۷ تير ۱۳۹۳

روش بافت پتو

۷ تير ۱۳۹۳ 7585 بازدیدکننده 0 نظر
روش بافت پتو در این مقاله می خوانید

دوختن برخی چیزها بسیار مشکل به نظر می رسد اما اگر شما دوخت و دوز را بلد هستید می توانید با روش هایی که ما بیان می کنیم حتی یک پتو ببافید و از این کار لذت ببرید. ...

روش بافت پتو

اگر شما می‌توانید یک روسری ببافید، پس حتما می توانید یک پتو هم ببافید. ( حتی نیاز ندارید دانه‌ها را کم یا زیاد کنید ) این لحاف از کاموا با رنگ طبیعی و 12 مستطیل جداگانه تشکیل شده است که با یک نخ رنگ مخالف به هم دوخته‌شده‌اند تا درزها نشان داده شوند. مراحلی که برای این کار استفاده می‌شود برای دوخت روکش مبل یا پتوی بچه نیز مناسب است. 

 

تجهیزات مورد نیاز

شکل پتو

قلاب سایز 11

38 کلاف بزرگ به رنگ قهوه‌ای

3 کلاف نخ مرینوس به رنگ طلایی

سوزن دوخت کاموا

قلاب قلاب‌دوزی

 

مراحل:

بافت پتو

مرحله‌ی 1 : 

شکل پتو و اندازه ها را دیده و برای 12 تکه پرینت بگیرید. برای قطعات 25 سانتی‌متری به اندازه‌ی 30 دانه سر بیندازید. برای قطعات 38 سانتی‌متری 45 دانه سر اندازید. . برای قطعات 50 سانتی‌متری به اندازه‌ی 60 دانه سر بیندازید. همه‌ی تکه‌ها را با دانه‌های رکن (ابری) ببافید.

 

مرحله‌ی 2 :

زمانی که به اندازه‌ی مشخص‌شده روی تصویر رسیدید دانه‌ها را کور کنید. انتهای کار را ببافید. 

 

بافت پتو

مرحله‌ی 3 :

شکل را دنبال کنید. تکه‌ها را با نخ طلایی به هم بدوزید، از گره‌های شل پتو استفاده کنید. همه‌ی لبه‌های اطراف پتو را با یک قلاب تکی قلاب‌بافی کنید.

 
 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040