۳۱ خرداد ۱۳۹۳

برنامه غذایی خوب برای زمانی که از نظر مالی دچار مشکل شده‌اید

۳۱ خرداد ۱۳۹۳ 5412 بازدیدکننده 2 نظر
برنامه غذایی خوب برای زمانی که از نظر مالی دچار مشکل شده‌اید در این مقاله می خوانید

همه ما زمان هایی را تجربه کردیم که از نظر مالی دچار مشکل شده ایم.مابه شما برنامه غذایی و روش هایی  را می آموزیم که در زمان مشکلات مالی بتوانید از آن استفاده کنید. ...

برنامه غذایی خوب برای زمانی که از نظر مالی دچار مشکل شده‌اید

 

 

یکی از دلایل مشکلات اضافه‌وزن در کشورهای متمدن این است که تهیة غذای خوب و سالم هزینه زیادی در پی دارد ، ولی غذاهای فراوری شده و غذاهای فوری، را می‌توان با هزینه خیلی کمی تهیه کرد . در این مقاله سعی شده است روش‌های تهیه غذای سالم و ارزان گردآوری شود.  

 

1- خودتان آشپزی کنید . این یکی از مهم‌ترین نکته‌ها برای کاهش هزینه‌های غذایی خانوار است . خوردن غذاهای سالم در رستوران (البته منظور غذاهای حاضری و فوری نیست)، هزینه زیادی برای شما در پی خواهد داشت. یادگرفتن آشپزی در خانه می‌تواند به میزان زیادی در هزینه‌های شما صرفه‌جویی به عمل آورد.

 

2- سبزی‌هایی یخ‌زده. خرید سبزی‌ها به صورت زیاد و بسته‌بندی آن‌ها در یخ‌زن (فریزر)، می‌تواند هزینه‌های شما را به میزان زیادی کاهش دهد. اگر سبزی‌ها به شکل مناسبی نگهداری شوند ممکن است بتوانید تا هشت ماه و حتی بیشتر از آن‌ها به خوبی استفاده کنید .

 

3- از غذاهای از پیش آماده خودداری کنید. هر چیزی که به صورت پیشاپیش توسط یک آشپز و یا کارخانه آماده شده باشد ، گران‌تر از نمونه اولیه آن است. به همین دلیل مواد خام را تهیه کرده و خودتان آن‌ها را آماده کنید. 

 

4- برنج، سبزیجات، پروتئین. زمانی که مطمئن نیستید، این دستور غذایی تأییدشده را امتحان کنید : برنج قهوه‌ای با سبزیجات سرخ‌شده و پروتئین . این راحت‌ترین و سالم‌ترین غذا است و می‌تواند شما را از دوره‌های سخت اقتصادی به سلامت خارج کند . به طور مثال می‌توانید از ترکیب برنج با پیاز سرخ‌شده، اسفناج و بروکلی ، به همراه مرغ استفاده کنید.

 

5- از حاشیه فروشگاه‌های بزرگ خریداری کنید. قسمت مرکزی فروشگاه‌ها معمولاً با اجناس گران‌قیمت و پر کالری پر شده است. شما می‌توانید در حاشیه فروشگاه‌ها ، پروتئین‌ها و سبزیجات خوب را تهیه کنید. علاوه بر این، زمانی که تحت فشار مالی هستید، خودتان را مجبور به خرید فراورده‌های ارگانیک نکنید، زیرا در نهایت ارزش غذایی آن‌ها با فراورده‌های ارگانیک برابر است. 

 

6- یک برنامه غذایی ایجاد کنید و به آن پایبند باشید. ایجاد یک برنامه غذایی و پایبندی به آن، واقعاً می‌تواند در هزینه‌های شما صرفه‌جویی کند. هدف اصلی شما باید تأمین ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز برای اعضای خانواده باشد، و ظاهر و طعم غذاها، در اولویت بعدی قرار دارد.

اگر روش دیگری به ذهن شما می‌رسد، آن را در قسمت پایین با ما در میان بگذارید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040