۱ تير ۱۳۹۳

ده چیزی که با پول نمیتوان خرید

۱ تير ۱۳۹۳ 17141 بازدیدکننده 1 نظر
ده چیزی که با پول نمیتوان خرید در این مقاله می خوانید

ما همواره فکر می کنیم تمام آنچه دوست داریم را می توان با پول تهیه کرد، اما همیشه از بزرگان شنیده ایم که چیزهایی وجود دارند، که قابل سنجش با پول نیستند، ما به شما ده چیز که با پول نمی توان خرید را معرفی می کنیم. ...

ده چیزی که با پول نمیتوان خرید

 

 

مقدمه

همه ما بارها این جمله را شنیده ایم که همه چیز را با پول نمیتوان خرید. پول بخش مهمی از زندگی روزمره ماست و برخی آن را مهمترین چیز در جهان می‌دانند. پول به شما غذا،لباس، سرپناه، راحتی،بهداشت و بسیاری چیزهای دیگر در زندگی میبخشد که بدون پول بدست آوردن آنها ممکن نیست. با این وجود، روی اهمیت پول در دوره ما بیش از حد تأکید شده است، تا جایی که بسیاری از افراد برای به دست آوردن آن به مسیرهای نادرست کشیده می‌شوند.مردم برای به دست آوردن پول کارهای ناشایست و خلاف زیادی انجام میدهند،اما همه آنها این ضرب المثل را فراموش کرده اند که با پول نمیتوان خوشبختی را خرید. این حقیقت دارد که پول میتواند برای برخی از افراد شادی به همراه بیاورد، اما این شادی، کوتاه مدت و مادی بوده و تاریخ انقضا دارد. مثل قدیمی دیگری وجود دارد که میگوید "بهترین چیزها در زندگی رایگان است ". با این بهترین چیزها در ادامه آشنا شوید.

 

 امید،پایه و اساس جهان

چیزی که با پول نمیتوان خرید

یکی از مهمترین چیزهایی که با پول نمیتوان خرید امیدواری است. همان طور که ارسطو میگوید، امید،رویای زمان بیداری است.امید چیزی است که زمانی‌که راه گریزی برای ما وجود ندارد،زمانی به بن بست رسیده ایم و کاری از دستمان بر نمی آید،به حرکت وامی‌دارد. امید کاملاً رایگان است و میتواند از درون شما یا هر کس دیگری بیرون بیاید،اما تردیدی درباره قدرت آن وجود ندارد. این یک حقیقت شناخته شده است که وقتی بسیاری از رهبران با ناملایمات رو به رو میشوند،سربازان با وضعیتهای مرگبار در جنگ رو به رو میشوند،یا هر فردی در زندگی به بن بست میرسد، همه بر امید تکیه می‌کنند تا از موقعیت دشوار خارج شوند. وقتی امید را از کسی بگیرید،روح او را در هم میشکنید. 

 

 صلح،کلید دوام یافتن شادی 

چیزی که با پول نمیتوان خرید

صلح و آرامش را هرگز نمی‌توان با پول خرید،چون اگر چنین بود هرگز لازم نبود این‌همه جنگ بیشمار در دنیا وجود داشته باشد. صلح، مرحله نهایی شرایط مادی است، و وضعیتی است که در آن، هیچ خشونت، نزاع و آسیب رساندنی وجود نداشته باشد. آرامش چیز مهمی است که با پول نمی‌توان آن‌را‌‌خرید و به ما کمک می‌کند به عنوان انسان،بدون ناامنی و در محیطی بهتر  زندگی کنیم، محیطی‌که همه در آن با احترام و وقار زندگی می‌کنند. در طول تاریخ،صلح از بشر گریزان بوده است، به طوری که حتی برخی گفته‌اند این به‌خاطر ماهیت ذاتی خشونت در طبیعت انسان ها است. اما صلح چیزی است که افراد بیشماری در نسل‌های مختلف برای رسیدن به آن تلاش کرده‌اند. 

 

 جاودانگی،چیزی که همه میخواهند 

چیزی که با پول نمیتوان خرید

هیچ راهی برای جاودانگی در این دنیا  وجود ندارد،مگر این که یک خون آشام گردن شما را گاز بگیرد! که مسلماً احتمال آن بسیار کم است! شانسی برای جاودانگی در این دنیا و خریدن آن با پول وجود ندارد. جاودانگی مادی، معجزه ای است که بشر همیشه مجذوب آن بوده و اشاره به آن در منابع متعددی وجود دارد که از میل به زندگی جاودانه نشات میگیرد.البته با انجام کارهای بزرگ که تاثیر همیشگی بر نسل‌ها باقی بگذارد،جاودانگی نام را می‌توان‌ برای‌ خود‌ خرید،اما این نیاز به تلاش،قریحه،پشتکار و توانایی های زیاد دارد.افراد کمی با چنین توانایی‌هایی به دنیا می آیند و از خود نام جاودان در تاریخ بر جای می‌گذارند . 

