۵ مرداد ۱۳۹۲

30 کار که باید انجام آنها را برای خود شروع کنید

۵ مرداد ۱۳۹۲ 5393 بازدیدکننده 10 نظر
30 کار که باید انجام آنها را برای خود شروع کنید در این مقاله می خوانید

در این مقاله شما با 30 کار که باید انجام آنها را برای خود شروع کنید آشنا شده و امیدواریم آن ها را بکار گیرید ...

30 کار که باید انجام آنها را برای خود شروع کنید

با افراد درست زمان بگذرانید 

اینها افرادی هستند که از بودن در کنار شما لذت برده و به شما علاقه دارند. بودن در کنار این افراد، باعث تشویق شدن در کارها شده و اعتماد به نفس شما را بالا می برد. اینها افرادی هستند که حس زنده بودن را به شما داده و نه تنها شما را همانطوری که هستید می پذیرند، بلکه در مسیر پیشرفت، شما را بدون هیچ قید و شرطی یاری کرده و الگوی شما خواهند بود.

 

با مشکلات خود، بطور مستقیم روبرو شوید 

مشکلات، شخصیت شما را معین نمی کنند، بلکه روش برخورد و کنار آمدن با آنهاست که شخصیت شما را شکل می دهد. مشکلات، در صورتی که شما در مورد آنها کاری نکنید حل نخواهند شد. زمانی که میتوانید، کاری را که میتوانید انجام داده و سعی خود را بپذیرید. روش درست در حل مشکلات این است که همانند یک کودک، آرام آرام در مسیر حل آن حرکت کنید. هر قدم کوچکی که در مسیر حل مشکلات بردارید از اهمیت زیادی برخوردار است، برای اینکه آنها با هم جمع شده و در یک زمان طولانی، تبدیل به کیلومترها مسیر می شوند.

 

با خود در همه موارد صادق باشید 

در مورد چیزی که درست است، و چیزی که لازم است تعویض شود با خود صادق باشید. در مورد چیزی که دوست دارید بدست آورید و فردی که دوست دارید تبدیل به  آن شوید با خود صادق باشید. همیشه در مورد همه جنبه های زندگی، با خود روراست باشید، برای اینکه شما، تنها فردی هستید که میتوانید همیشه روی آن حساب کنید. به کنکاش در مورد حقیقت ، و در مورد روح خود پرداخته، و حقیقت وجودی خود را کشف کنید. زمانی که خود را بطور کامل شناختید، درک بهتری از موقعیت کنونی خود، و اینکه چطور به اینجا رسیدید خواهید داشت، و بهتر میتوانید جایی که لازم است به آنجا بروید را تشخیص داده، و روش رسیدن به آن را پیدا کنید.

 

شادی خود را در ارجحیت قرار دهید 

نیازهای شما، مهم هستند. اگر برای خود ارزشی قائل نباشید، هوای خود را نداشته باشید، و از خود حمایت نکنید، به خود صدمه خواهید زد. شما می توانید بطور همزمان، به نیازهای خود و نیازهای افراد نزدیک خود رسیدگی کنید. زمانی که نیازهای خود شما تامین شد، به احتمال زیاد، شما خیلی بهتر خواهید توانست که برای رفع نیازهای اطرافیان خود اقدام کنید.

 

خودتان باشید، صادقانه و با افتخار 

اینکه بخواهید شبیه فرد دیگری باشید، باعث هدر رفتن خود شما خواهد شد. خودتان باشید. وجود درونیتان را که ایده ها، توانایی ها و زیبایی هایی کاملا منحصر به فرد دارد را بپذیرید. شخصی باشید که هستید، بهترین نسخه از شما، با شرایط و ضوابط خاص خودتان. و مهم تر از همه چیز، با خود خود صادق باشید، و اگر نمیتوانید اینکار را انجام دهید، خود را برای یک زندگی سطحی و بی اصالت آماده کنید.

 

در زمان حال زندگی کنید 

معجزه، همین الان است. الان، تنها لحظه ای است که برای شما تضمین شده است. زندگی، همین حالاست. پس انقدر به این فکر نکنید که چقدر در آینده چیزها عالی خواهند بود و انقدر در مورد کاری که در گذشته انجام داده یا نداده اید با خود کلنجار نروید. سعی کنید که در "اینجا و الان" باشید و زندگی را همانگونه که در حال اتفاق افتادن است تجربه کنید. دنیا را بخوطر زیبایی ای که همین حالا در خود دارد دوست داشته باشید.

