدتر است. خودتان را متقاعد کنید که همه چیزهایی که می‌خواهید، در آن سوی ترس قرار دارد. برای اینکه واقعاً همین طور است.

 

شما به شکست ‌اجازه نداده‌اید که متوقفتان ‌کند

16 نشانه موفق بودن در زندگی

هر موفقیتی، دنباله‌ای از شکست را پشت خود دارد، و هر شکستی، شما را به سمت پیروزی راهنمایی می‌کند. معمولاً بزرگ‌ترین بصیرت ما، از شکست ما به دست می‌آید و نه از موفقیت‌های ما. مسئله این است که از هرکدام از آن‌ها درس گرفته و به وسیله آن‌ها به جلو حرکت کنیم. در پایان روز، خواه شما انتخاب کرده باشید که با آن به پیش بروید، نسبت به آن مقاومت کنید، آن را تغییر بدهید، یا از آن پنهان شوید، زندگی ادامه پیدا خواهد کرد. اگر کاری که شما امروز انجام دادید، آن‌طوری که امید داشتید پیش نرفت، فردا یک فرصت جدید برای امتحان آن، و یا انجام یک کار کاملاً متفاوت است. چیزی که مهم است، این است که بدانید حق انتخاب دارید.

 

شما هر روز چیز جدیدی یاد گرفته و قوی‌تر شده‌اید

16 نشانه موفق بودن در زندگی

برای اینکه بهترین مسیر به سمت جلو را پیدا کنید، باید بعضی از اوقات از آن دور شوید. هیچ مسیر اشتباهی وجود ندارد، بلکه آن‌ها مسیرهای هستند که ما نمی‌دانستیم که قرار بود آن‌ها را طی کنیم. در نهایت، برای موفقیت لازم نیست که شما کامل باشید، بلکه فقط لازم است که کاملاً مستعد پیشرفت باشید. اجازه دهید که اشتباهات شما، شما را قوی‌تر کنند. زندگی مجموعه‌ای از سفرهای کوچک است. اجازه دهید که هر قدم، یک لحظه آموزشی باشد. و مسیر خودتان را با مقصدتان اشتباه نگیرید. فقط به این دلیل که هوا بعضی از اوقات طوفانی است، دلیل نمی‌شود که خورشید از پشت ابرها بیرون نیاید.

 

شما بر یک سری از مشکلات بزرگ چیره شده‌اید

16 نشانه موفق بودن در زندگی

معمولاً هیچ چیز به آن بدی که به نظر می‌رسد نیست. در پیچ و خم تمام تجربیات و نتایج آن‌ها، فواید و برکت‌های زیادی وجود دارد. این احتمال را در نظر بگیرید که موانع کوچکی که در مسیر زندگی شما قرار دارند، در واقع مانع نیستند، بلکه سکوهای پرشی هستند که شما را به جاهای خارق‌العاده‌ای می‌رسانند.

 

شما تمام تلاش خودتان را می‌کنید که عاشق وضعیتی شوید که وجود دارد

16 نشانه موفق بودن در زندگی

بخش بزرگی از موفقیت و شادی، در این نیست که تمام چیزهایی که می‌خواهید را به دست بیاورید، بلکه در این است که به شکلی هوشیارانه، چیزهایی که نصیب شما می‌شود را بخواهید. بالاخره، استرس یعنی مقاومت در برابر چیزی که هست. به پذیرش چیزهایی که برای شما اتفاق می‌افتد به شکلی کامل ادامه دهید، تا بتوانید قدر آن‌ها را دانسته، از آن‌ها یاد گرفته، و سپس آن‌ها را رها کنید. بعضی از مواقع، بهترین پاسخ ممکن، این است که صرفاً به خودتان اجازه دهید که با چیزی که وجود دارد (و نه با چیزی که امید آن را داشتید) کنار بیایید و افسوس چیزهایی که وجود ندارد را نخورید. مهم این است که با مهره هایی که در دست دارید، بهترین کار را انجام دهید.