 

 احترام،اکتسابی است 

چیزی که با پول نمیتوان خرید

ممکن است بتوانید ثروتمند و قدرتمند باشید اما ثروت و قدرت لزوماً برای شما احترام واقعی به همراه نمی آورد. ما میخواهیم مورد احترام کوچک و بزرگ باشیم، اما این را نمی‌توان خرید،چون احترام را باید کسب کرد.احترام با تلاش سخت، محبت و احترام به دیگران،فروتنی و نیکی به دست می آید. احترام ، شکننده ترین مالکیت اجتماعی است و باید برای آن همیشه سخت تلاش کرد. 

 

 دوستان،یکی از بزرگترین گنج ها 

چیزی که با پول نمیتوان خرید

ممکن است استدلال کنید که پول می‌تواند برای شما دوست بخرد،اما این دوستان در بهترین حالت دوست نیستند بلکه هم نشینانی هستند که هر وقت پول نداشته باشید شما را رها میکنند.دوستان واقعی‌ را نمی‌توان با پول خرید،بلکه باید با محبت،کمک،مراقبت،احترام،و زمان،دوستی ایجاد کرد. دوستی یکی از خاص ترین و روحانی ترین روابط در دنیا است.دوستی ممکن است با گذشت زمان به دلیلی غیر از پول کم‌رنگ شود، اما در هر صورت دوستان شما برای شما بهترین را میخواهند.

 

 استعداد، هدیه خلقت

چیزی که با پول نمیتوان خرید

استعداد چیزی است که از زمان تولد درون شما یا همه ی افراد بوده است. استعداد،خلاقیت یا نبوغ چیزی نیست که بتوان آن را با پول خرید.یا با آن متولد می‌شوید یا آن را ندارید.استعداد می‌تواند برای شما مسیری به سمت موفقیت ایجاد کند اما باید با پشتکار نیز همراه باشد. 

 

 زمان، آن چیز تسخیر ناپذیر 

چیزی که با پول نمیتوان خرید

بسیاری از ما حاضریم پول زیادی بدهیم تا به گذشته برگردیم و لحظات زیبای کودکی،اولین اردو، روزهای دانشگاه و لحظات زیبای دیگر را دوباره زندگی کنیم، اما متاسفانه پول نمیتواند برای ما زمان را بخرد و این به ما پیام بسیار مهمی میدهد که قدر همه لحظاتمان را بدانیم، چون دیگر فرصت زندگی دوباره به ما داده نمی‌شود.بهتر است به جای آنکه پولمان را برای خرید ماشین زمان صرفه‌جویی کنیم، بیشترین استفاده را از زمانی که در اختیار ما قرار دارد ببریم.

 

 شخصیت،ساخته میشود

چیزی که با پول نمیتوان خرید

یکی از چیزهایی که به عنوان ثروت حقیقی شناخته می‌شود،شخصیت است که از اعماق وجودی انسان نشأت گرفته،و پرورش داده شده و کامل می‌شود و نمی‌توان آن را از سوپرمارکت خریداری کرد. شخصیت،فرد را معرفی میکند و او را به ما میشناساند.شخصیت،تلاقی ویژگیهای خوبی است که فرد دارد،مانند قابل اعتماد بودن،محترم بودن،دادگری،بی طرفی،برابری و مسئولیت پذیری. شخصیت کامل، یکی از چیزهایی است که انسان باید تلاش زیادی برای به دست آوردن آن انجام دهد و نمی‌توان آن را با پول خرید.  

 

 عشق،بزرگترین گنج

چیزی که با پول نمیتوان خرید

بهترین احساسات و بزرگترین گنجی که یک انسان می‌تواند داشته باشد عشق است، شعله ای در درون که بشر را زنده نگه داشته است. همه ما می‌دانیم که عشق چیست و عاشقی چه احساسی دارد و آن را نمی‌توان با پول خرید. عشق واقعی،از خود گذشتگی،مراقبت، مسئولیت پذیری،اعتماد،و شادی برای عاشق به همراه می آورد. عشق تنها راجع به شریک زندگی نیست، بلکه عشق به والدین، دوستان و خانواده، و از همه برتر، عشق به خدا، نیز چیزی است که نمی‌توان آن را خرید. عشق احساسات واقعی و عینی است که فراتر از تبعیض نژاد، ثروت، ظاهر و ... اتفاق می افتد. 

 

 خوشبختی،جستجوی همیشگی 

چیزی که با پول نمیتوان خرید

همه 9 موردی که در این فهرست مطرح شد منجر به احساس ویژه ای به نام خوشبختی میشود. خوشبختی چیزی است که همه به دنبال آن هستند و تسلیم نمیشوند. احساس خوشبختی  ممکنست از پول نیز نشئت بگیرد اما این احساس، کوتاه مدت است و در نهایت به احساس پوچی می‌انجامد. خوشبختی حقیقی  و واقعی، از هدفی که دنبال می‌کنیم، عشق در زندگی، احترامی که کسب میکنیم، لحظاتی که دوست داریم، دوستانمان و آرامشی که به دنبال آن هستیم حاصل میشود. این مورد را نمیتوانید با پول بخرید. 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040