 

از اشتباهات درس بگیرید

اشتباهات خوب هستند، آنها پله های مسیر پیشرفت می باشند. اگر هر چند وقت یکبار شما شکست نخورید، این احتمالا به این معناست که شما به اندازه کافی تلاش نکرده و در حال یادگیری نیستید. ریسک کنید، دچار لغزش شوید، به زمین بیفتید و مجددا بلند شده و سعی کنید. از اینکه به خود سختی داده و در حال یادگیری، رشد، و پیشرفت هستید به خود ببالید. پیروزی های بزرگ، تقریبا همیشه در انتهای جاده ای طولانی از شکست ها بدست می آیند. یکی از مشکلاتی که ممکن است شما از آن بترسید، میتوانید دری به بزرگ ترین موفقیت زندگی شما باشد.

 

با خود مودب تر باشید 

اگر دوستی داشتید که همانطور که شما با خودتان صحبت می کنید، با شما صحبت می کرد، چقدر به آن فرد اجازه می دادید که دوست شما باقی بماند؟ روش برخورد شما با خودتان، استانداردی برای دیگران تعیین خواهد کرد. شما باید عاشق خود باشید، وگرنه هیچ فرد دیگری این حس را در مورد شما نخواهد داشت.

 

از چیزهایی که دارید لذت ببرید 

مشکلی که بسیاری از ما داریم این است که فکر می کنیم زمانی به شادی خواهیم رسید که به نقطه خاصی در زندگی رسیده باشیم، نقطه ای که بقیه را در آن میبینیم، همانند رئیس شما در اتاق بزرگ خود، دوست شما که خانه ساحلی بزرگی دارد، و موارد مشابه. متاسفانه، تا زمانیکه بخواهید به آنجا برسید، مدتی طول خواهد کشید، و زمانی که به آنجا برسید، احتمالا اهداف دیگری در ذهن شما تشکیل شده است. به این ترتیب، شما در تمام عمر خود، برای رسیدن به نقطه های جدید تلاش کرده و هیچگاه از چیزی که الان دارید شاد نخواهید بود. پس هر صبح، زمانی که بیدار میشوید، لحظه ای آرام را برای فکر کردن و لذت بردن از جایی که هستید و چیزهایی که دارید در نظر بگیرید.

 

شادی خود را بسازید 

اگر منتظرید که شخص دیگری شما را شاد کند، دارید چیزهایی زیادی را از دست می دهید. لبخند بزنید، برای اینکه میتوانید. شادی را برای خود انتخاب کنید. تبدیل به تغییری شوید که دوست دارید در دنیا ببینید. از فردی که الان هستید رضایت داشته و اجازه دهید که مثبت اندیشی، در مسیر شما به فردا، الهام بخش شما باشد. شادی معمولا در جایی که آنرا جستجو کنید پیدا می شود. اگر شما در فرصت هاییکه دارید به دنبال شادی بگردید، نهایتا آنرا خواهید یافت. ولی، اگر شما بطور مداوم به دنبال چیزهای دیگر باشید، چیزهای دیگری خواهید یافت.

 

به ایده ها و آرزوهای خود فرصت تحقق بدهید 

در زندگی، معمولا بدست آوردن فرصت خیلی مهم نیست، استفاده از فرصت است که اهمیت دارد. شما هیچوقت نمیتوانید 100% مطمئن باشید که انجام دادن یک کار، شما را به جایی خواهد رساند، ولی همیشه میتوانید 100% مطمئن باشید انجام ندادن آن، شما را به جایی نخواهد رساند. در بسیاری از موارد، شما فقط باید تصمیم بگیرید، و اتفاقات، همانطور که باید، پیش خواهند آمد. در هر صورت، یا شما برنده می شوید، یا چیزی یاد میگیرید. برد - برد

 

باور کنید که برای قدم بعدی آماده هستید 

شما آماده اید! به آن فکر کنید. شما الان همه چیزی که برای برداشتن آن قدم کوچک و واقع گرایانه لازم است داشته باشید را دارید. پس از فرصت هایی که در مسیر برای شما پیش می آیند استفاده کرده و مشکلات را قبول کنید. آنها هدایایی هستند که به پیشرفت شما کمک می کنند.