 

سعی می‌کنید تا جایی که ممکن است در حال زندگی کنید

16 نشانه موفق بودن در زندگی

همه ما دو زندگی داریم. و زندگی دوم ما، الآن که متوجه شده‌ایم فقط یک زندگی داریم شروع می‌شود. و واقعاً هیچ چیز از امروز گران‌بهاتر نیست. برای اینکه شما نمی‌توانید گذشته را تغییر داده و یا با دقت آینده را پیش‌بینی کنید، ولی می‌توانید امروز و زندگی واقعی خودتان را با نگرانی در مورد این دو ابدیت فریبنده خراب کنید. پس در زمان حال باقی مانده و بر روی چیزهایی که می‌توانید امروز ایجاد کنید تمرکز کنید. فردا، خود را دقیقاً همان طوری که لازم است آشکار خواهد کرد، همان طور که دیروز آشکار کرده بود.

 

شما به جای اینکه عاشق این فکر باشید که همه شما را دوست داشته باشند، خودتان را در ابتدا دوست دارید

16 نشانه موفق بودن در زندگی

اینکه خودتان را قبل از دیگران قرار بدهید به معنی خودخواه بودن نیست. به معنی آگاهی از خود است. به معنی این است که هیچ‌گاه فراموش نکنید که خودتان را نیز دوست داشته باشید.

 

شما در مورد مردم قضاوت نمی‌کنید

16 نشانه موفق بودن در زندگی

بعضی از مواقع، مردم خیلی سریع قضاوت می‌کنند، ولی خیلی آرام خودشان را تصحیح می‌کنند. شما این را می‌دانید و دقیقاً عکس آن را انجام می‌دهید. این واقعاً خارق‌العاده است. برای اینکه قضاوت در مورد مردم، خیلی راحت‌تر از درک آن‌ها است. درک مردم، به صبر و مهربانی بیشتری احتیاج دارد، و این " بیشتر"، ارزشمند است. این "بیشتر" در نهایت تفاوت زیادی را ایجاد خواهد کرد.

 

شما دلیل لبخند برخی از افراد هستید

16 نشانه موفق بودن در زندگی

شما هیچ‌گاه این فرصت را از دست نمی‌دهید که از روی صداقت و مهربانی، به دیگران بگویید که آن‌ها چقدر خارق‌العاده و زیبا هستند. هم از لحاظ جسمی و هم روحی.

 

شما در زندگی خودتان افراد شگفت‌انگیزی دارید

16 نشانه موفق بودن در زندگی

ظرفیت شادی و مؤثر بودن شما، به طور مستقیم به کیفیت افرادی که هر روز از نزدیک با شما ارتباط دارند بستگی دارد. اینکه یک یا دو نفر از این افراد را در نزدیک خود داشته باشید، واقعاً یک برکت بزرگ است. این روابط ارزش جشن گرفتن را دارند.

 

شما در نزدیک‌ترین ارتباطات خود فداکار بوده‌اید

16 نشانه موفق بودن در زندگی

تقریباً همه کارهای غیراخلاقی که تا به حال انجام‌شده است را می‌توان به یک انگیزه خودخواهانه نسبت داد. این یک ویژگی است که ما در افراد دیگر از آن متنفر هستیم، ولی معمولاً در خودمان آن را توجیه می‌کنیم. این حقیقت که شما برای افرادی که دوست دارید، از خودگذشتگی نشان داده‌اید، از تمام جهات قابل ملاحظه است. ما می‌دانیم که این کار راحتی نیست. این یکی از سخت‌ترین بخش‌های دوست داشتن کسی است - شما باید به خاطر آن‌ها، از یکسری از چیزها چشم‌پوشی کنید. و بعضی از مواقع، باید به شکلی فداکارانه از خود آن‌ها نیز چشم‌پوشی کنید.

 

شما از اینکه به خاطر احساس گناه، برای دیگران کاری انجام بدهید، دست کشیده‌اید

16 نشانه موفق بودن در زندگی

بعضی از مواقع، ما به خاطر احساس گناه و عذاب وجدان، تسلیم خواسته‌های افراد نزدیک خودمان می‌شویم. ولی باید از اینکه نخواهیم همه چیزهایی که نزدیکانمان از ما می‌خواهند را به آن‌ها بدهیم، احساس گناه نکنیم. بعضی از مواقع این داروی تلخی خواهد بود، ولی زمانی که عذاب وجدان بر ما حکومت کند، نگرش زیاده خواهی و حق به جانب بودن در نزدیکان ما پرورش پیدا خواهد کرد. اشکالی ندارد که بعضی از مواقع، به دوستان و افراد خانواده "نه" بگوییم. شما این را می‌دانید، پس به انجام کاری که می‌دانید درست است ادامه بدهید، و اجازه ندهید که احساس گناه کاذب شما را به کنترل خود درآورد.

 

شما برای تحت تأثیر قرار دادن و راضی کردن دیگران، بیش از حد خرج نمی‌کنید.

16 نشانه موفق بودن در زندگی

خوب است که اعضای خانواده و دوستان ما، از ما بشنوند که بگوییم "من استطاعت خرید آن را ندارم" و یا "باید برای خرید آن پس‌انداز کنیم."، برای اینکه این واقعیت زندگی است. همه پول‌های دنیا در دست ما نیست که همه چیزهایی که همیشه می‌خواهیم را خریداری کنیم. اگر شما به این مسئله فکر کنید، من مطمئنم همه ما خانواده‌هایی را می‌شناسیم که صرفاً برای اینکه آن ماشین لوکس را سوار شوند و یا کودکان خود را در فعالیت‌های خارج از مدرسه پرهزینه نام‌نویسی کنند چندین شغل متفاوت دارند، درحالی‌که واقعیت این است که همه افراد، در صورتی که زمان بیشتری را با خانواده و دوستان خود سپری کرده و فشار اقتصادی کمتری داشته باشند، شادتر و موفق‌تر خواهند بود.

 

شما آن قدر برای خود احترام قائل هستید که اجازه ندهید که هیچ‌گاه کسی شما را کاملاً تحقیر کند

16 نشانه موفق بودن در زندگی

یک یادآوری کوچک ولی بسیار مهم: هیچ‌گاه اجازه ندهید که ارزش شخصی و یا ارزش‌های اخلاقی شما، فدای یک رابطه شود. عشق و دوستی واقعی، تنها می‌تواند زیر خورشید احترام متقابل شکوفه کند. ممکن است برخی از افراد سعی کنند که پایشان را از گلیم خود فراتر گذاشته و شما را کوچک کنند، ولی دلیلی ندارد که شما بیهوده بنشینید و آن را تحمل کنید.

 

شما می‌دانید که نمی‌توانید همه افراد را راضی نگه دارید و سعی نمی‌کنید این کار را انجام دهید

16 نشانه موفق بودن در زندگی

همین طور است. با قدرت حرکت کنید. اجازه ندهید که عقاید منفی دیگران، شما را از خط خارج کند. در نهایت دو نوع آدم وجود دارد: افرادی که انرژی و نیروی خلاق شما را تخلیه می‌کنند، و افرادی که به شما انرژی می‌دهند و از رشد شما حمایت می‌کنند. از نوع اول دوری‌کنید. باشد که پل‌هایی که شما پشت سر خودتان خراب می‌کنید، مسیر پیش روی شما را آباد کند. صرفاً هرروز با خودتان صادق و رک باشید و شاد زندگی کنید، و اگر دیگران این را دوست ندارند، آن‌ها را به حال خودشان رها کنید. موفقیت در زندگی به شاد کردن همه افراد بستگی ندارد.

گفتار نهایی

اگر همه موارد لیست بالا در مورد شما صدق نمی‌کند، زیاد مهم نیست. این لیست فقط یک راهنمای کلی است. همه ما به زمان نیاز داریم که مسیر خودمان را به شیوه خودمان طی کنیم. ولی به یاد داشته باشید که قواعد کلی باز هم صادق است:

موفقیت یک مهارت نیست. یک نگرش پایدار است، مکانی نیست که شما به آن می‌رسید، فرایندی است که شما در آن زندگی می‌کنید. کاری است که شما هر روز انجام می‌دهید. کاری است که الآن در حال انجام آن هستید...

 

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040