 

بخاطر دلایل درست، روابط جدید را شروع کنید 

رابطه های جدید خود را با افراد صادق و قابل اعتماد، که با خود واقعی شما تطابق داشته و تکمیل کننده شخصیت شما می باشند، را شروع کنید. دوستانی را انتخاب کنید که از شناخت آنها به خود ببالید. افرادی که قدر شما را دانسته، شما را دوست داشته و به شما احترام میگذارند. افرادی که مهربانی و تعهد شما را تلافی می کنند. برای شروع دوستی، به کارهایی که افراد انجام می دهند توجه کنید، برای اینکه کارهای یک فرد، بسیار از کلمات آنها، یا چیزی که افراد در مورد آنها می گویند مهم تر است.

 

به افراد جدید فرصت دوستی بدهید 

شنیدنش شاید سخت باشد، ولی شما نمیتوانید تمام دوستی های خود را برای همیشه حفظ کنید. افراد و اولویت ها عوض می شوند. همانطور که برخی از روابط کمرنگ می شوند، برخی دیگر رشد می کنند. زمانی که بطور طبیعی، از روابط قدیمی که دیگر مفید نیستند دست میکشید، از روابط جدید که برای شما پیش می آید بهره مند شوید. به انتخاب خود اعتماد کنید. روابط جدید را شروع کرده و بدانید که در حال قدم زدن در قلمرویی ناشناخته می باشید. برای یادگیری و تغییر آماده باشید و برای ملاقات با فردی که ممکن است زندگی شما را برای همیشه تغییر دهد خود را آماده کنید.

 

با گذشته خود رقابت کنید 

از دیگران الهام بگیرید، قدر آنها را بدانید و از در مسیر پیشرفت، از آنها کمک بگیرید، ولی بدانید که رقابت با آنها، اتلاف وقت شماست. رقابت شما فقط و فقط با یک فرد است - خود شما. شما باید در حال تلاش برای رسیدن به بهترین وضع خود باشید. سعی کنید که هدف شما، شکستن رکوردهای شخصیتان باشد.

 

دیگران را در موفقیت هایشان تشویق کنید 

چیزهاییکه در دیگران دوست دارید را به آنها بگوئید. اینکه قدر افراد خارق العاده اطراف خود را بدانید، شما را به جاهای خوبی خواهد رساند - مکان های سازنده، رضایت بخش و پرآرامش. پس برای افرادی که در حال پیشرفت هستند خوشحال باشید. موفقیت های آنها را تشویق کنید. از شادی آنها، بطور بارزی شاد باشید. بالاخره از هر دست که بدهید، از همان دست خواهید گرفت، و  افرادی که آنها را تشویق کرده اید، در نهایت شروع به تشویق شما و شادی برای شما خواهند کرد.

 

در موقعیت های سخت، به دنبال بارقه های نور باشید 

زمانی که اوضاع سخت است، و شما احساس شکست می کنید، چند نفس عمیق کشیده و به دنبال بارقه های نور، و روشنی های کوچک امید باشید. به خود یادآوری کنید که این زمان های سخت، باعث پیشرفت شما خواهد شد. مواهب و پیروزی های خود را فراموش نکنید. نیمه پر لیوان را ببینید و بر روی چیزهایی که دارید تمرکز کنید، و نه چیزهایی که ندارید.

 

خود و دیگران را ببخشید 

همه ما، بخاطر تصمیمات خود و دیگران آسیب دیده ایم. و در حالیکه درد و رنجی که انسان از این تجربه ها احساس می کند طبیعی است، ولیکن خاطره این درد و رنج، بعضی مواقع برای مدت طولانی ای دوام خواهند داشت. در اینصورت، ما این درد را مجددا و مجددا تجربه کرده و جدا شدن از آن برای ما سخت خواهد بود. درمان این درد، بخشش است. بخشش به این معنی نیست که شما در حال پاک کردن گذشته هستید، یا اتفاقی که افتاده است را فراموش می کنید. بلکه به این معنی است که شما رنجش و درد را رها کرده، و در عوض تصمیم میگیرید که از آن اتفاق درس گرفته و به زندگی خود ادامه دهید.

 

به اطرافیان خود کمک کنید

مراقب دیگران باشید. اگر مسیر درست را می دانید، آنها را راهنمایی کنید. هرچقدر بیشتر شما به دیگران کمک کنید، تمایل آنها به کمک به شما بیشتر خواهد بود. عشق و مهربانی، عشق و مهربانی را به دنبال خواهد داشت.

 

به نداهای درونی خود گوش کنید

به نداهای درونی خود توجه کنید. در صورتی که مناسب دیدید، در مورد ایده های خود با نزدیکانتان مشورت کنید، ولی به خودتان فضای کافی برای تعقیب آنها بدهید. حرفی که لازم است را بزنید. کاری که قلبتان به درستی آن یقین پیدا کرده است را انجام دهید.

 

مراقب سطح استرس خود باشید و اسحتراحت کنید

سرعت خود را کم کنید. نفس بکشید. به خود اجازه توقف، تجدید قوا و حرکت مجدد هدف دار و با شفافیت را بدهید. زمانی که سر شما کاملا شلوغ است، یک توقف کوتاه می تواند فکر شما را باز کرده و کارایی شما را افزایش دهد. این وقفه های کوتاه، باعث می شود که سلامت فکری شما حفظ شده و کارهای اخیر را به یاد شما می آورد. به این ترتیب می توانید مطمئن باشید که در حال حرکت در مسیر هدفتان هستید.

 

از زیبایی لحظه های کوتاه لذت ببرید

بجای اینکه منتظر اتفاقات بزرگ در زندگی ازدواج، بچه دار شدن، ترفیع گرفتن در کار، بردن در بانک - باشید، شادی را در اتفاقات کوچکی که هر روز در اطراف شما میفتد پیدا کنید. چیزهای کوچک، همانند یک لیوان چای در یک صبح آرام، یا بوی خوب غذای خانگی، زمانی که از سرکار برمیگردید، یا دیدن برنامه مورد علاقه تان، با فردی که دوست دارید. درک این لذت های کوچک در زندگی روزمره، می تواند در کیفیت زندگی شما تغییر زیادی ایجاد کند.

 

چیزهایی که کاملا عالی نیستند را قبول کنید

به خواطر داشته باشید، "عالی" ، دشمن "خوب" است. یکی از بزرگ ترین مشکلات در مسیر زندگی افرادی که قصد پیشرفت خود و دنیا را دارند، قبول کردن چیزها همانطوری که هستند می باشد. بعضی مواقع، بهتر است که فرد، دنیا و افراد آنرا همانطور که هست قبول کرده و قدر آنرا بداند، بجای اینکه بخواهد همه افراد و چیزها را مجبور به تطابق با ایده آلی غیر ممکن کند. خیر، شما نباید یک زندگی متوسط را قبول کنید، ولی باید یاد بگیرید که چیزها را زمانی که کاملا عالی نیستند قبول کرده و به آنها ارزش دهید.

 

هر روز در مسیر پیشرفت خود کار کنید

به خواطر داشته باشید، سفری که چند هزار کیلومتر به طول می انجامد، با یک قدم شروع می شود. برای رسیدن به هر آرزویی که دارید، هر روز قدم های کوچک و منطقی بردارید. بروید بیرون و کاری انجام دهید! هرچقدر سخت تر کار کنید، خوش شانس تر می شوید. در حالیکه بسیاری از ما در نقطه ای از زندگی، تصمیم می گیریم که به ندای زندگی خود جواب دهیم، ولیکن تنها عده ای کمی از افراد هوشیار در بین ما هستند که واقعا برای تحقق آن کار می کنند. منظور من از "کار کردن بر روی آن" ، وقف خود بصورت دائم برای هدف نهایی است.

 

احساسات خود را بیان کنید

اگر در حال رنج کشیدن هستید، به خود زمان و فضای کافی برای مقابله با آن بدهید، ولی آنرا ابراز کنید. با نزدیکترین افراد خود صحبت کنید. واقعیت احساسی که دارید را به آنها بگوئید. به آنجا اجازه گوش دادن بدهید. کار ساده ابراز احساسات، اولین قدم برای رها شدن از احساسات بد، و ایجاد مجدد حس خوب نسبت به زندگی است.

 

مسئولیت کامل زندگی خود را قبول کنید

مالکیت تصمیمات و اشتباهات خود را به دست گرفته، و خواهان انجام کارهای لازم برای بهبود آنها باشید. یا شما باید مسئولیت زندگی تان را بر عهده بگیرید، یا فرد دیگری اینکار را خواهد کرد. و وقتی آنها اینکار را انجام دهند، شما به جای اینکه ایده ها و اهداف خود را تعیین کنید، برده ایده ها و رویاهای آنها خواهید بود. شما تنها کسی هستید که میتواند مستقیما نتیجه زندگی تان را تعیین کند. و اینکار همیشه راحت نخواهد بود. هر فردی دسته ای از مشکلات در مقابل روی خود دارد. ولی شما باید مسئولیت موقعیت خود را قبول کرده و بر این مشکلات پیروز شوید. انتخاب انجام ندادن اینکار، انتخاب فقط وجود داشتن، به جای زندگی کردن است.

 

مهمترین روابط خود را بپرورانید

با گفتن مستمر این حرف ساده که چقدر به آنها علاقه دارید، شادی واقعی و صادقانه را به زندگی خود و کسانی که دوستشان دارید اضافه کنید. شما نمیتوانید همه چیز برای همه افراد باشید، ولی می توانید همه چیز یکعده خاص باشید. مشخص کنید که این افراد خاص در زندگی شما چه کسانی هستند و با آنها همانند افراد سلطنتی برخورد کنید. به یاد داشته باشید، شما به یک تعداد خاص دوست نیاز ندارید، بلکه به دوستانی نیاز دارید که برای شما خاص بوده و به آنها اعتماد کامل دارید.

 

بر روی چیزهایی که میتوانید کنترل کنید تمرکز کنید

شما نمیتوانید همه چیز را عوض کنید، ولی همیشه می توانید یکسری از چیزها را عوض کنید. هدر دادن زمان، استعداد و انرژی احساسی بر روی چیزهایی که از کنترل شما خارج است، دستورالعمل ناامیدی، بیچارگی و رکود است. انرژی خود را بر روی چیزهایی که میتوانید کنترل کنید سرمایه گذاری کرده و شروع به حرکت کنید.

 

بر روی امکان نتایج مثبت تمرکز کنید

ذهن انسان، قبل از انجام یک کار، باید باور کنید که واقعا می تواند آن کار را انجام دهد. روش چیره شدن بر احساسات منفی و مخرب، ایجاد احساسات متقابل مثبت و سازنده است که قوی تر و با انرژی تر از آنها باشند. به ندای درونی خود گوش داده و صحبت های منفی را با صحبت های مثبت تعویض کنید. صرفنظر از موقعیتی که در آن هستید، بر روی چیزی که میخواهید اتفاق بیفتد تمرکز کرده، و قدم مثبت لازم برای تحقق آنرا بردارید. خیر، شما نمیتوانید هر اتفاقی که برای شما میفتد را کنترل کنید، ولی میتوانید کنترل کنید که چطور در مقابل آنها عکس العمل نشان دهید. زندگی هر فردی دارای جنبه های مثبت و منفی است. اینکه شما در یک مسیر طولانی، به شادی و موفقیت خواهید رسید یا خیر، به مقدار زیادی بر جنبه ای که بر روی آن تمرکز می کنید ربط خواهد داشت.

 

میزان ثروتمندی خودتان در حال حاضر را درک کنید

طبق صحبت هنری دیوید، "ثروت، توانایی درک کامل زندگی است". حتی زمانی که انسان در سختی است، همیشه مهم است که اوضاع را آنطوری که هست درک کند. شما دیشب گرسنه نخوابیدید، شما مجبور نبودید که بیرون بخوابید، شما امروز صبح امکان انتخاب لباس برای پوشیدن را داشتید، شما از کار امروز، خسته نشدید، شما حتی یک لحظه را هم در ترس نگذراندید، شما به آب تمیز بهداشتی دسترسی دارید، شما به امکانات درمانی دسترسی دارید، شما به اینترنت دسترسی دارید، شما میتوانید بخوانید،...  ممکن است از دید خیلی از افراد، شما بسیار ثروتمند باشید، پس به یاد داشته باشید که قدر نعمت های خود را بدانید و شکرگذار باشید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040